Premiérové utkání se Soběslaví jsme zvládli za tři body FK Spartak Soběslav – FK Admira Praha 0:1 (0:1)

Nikdy v historii Admira proti Soběslavi nehrála. Zpravidla se pohybovala ve vyšších soutěžích, než Jihočeši. Teď se oba týmy setkaly ve Fortuna Divizi A. Admiráky nečekalo nic lehkého, protože až dosud Soběslav doma jen vyhrávala. Rakovník a Sedlčany zdolala vždy 1:0, Aritmu 2:1. Teprve Admira si odvezla do Kobylis tři body. Ale dalo to práci!

První čtvrthodina přinesla vzájemné oťukávání, přičemž podle domácích příznivců Spartak hrál proti lídrovi tabulky s nezvyklým respektem. Skóre se mohlo pohnout v 17. minutě, kdy Štefan po centru zleva hlavičkoval vedle tyče. Hned z protiútoku musel náš gólman Jungr hasit šanci domácích včasným vyběhnutím proti Dvořákovi. Ve 20. minutě mohlo opět skórovat Štefan, ale opět po centru zleva střílel vedle tyče. A do třetice – po půlhodině další akce po levé straně a Štefan přestřelil břevno. Z protiútoku zahrozila Soběslav, Kutner však naštěstí netrefil naši branku. Admira byla po levé straně nebezpečnější než zprava, ve 39. minutě po centru zleva hlavičkoval Zahálka – nad břevno. Byli jsme o cosi lepší, ve 43. minutě Kurek uvolnil do střelecké příležitosti Frice. Ale ani jeho střela se mezi tyče nevešla. Už to vypadalo na nerozhodný první poločas, když ve 45. minutě přišel náš roh (jak jinak, zleva) a Horák posadil balon přesně na hlavičku špatně krytému Vosickému. Ten vstřelil svůj první gól v této sezoně – 0:1. Soběslavská defenziva v té chvíli poprvé vážněji chybovala a nevyplatilo se jí to.

Po pauze přišla na trávník „jiná“ Soběslav, odvážnější, útočnější. Naopak, naše hra, podobně jako v Jindřichově Hradci, upadla do průměru. Do 60. minuty domácí tlačili a naše obrana v čele s gólmanem Jungrem se měla co otáčet. Až v 62. minutě pálil na druhé straně Zahálka po zemi. Gólman Spartaku Kuník vytlačil míč tak tak na roh. V 67. minutě se před brankou ocitl v dobré šanci střídající Pavlata, ale na míč nedosáhl. Zanedlouho chytil Jihočech Kuník střelu Zahálky po zemi. Vzápětí to ze Zahálkovy přihrávky zkoušel Čížek a protáhl brankáře Kuníka, který balon opět vyrazil na roh. V závěru zařadil Spartak vyšší rychlostní stupeň a mocně se snažil o vyrovnání. Zvlášť nebezpečné byly zejména trestné kopy v 79. a 84. minutě. Oba zahrával exbudějovický mladík Vaněk s výbornou kopací technikou. Ten první vyrazil Jungr na roh, druhý pak naše obrana s vypětím sil odvrátila. Potom už Admira dovedla takticky mač i přes dvouminutové nastavení k hodně cennému vítězství.

Díky tomu jsme udrželi vedení v divizní tabulce stále s tříbodovým náskokem.

Utkání řídila trojice rozhodčích Pálek – Mudra, Vrchota. Dlouholetý funkcionář soběslavského Spartaku Vladimír Hanzal k jeho výkonu i k průběhu utkání řekl: „Rozhodčí určitě výsledek neovlivnil. Pískal dobře, možná dal Soběslavi i nepsaných deset procent, jak se to domácím tak nějak dává. Za snahu a nápor ve druhé půli jsme si asi zasloužili vyrovnat, ale nestalo se. Škoda…“

Tím víc jsme se podivovali menší části jinak slušného a objektivního soběslavského publika, která po závěrečném hvizdu zahrnula sudího, ale i našeho trenéra, hrubými urážkami. První porážka na vlastním hřišti asi „bolela“…

Admira: Jungr – Herc, Čížek, Vosický, Horák – Kurek (90. Panýrek), Štefan (66. Šimek), Čácha, Fingerhut (52. Pavlata), Fric (84. Majer) – Zahálka.

Naši střelci:

9 – Zahálka (7 doma + 2 venku)

3 – Kurek (2 +1)

2 – Fric (1 + 1)

1 – Vosický (0 + 1), Čácha (1 + 0), Mošna (1 + 0).

Ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: Admira – MFK Dobříš, neděle 30. 9., výkop 10.15 hod.