Druhá výhra v řadě a rázem jsme v tabulce druzí! FK Admira Praha – FC MAS Táborsko B 4:1 (3:0)

Nováček Divize A z jižních Čech, který má své domácí prostředí v Sezimově Ústí na Soukeníku, přijel posílen o Berešíka a Březinu z kádru druholigového A-týmu. Oba byli na hřišti náležitě vidět, ale ostatní mladíci v táborských dresech, aspoň v první půli, měli z našeho mužstva zřejmě značný respekt. O to větší, že už ve 3. minutě se gólově z vápna tečovanou střelou prosadil Zahálka – 1:0. Jihočeši toho moc nepředváděli, za zmínku stojí jen přímý kop Březiny zahraný těsně vedle tyče. Admira tlačila, Mošnovi neuznal sudí Šob gól pro faul na Březinu, Zahálka napálil míč vyražený gólmanem Marešem vysoko nad břevno.

Podruhé se skóre měnilo ve 22. minutě, když Mošna zprava našel před brankou Kureka a ten přes nedůrazného beka Větrovského protlačil míč do sítě – 2:0. A Admira dál kralovala, hned za minutu pálil Čácha těsně vedle tyče. Bohužel, ve 28. minutě musel odstoupit náš Mošna pro zranění, nahradil ho Pavlata. Jihočeši se v této fázi třikrát ocitli v ofsajdu, což bylo to jediné, čím o sobě dávali vědět. Ovšem ve 39. minutě, po naší nedůrazné a nepřesné rozehrávce, se najednou ocitli dva neobsazení hostující útočníci před gólmanem Jungrem, ten ale vše vyřešil včasným vyběhnutím. Za minutu se na druhé straně střelecky prosadil Zahálka, pálil z odraženého míče a brankář Mareš si na balon sáhl, ale vytlačit mimo tyče ho nesvedl – 3:0. Poslední nadějnou situaci měli v první půli hosté, přímý kop rozehráli Berešík s Březinou, Táborští si ale všechno pokazili sami útočným faulem.

Hned po pauze hlavičkoval přesně do sítě Pavlata, ale ani jeho gól neplatil – zase pro faul. Hned nato z Martinicovy přihrávky těžil Zahálka, ve vápně udělal kličku doleva a pálil – bohužel vedle šibenice. To by byl televizní gól! Vzápětí střílel ze Zahálkovy nahrávky Martinic, jenže taky minul branku. Jihočeši byli pod stálým tlakem, který vyvrcholil v 53. minutě střelou Zahálky přesně k tyči – 4:0. „Zahy“ tak dovršil hattrick.

A mohlo být pro Jihočechy ještě hůř, když Martinic našel vpravo ve vápně zcela nekrytého Štefana, toho však vychytal znamenitým „házenkářským“ rozštěpem gólman Mareš. Postupem času náš nápor slábl, střídající hráči neudrželi nasazené tempo hry a Táborští se začali konečně fotbalově probouzet. V 61. minutě musel Jungr vyrážet tvrdou střelu Březiny z přímého kopu. Potom jsme měli výhodu přímého kopu dvakrát my, ale ani Čácha, ani střídající Panýrek z této výhody nic nevytěžili. Pěknou akci předvedla Admira dvacet minut před koncem, centr Panýrka zprava našel hlavičku střídajícího Turáka, který ale míč poslal nad břevno. Neujala se ani střela Čáchy po přímém kopu Kureka. Čtvrthodinu před koncem se o svou šanci přihlásili Jihočeši, únik Kubína po levém křídle přinesl přihrávku do nadějné pozice Postřihačovi. Ten ale pouze pozdravil fotbalového pánaboha nahoře na obláčku.

Naši skalní se v té době hlasitě dožadovali pátého gólu skandováním „bůra, bůra“… Deset minut před konečným hvizdem sudího Šoba obral Čácha o míč hostujícího Berešíka, přihrál do nadějné pozice Turákovi, který ale divákům nevyhověl. Svým nevalným zakončením směrem k nebi směle konkuroval Jihočechovi Postřihačovi… Nakonec pátý gól skutečně přišel, jenže do jiné branky, než si skalní a všichni ostatní admiráci přáli. V 85. minutě se postavil k trestnému kopu táborský Březina. Bombou, která se odrazila od břevna za Jungrova záda, sebral našemu brankáři (tu střelu měl chytat) vidinu druhé nuly za sebou – 4:1.

Tato výhra nás posunuje v tabulce zatím na 2. místo, o které se dělíme s Tachovem, který má rovněž 7 bodů a skóre 6:2.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny a autora hattricku Štěpána Zahálky.

Admira: Jungr – Čížek, Komínek, Vosický, Hájek – Martinic (58. Sázel) – Štefan (65. Turák), Čácha, Zahálka (58. Panýrek), Kurek (82. Pelikán) – Mošna (28. Pavlata).

Branky: 3. Zahálka – 1:0, 22. Kurek – 2:0, 40. Zahálka – 3:0, 53. Zahálka – 4:0, 85. Březina – 4:1.

ŽK: 1:1 (Čácha – Radosta), hráno oboustranně slušně

Rozhodčí: Šob – Svoboda, Klečka

Sledovalo 140 diváků. Je to málo, ale velkou konkurencí nám bylo derby Meteor – Motorlet hrané v sousední Libni ve stejném čase.

Naši střelci:

4 – Zahálka (3 doma + 1 venku)

1 – Mošna (1 + 0), Kurek (1 + 0).

Ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: Admira – FK Hořovicko, neděle 2. září, výkop 10.15 hodin