Za rok bude mít ČFL dvě skupiny po 16 týmech

„Za rok se bude hrát ČFL skutečně ve dvou skupinách po šestnácti účastnících,“ potvrdil informaci sekretář FK Admira Jaroslav Moudrý.
Jaký je důvod této zásadní změny? Letos se naposledy bude hrát samostatná liga juniorů. Juniorky českých prvoligových klubů (Slavia, Plzeň, Sparta, Dukla, Bohemka, Příbram, Boleslav, Teplice, Liberec, Jablonec) budou od sezóny 2019/2020 zařazeny právě do ČFL.
Z té na jaře 2019 sestoupí pouze poslední mužstvo tabulky.
Vyjdeme-li z letošního modelu, do ČFL by sestoupil jeden český tým z Národní fotbalové ligy. Vítěz ČFL naopak postoupí nahoru. Bez jednoho, posledního sestupujícího zbude v ČFL 17 mužstev.
K nim přibude 10 prvoligových juniorek. Je otázkou, zda budou vystupovat pod názvem např. Slavia junioři, nebo Slavia B. To je tedy 27 mužstev.
Na celkový počet 32 (2 x 16) účastníků by ČFL doplnili tři vítězové divizních skupin A, B, C + dva nejlepší z 2. míst v divizích.
Do jednotlivých skupin ČFL by měly být týmy rozděleny podle územní příslušnosti, podobně jako je tomu v divizních skupinách.

Budoucnost juniorek: Ještě není jasno…

Historicky poslední ročník Juniorské ligy startuje již tento víkend. Zúčastní se jí i juniorka Dynama České Budějovice. Zatímco v minulých sezonách se hrálo v Juniorské lize hlavně o prestiž, v letošní sezoně budou mít týmy přeci jen o něco vyšší motivaci. „Zatím to vypadá, že týmy do desátého místa budou mít možnost hrát v příští sezoně ČFL, a to je právě náš cíl. Budeme chtít hrát tak, abychom v následující sezoně mohli hrát třetí ligu,“ řekl trenér juniorů Dynama Jaromír Plocek pro web www.jihoceskyfotbal.cz.
Nová informace? Jak rozhodne řídící komise FAČR? Počkáme a uvidíme…

-api-

*Ještěže je to jen příprava…

*Loko Vltavín – Admira A 8:1

*SK Slaný – Admira B 7:2

Více v jednotlivých sekcích