MOL Cup: Svátek fotbalu – přijeli ligoví skláři FK Admira Praha – FK Teplice 0:6 (0:3)

Začněme skvělou návštěvou – na prvoligové Severočechy přišlo a přijelo skoro 750 diváků. Takový nápor na naši tribunu, ochozy, restauraci i prodejní stánek už léta nepamatujeme. Bez zraněného Jirky Mošny postavil trenér František Peřina proti vysokému favoritovi tuto admiráckou sestavu: Jungr – Čížek, Komínek, Vosický, Horák – Martinic (50. Sázel) – Štefan (46. Michálek), Čácha, Kurek, Panýrek (69. Pavlata), Kurek – Zahálka.

Sestava Teplic: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Krob – Král, Kučera (57. Trubač) – Moulis (60. Hyčka), Hora, Žitný (64. Shejbal) – Červenka.

Pár postřehů: naši mladíci Čížek, Panýrek a Pavlata ještě nedávno kopali druhou dorosteneckou ligu či přebor Prahy, a teď se proti nim postavili ligoví profíci. Zhruba 25 minut jsme s nimi hráli takřka vyrovnanou partii. Všechno zlomil první gól Moulise z přímého kopu, pak už byly Teplice viditelně lepší. I když – ve druhé půli zvolnily a iniciativu nechaly Admiře. V 65. minutě Kobylisy viděly ukázku admirácké šikovnosti. Zahálka předvedl proti ligistům vzorovou „zidanovku“ a vzápětí pálil Kurek nádherně do břevna. Škoda, aspoň gól jsme si zasloužili. A ještě poznámka – přes šest inkasovaných gólů zachytal znamenitě Jungr v naší svatyni. Teplice si postup do 3. kola zasloužily a my jim v něm přejeme hodně zdaru.

Branky: 28. Moulis, 30. Žitný, 45. Jeřábek, 46. Červenka, 53. a 81. Hora.

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Černý. ŽK: 1:0 (Vosický).

Hodnocení trenéra Peřiny:

A jak o zápase referoval web soupeře www.fkteplice.cz:

Teplice dnes vstoupily do MOL Cupu v jeho druhém kole na hřišti Admiry Praha, trenér Daniel Šmejkal nechal odpočívat kapitána Admir Ljevakoviče, po střevní chřipce do zápasu nezasáhl ani David Vaněček. I přes tyto absence však žlutomodří zvládli utkání bez problémů a připsali si suverénní postup do dalších bojů. V úvodu sice bojovná Admira dokázala hrozit, ale po pětadvaceti minutách nejprve trefil Kučera z přímého kopu břevno a vzápětí další přímý kop krásně přes zeď zakroutil do branky Moulis. O dvě minuty později pak poslal do sítě z hranice vápna odražený míč Patrik Žitný a bylo to 2:0. Na konci první půle a na začátků té druhé došlo k definitivnímu rozhodnutí utkání. Na konci prvního poločasu se prosadil hlavou Jeřábek a na začátku toho druhého rychle skóroval Červenka. Když navíc v 53. minutě přidal pátou branku Hora, tak už se utkání v podstatě jen v poklidu dohrávalo. I přesto pak Hora přidal ještě deset minut před koncem dokonce šestou branku.