Domácí hráli dobře, Admira ještě lépe! FK Tachov – FK Admira Praha 1:4 (1:2)

Na západ Čech jsme jeli s vědomím, že nás čeká těžký zápas s kvalitním „staronováčkem“ Divize A. Očekávání se potvrdilo, Tachov zahrál opravdu dobře. O to víc těší tříbodový zisk po admiráckém výkonu, který ten domácí očividně převýšil.

Začali jsme dobře. Už v 9. minutě jsme se poprvé radovali. Brankář Jungr zahájil útočnou akci dlouhým nákopem a na konci byla přesná střela Douděry k tyči, na kterou gólman Tachova Houdek nedosáhl – 0:1. Douděra se tak mohl radovat ze své první divizní branky! V 18. minutě po faulu na Čáchu rozehrál Zahálka šikovně z přímého kopu signál, když domácí zjevně čekali přímou střelu na branku. Nabíhající Martinic pak zblízka Houdka prostřelil podruhé – 0:2. Tachovské akcie stouply na ceně ve 32. minutě, kdy sudí Vyhnanovský pískal penaltu za faul v našem vápně. Zkušený exligista M. Knakal z ní střelou k levé tyči snížil stav – 1:2. Domácí hnali do útoku neúnavně povzbuzující fandové a Západočeši v té chvíli jistě věřili, že skóre srovnají a možná i zvrátí na svou stranu.

Těsný stav ve druhé půli dával Tachovu stále naději. Tu ale Admira v závěru uhasila dvěma pohlednými brankami. V 69. minutě poslal do sóla Čácha Zahálku a náš letos na podzim nejpřesnější střelec zvýšil skóre – 1:3. A v 80. minutě jsme rozehráli přímý kop ještě z vlastní půle. Střídající Štefan našel ve střelecké pozici střídajícího Šimka a ten vymetl gólmanu Houdkovi šibenici (taky první Šimkův gól) – 1:4. Však taky po této nechytatelné střele zůstal strážce tachovské branky několik vteřin klečet na kolenou.

Tachovští na hřišti i v hledišti jen stěží „kousali“ konečný výsledek a naši hráči, trenéři i funkcionáři si vyslechli záplavu slov, která měla ke spisovnému jazyku po čertech daleko.

Hukot v rozjásané kabině Admiry po zápase pak musel být slyšet snad i na nedalekém tachovském náměstí!

Admira: Jungr – Herc, Čížek, Vosický, Horák – Martinic (89. Klimt) – Fingerhut (56. Šimek), Čácha (82. Fric), Zahálka, Douděra (67. Štefan) – Pavlata (75. Michálek).

Trenér Admiry František Peřina mohl být spokojen: „V Tachově jsme odehráli možná nejlepší utkání dosavadního podzimu. Stál proti nám velmi kvalitní a zkušený soupeř, který má ve své hře dobře propracovaný systém a zažité automatizmy. Myslím, že jsme ale soupeře v začátku utkání zaskočili jednak složením sestavy a dále také aktivním způsobem hry, ze kterého jsme také vytěžili poměrně rychlé vedení 2:0. Tachov se ale nepoložil, naopak se snažil o aktivní hru podporovanou nebezpečnými standardními situacemi včetně dlouhých, nepříjemných vhazování, které vytvořily několik složitějších závarů před naší brankou. Po jednom z nich pak došlo k souboji, po kterém soupeř dostal výhodu pokutového kopu a ten proměnil na 2:1.

Ve druhém poločase jsme chtěli především pozorně bránit a vyvarovat se zbytečných nedovolených zákroků, abychom předešli standardkám soupeře, a brejkové situace pak využívat pro případné navýšení skóre. To se nám také dařilo a tato taktika se nakonec ukázala jako správná a efektivní.

Musím pochválit celé mužstvo včetně střídajících hráčů, odvedli nejen bojovný, ale především kvalitní výkon.“

ŽK: 3:4

Rozhodčí: Vyhnanovský – Krejsa, Navrátilová

Přihlíželo 236 hlučných diváků. O pokřikování některých raději pomlčet…

Naši střelci: „Zahy“ přidal jedenáctou trefu

11 – Zahálka (8 doma + 3 venku)

3 – Kurek (2 +1)

2 – Fric (1 + 1), Čácha (2 + 0)

1 – Douděra, Šimek, Martinic, Vosický (všichni 0 + 1), Mošna (1 + 0).

Ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: Admira – Sokol Čížová, neděle 14. 10., výkop 10.15 hod.