Zahálka dal dvě penalty, Jungr dvě chytil – máme dva body FK Admira Praha – MFK Dobříš 2:2 (0:1), PK 4:3

Začali jsme náporem, ale neplodným. Ve 13. minutě Kurek hlavou prodloužil míč na Frice, jeho střelu vyrazil gólman hostí Jechort. Zanedlouho Zahálka přešel přes dobříšského Procházku, leč přeloboval břevno. Až v 16. minutě se dostal do akce náš brankář Jungr, když k němu prošel přes chumel hráčů ve vápně přímý kop hostujícího exligisty Dorta. Ve 35. minutě se před Jungrem objevil V. Šrain, naštěstí ho nepřekonal. O minutu později kopal Dort zleva roh, ale míč zakroutil jen do boční sítě. Z tribuny to vypadalo dost nebezpečně a hlouček dobříšských fanynek už už jásal na gólem, který ale nebyl. Gól ovšem přišel ve 43. minutě. Z rychlého výpadu Dobříše po levé straně po chybě naší defenzivy profitoval Junek – 0:1.

Druhá půle přinesla napřed další šanci Středočechů. Zprava přihrával v 54. minutě Junek do výhodné pozice Šebkovi. Kdyby Šebek střílel, bylo by možná pro Admiru zle… Jenže on – naštěstí pro nás – hledal ještě Matějku, a to už naše obrana zvládla. O dvě minuty později hlavičkoval po rohu Horáka nekrytý Kurek. Bohužel asi tři metry nad… V 63. minutě zahrozila dvojice z Dobříše Junek – Matějka, ale nebylo z toho taky nic. V 72. minutě trefil střídající Fingerhut (běhal na hřišti čtyři minuty) ruku jednoho z hostí ve vápně. Ruka od těla, nad hlavou – jasná penalta. A Zahálka z ní vyrovnal na 1:1.

Zdálo se, že přišel admirácký čas na rozhodující nápor. Jenže středočeská obrana pracovala na jedničku a naopak po rychlém brejku zprava a centru před branku hlavičkoval neobsazený Junek „angličanem“ o tyč – 1:2. To byl šok! Chválabohu, náš tým se nesesypal. Vrhl se do útoku a v 85. minutě vyrovnal. Vosického gólovou střelu vykopl na lajně jeden z obránců Dobříše, ale na následnou bombu Čáchy k tyči byli všichni Dobříšští krátcí – 2:2. Plichta a penalty.

Ty zahájil mizerně náš Štefan – vedle. Pak postupně proměnovali V. Šrain (D), Fingerhut (A), Talůžek (D), Čácha (A). Procházku (D) ovšem vychytal Jungr a stav byl srovnaný – 2:2. Zahálka (A) strhl vedení na naši stranu, vyrovnal Masopust (D). Horák (A) proměnil na 4:3 a tento stav už zůstal, protože Jungr lapil i střelu Junka. Dva body tedy zůstaly v Kobylisích.

Admira: Jungr – Herc (68. Fingerhut), Čížek (46. Šimek), Vosický, Horák – Martinic – Panýrek, Čácha, Kurek (80. Štefan), Fric (46. Pavlata) – Zahálka.

ŽK: 3:2

Rozhodčí: Průcha – Hrkal, Hlaváček.

Mezi 236 diváky byla i skupina hlučných fanoušků z Dobříše.

Naši střelci:

10 – Zahálka (8 doma + 2 venku)

3 – Kurek (2 +1)

2 – Fric (1 + 1), Čácha (2 + 0)

1 – Vosický (0 + 1), Mošna (1 + 0).

Ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: FK Tachov – Admira, sobota 6. 10., výkop 16.00 hod.