Admirák mezi hrochy a slony

Michala Jalovce zná spousta admiráků. Už léta na Admiře funguje jako fotoreportér, příležitostný hlasatel, zastupující redaktor webu či řidič autobusu při cestách fotbalistů mimo Prahu. Řídit autobus je jeho profese. Jezdí z Prahy přes Písek, České Budějovice do Českého Krumlova a zase zpátky.

Teď v létě ho můžeme potkat v pražské ZOO. A zase za volantem! Řídí v rámci brigády návštěvnický vláček. Na klubový web o tom napsal těchto pár letních řádek.

„S vláčkem začínám u pavilonu hrochů při severním vchodu do pražské zoo. Projíždím okolo antilop k údolí slonů, po levé ruce pobíhá hyena. Za zatáčkou směrem k soše Radegasta míjím vlky, posléze točím vpravo okolo stáda koní Převalského a u horní konečné lanovky pokračuji k velbloudům a bizonům. Vlevo mám krásný výhled na Prahu. Po zastávce u Obory – bývala tam rozhledna, sežral ji bohužel kůrovec, museli ji rozebrat – jedu jinou cestou zpět. A to kolem zubrů a praturů, opět se zdravím s koňmi Převalského, mají malé hříbě. Blížím se ke klokanům a vpravo mávám na kasuáry přilbové („pštrosi“ s hlavou jak pankáč). A to už mě vítá smečka prérijních psů se třemi štěňaty. Kroutím volant doleva a zdravím se s vydrami. No a už začínám brzdit u pavilonu »Afrika zblízka«, kde sídlí mimo jiné pavouci, dříve to býval pavilon malých šelem. Pak už zastavuji na svém štaflu, těsně před pavilonem hrochů. Krásná projížďka v horní části pražské ZOO končí.

Tak to je moje relaxační brigáda, která mi snad vydrží až do podzimu. Myš“

P.S. Barevná shoda mých vozítek je opravdu, ale opravdu čistě náhodná 😉