Bojovnost a vůle slavily nakonec důležité vítězství FK Admira Praha B – SK Hostivař 2:0 (0:0)

Bez dlouhánů Sázela (zraněn) a Vachouška (mimo ČR) jsme na první pohled sledovali hostivařskou výškovou převahu. Naše obrana v čele s gólmanem Žulevičem ji však eliminovala a Ivan vychytal cennou nulu.

První náznak šance jsme zaznamenali v 7. minutě, Michálkovu střelu vyrazil brankář hostí Provazník na roh. Vzápětí chyboval na druhé straně Beníšek a Žulevič musel likvidovat velkou šanci hostivařského Háka. Týž hráč pálil ve 12. minutě, Žulevič vyrážel na roh. Ve 20. minutě se před brankou Hostivaře v dobré šanci ocitl Pavlata, vytěžili jsme ale jen roh.

Pak přišly chvíle hostí a Žulevič se musel náramně činit. V šancích se postupně objevili Hák, Pazdera a Mikeš, ale stav 0:0 se stále neměnil.

Do druhé půle přišel na hřiště za Štefana Šimek a byl to jeho zápas. V 53. minutě prošel obranou Hostivaře, našel vpravo nabíhajícího Bílka a jeho střelu, pouze ztlumenou gólmanem Provazníkem, zblízka dorazil do sítě Michálek – 1:0. Admiráci dostali chuť a v 66. minutě se proháčkoval vápnem Pavlata. Z jeho přihrávky Douděra minul z pěti metrů tyč. To byla loženka! Hosté odpověděli v 70. minutě střelou Proskočila, která nebezpečně zasvištěla kolem šibenice Žulevičovy branky. A Hostivař dál šla za bodovým ziskem. V 76. minutě likvidoval Žulevič během pěti vteřin dvě stoprocentní šance hostí a pořád držel nulu na svém kontě. Asi rozhodující momenty zápasu…

Nedáš – dostaneš se znovu potvrdilo. O minutu později totiž Pavlatu sice vychytal v naší dobré šanci brankář hostí Provazník, jenže u odraženého míče byl včas Šimek a k tyči pečetil naši výhru – 2:0. Hostivař dál už jen paběrkovala, v 82. minutě se Pazdera pokusil přelobovat Žuleviče, ale přeloboval i břevno. V závěru Admira B hru kontrolovala, šance ještě měli – ale neproměnili – Michálek a střídající Bouguetouta. Stav už zůstal i tak pro nás příjemný – 2:0.

Trenér Zdeněk Peclinovský byl po utkání spokojený: „Těžký zápas. Měli jsme po zbytečné porážce v Královicích nůž na krku, navíc přijel velmi těžký soupeř, ale zvládli jsme to. Z naší strany to byl zodpovědný výkon, hráli jsme koukatelný fotbal, mám z něj dobrý pocit. Hostivař má kvalitní tým, zaslouží si být v tabulce tam, kde je. Ale my jsme dali dva góly, proto jsme vyhráli zaslouženě.“

Za Admiru B zápas odehráli: Žulevič – Klimt (77. Hájek), Douděra (72. Bouguetouta), Hochman, Michálek, Pavlata (86. Heinzel), Bílek (65. Fingerhut), Pelikán, Beníšek, Šindelář, Štefan (46. Šimek).

ŽK: 1:0

Sudí: Tereba (pískal s přehledem) – Tikal, Polena.

Přihlíželo 65 diváků.

Naši střelci:

4 – Michálek (1 doma + 3 venku)

3 – Douděra (3 doma + 0 venku)

2 – Šimek (2 doma + 0 venku)

1 – Panýrek, Šindelář (oba 1 doma + 0 venku), Lupínek, Pelikán, Vachoušek (všichni 0 doma + 1 venku).

Ostatní výsledky :http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1 

Příště: Union Vršovice – Admira B, sobota 6. 10., výkop 10.30.