Tři body z jihu Čech za povedený první poločas FK Jindřichův Hradec 1910 – FK Admira Praha 2:3 (1:3)

Z jihu Čech jsme chtěli přivézt tři body a povedlo se. A to za povedený první poločas, kdy jsme nastříleli tři góly – trefili se postupně v 15. minutě Fric (jeho první gól v této sezóně), ve 26. minutě Kurek a ve 39. minutě zatím nejlepší střelec Admiry Zahálka. Chybou bylo, že jsme nechali domácí „do šatny“ snížit ve 45. minutě Tomanem, který se dostal před naše stopery a skóroval.

Ve druhé půli odhodil nováček Divize A ostych a respekt před lídrem tabulky, začal tlačit a v 65. minutě Votavou snížil na 2:3. Do konce zápasu pak to byly nervy, Jihočeši zlobili, ale těsnou výhru jsme už udrželi. Udrželi jsme tak i průběžné prvenství v tabulce.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Do utkání jsme vstoupili aktivně, postupně jsme ovládali hru a vytvářeli si příležitosti, které jsme také zúročili v tříbrankové vedení. Nutno podotknout, že nám k nim svými chybami dopomohl brankář soupeře. První poločas jsme tedy odehráli velmi slušně, až na zkrat v poslední minutě, kdy jsme se dopustili opět tří chyb v pěti sekundách a dovolili soupeři snížit na 3:1. O poločase jsem právě tuto nekoncentrovanost hráčům důrazně vytýkal a věděl jsem, proč. Fotbalové zákonitosti v takových případech fungují naprosto přesně a ani tentokrát tomu, bohužel, nebylo jinak.

Soupeře vstřelený gól posadil do sedla a nás naopak znervózněl natolik, že jsme ve druhém poločase zcela vypadli z role a přenechali iniciativu soupeři. Ztratili jsme střed hřiště, dopouštěli jsme se chyb v improvizované obraně, ve které chyběl Vosický a od 12. minuty také zraněný Komínek. Dělali jsme spoustu individuálních a taktických chyb a měli jsme také velmi špatný pohyb, čehož soupeř využil ke vstřelení druhé branky. Jeho hráči otevřeli hru a snažili se o vyrovnání. To vytvářelo prostor pro naše brejkové situace, které jsme však velmi špatně řešili a nedokázali jsme z nich zápas definitivně rozhodnout. Nakonec jsme tři body uhájili díky prvnímu poločasu, druhý jsme odehráli velmi špatně.“

Admira: Jungr – Čížek, Sázel, Komínek (12. Hájek), Horák – Čácha (78. Fingerhut), Fric (65. Pavlata), Kurek, Panýrek (55. Štefan) – Zahálka.

ŽK: 1:3

Rozhodčí: Rychtár – Šob, Ježek

Přihlížela slabá stovka diváků.

Naši střelci:

6 – Zahálka (4 doma + 2 venku)

3 – Kurek (2 +1)

1 – Fric (0 + 1), Mošna (1 + 0).

Ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: Admira – ČLU Beroun (opět nováček Divize A), neděle 16. 9., výkop 10.15.