Ve znamení pětek. Pátá výhra v řadě a pět branek v berounské síti!

Jako lídr divizní skupiny A jsme byli před zápasem s Berounem, který z pěti předchozích zápasů vyválčil šest bodů, jasným favoritem. V průběhu zápasu se papírové předpoklady potvrdily, v sítí Středočechů nakonec skončilo pět přesných zásahů a naši hráči tak pokračují v úspěšném startu do soutěže.

Do první slibné šance se však dostali po závaru v našem vápně Berounští. Do vyplavaného míče se opřel jeden z hostů, nicméně náš Jungr byl u přední tyče připravený a sbalil jej do koše. O pár chvil později se už sám na branku hnal Horák, nicméně pomezní odmával, a následně i hlavní odpískal ofsajd. V desáté minutě na sebe na dlouhou dobu naposledy upozornili hosté, jmenovitě Počta. Jeho střela z třiceti metrů však skončila těsně mimo tři tyče, podobně jako Vosického střela z patnácté minuty, která skončila pár decimetrů nad břevnem. Od tohoto okamžiku však převzali otěže zápasu do svých rukou naši hráči. Tlak vyústil ve dvacáté šesté minutě v nakrátko rozehraný rohový kop, po kterém se zpoza vápna prosadil Zahálka přízemní střelou k tyči – 1:0. Za šest minut již bylo skóre o dvě branky. Fotbalovou parádu předvedl Čácha, který v dobrých pětadvaceti metrech od branky odebral míč berounským obráncům, nijak se nerozpakoval, napálil míč na bránu a nádhernou pumelicí nedal brankáři šanci – 2:0. O čtyři minuty později přišlo další navýšení náskoku, kdy Zahálka vysunul kolmicí za beky Frice a ten sám před brankářem Šebkem a po zemi jej překonal – 3:0. Ani to však nebylo do poločasové přestávky vše. Pět minut před koncem řádné hrací době utekl po lajně Čácha, poslal centr do vápna, kde byl úplně volný Zahálka a šancí nepohrdl – 4:0. ¬A tak naši skalní již před půlí vyvolávali svůj pokřik: „bůra, bůra,bůra…“. Před odchodem do kabin jim však naši hráči přání nesplnili, nicméně svým výkonem všechny domácí příznivce potěšili.

V druhé půli přišel mírný úpadek fotbalové kvality a hlavně entuziasmu z naší strany. Obě mužstva se v úvodních minutách druhé půle prezentovali tak, že šli utkání pouze dohrát. Z letargie vytáhl diváky v šedesáté minutě Zahálka, který mohl po centru do vápna zkompletovat hattrick, nicméně jeho střele k tyči chyběla razance. Brankář Šebek tedy míč bez větších potíží chytil. O čtyři minuty později byl v ložené šanci střídající Štefan, ale jeho hlavičku fantasticky vyškrábl brankář Šebek na roh. Z rohu hlavičkoval nebezpečně Vosický, střela byla zablokovaná a z následné dorážky napálil Zahálka tyč. K oživení hry došlo při nástupu střídajícího Pavlaty na hřiště, nicméně ani on se nedokázal prosadit. A to mu Zahálka nabídl přihrávkou tutovku, Pavlata však v souboji jeden na jednoho s brankářem hostí neuspěl a míč napálil přímo do něj. Pátý gól tedy přišel o něco později, než se většina admiráckého publika domnívala. Po faulu na Kureka odpískal rozhodčí pokutový kop, ke kterému se postavil Zahálka a střelou do opačného směru, než berounský brankář skákal, tak zkompletoval svůj hattrick – 5:0. Jde již o devátý gól Štěpána Zahálky v tomto soutěžním ročníku divize. Kdo by to býval řekl po jeho dvou brankách v minulém ročníku soutěže, a zároveň červené kartě v letošním úvodním kole! A mohl již být na desáté brance, nicméně jeho střelu k tyči z přímého kopu vytáhl solidně chytající brankář hostů. Zápas tedy skončil naší výhrou 5:0 a hráči stále prokazují dobrou formu.

Snad jí příště potvrdí na hřišti Soběslavi a následně za dva týdny doma s Dobříší. Po šestém kole vedeme tabulku se ziskem šestnácti bodů, tři body před dvojící Čížová a Sedlčany.

O.CH

Hodnocení trenéra Františka Peřiny.

FK Admira Praha – ČLU Beroun 5:0 (4:0)

Admira: Jungr – Herc, Čízek, Vosický, Horák – Kurek, Martinic, Čácha, Fingerhut, Fric – Zahálka

Střídali: Majer, Pavlata, Štefan, Šimek

Branky: 3x Zahálka, Čácha, Fric

Rozhodčí: Kyncl – Míč, Nedvěd

Přihlíželo 264 diváků.

Naši střelci:

9 – Zahálka (7 doma + 2 venku)

3 – Kurek (2 +1)

2 – Fric (1 + 1)

1 – Čácha (1 + 0), Mošna (1 + 0).

Ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: Spartak Soběslav – Admira, sobota 22. 9., výkop 16.30 hod.