Díky trefě Čížka jsme obrali o všechny body i Čížovou FK Admira Praha – Sokol Čížová 1:0 (1:0)

Šlágr kola divizní skupiny A se odehrál na našem stadionu, přijela jihočeská Čížová. Na souboj prvního s druhým se přišlo podívat 330 diváků, tedy druhá nejvyšší podzimní domácí návštěva, hned po pohárovém zápase s Teplicemi. V první šanci se objevil náš nejlepší dosavadní střelec Zahálka, ve druhé minutě pálil z přímého kopu těsně nad. O chvíli později se do šance hrnul exligový Jirouš, jeho postup zastavil ve vápně skluzem na poslední chvíli Čížek. Hra se přelévala ze strany na stranu, Horákovu střelu doprostřed brankář hostí Novák lapil, stejně si počínal náš Jungr po střele čížovského Ukrajince Krasnyanyka. Po patnácti minutách vyrovnané hry jsme pomalu začínali být lepším týmem na hřišti, Kurek z pravé strany střílel pouze do boční sítě a Pavlata centr do vápna nezvládl v dobré pozici přetavit do zakončení. Velká šance se nám rýsovala po brejku, kdy šli admiráci ve třech do otevřené obrany, ve které zbyli Čížovským dva poslední mohykáni. Bohužel se naši hráči nedokázali lépe domluvit, Zahálka mohl ještě posouvat doleva na zcela volného spoluhráče. Jenže situace vyzněla do ztracena, po naší komplikované kombinaci se stačili hosté stáhnout a akce skončila odkopem od branky. A tak mohlo udeřit na druhé straně, trma vrma v našem vápně, kdy další exligista Janda naservíroval míč volnému spoluhráči O. Gregorovi, který v tutovce nastřelil pouze tyč. Skóre se změnilo až ve 39. minutě, kdy Zahálka z přímého kopu posadil centr přímo na hlavu Čížka, který z blízka trkl míč do sítě a připsal si první divizní branku v životě – 1:0! Hosté již nestihli zareagovat, a tak naši hráči odcházeli do kabin povzbuzeni vedením. V první půli se hrál pěkný fotbal, hlavně však od vápna k vápnu. Vyložených šancí bylo opravdu poskrovnu, obě defenzívy pracovaly zodpovědně.

Do druhé půle vstoupili admiráci aktivně, Pavlata podstoupil po dlouhém pasu souboj, míč se odrazil těsně za vápno. Tam se do něj opřel Čácha a jen těsně minul branku. Chyběl kousek a mohli jsme vést již o dvě branky! Ještě blíže jsme dvoubrankovému vedení byli po dalším centru Zahálky. Míč se dostal ke zcela volnému Martinicovi, který stál sám před brankářem. Kapitánovu střelu však dokázal, k údivu všech na hlavní tribuně i v ochozech, brankář Novák vyrazit. Hosté se dlouho nemohli dostat do tempa, v gólové šanci se objevili po prvním menším zaváhání naší defenzívy. Dlouhý nákop propadl za naši obranu, Jungr pozdě vyběhl, útočník hostí byl u míče první a stihl Jungra přehodit. Míč však skončil mimo tři tyče naší branky. Ještě blíže byli hosté vyrovnání v 80. minutě. Následoval opět závar v našem vápně, jeden z hráčů se dostal k tutové šanci, kdy Jungr ležel na zemi. Nicméně i tak dokázal fantasticky střelu zlikvidovat. Chvíli předtím vedl Zahálka opět postup do otevřené obrany, po tom, co se efektně na půli zbavil obránce. Tentokrát předložil míč Štefanovi, který si ho před obráncem zasekl a vypálil na branku. Gólman Novák byl však připraven a dokázal střelu vyrazit. Konec utkání byl dosti rozkouskovaný a proložený četným střídáním. Závěr jsme zvládli dohrát v klidu a brali jsme tak důležité tři body. Čížové jsme tedy utekli již o osm bodů, nejblíže nám jsou Klatovy – v pětibodovém závěsu.

O.CH

Branka: 39´ Čížek

Admira: Jungr – Herc, Čížek, Vosický, Horák – Martinic – Douděra (46´ Šimek), Zahálka (84´ Fingerhut), Čácha (90´ Michálek), Kurek (88´ Fric) – Pavlata (70´ Štefan).

Rozhovory s trenérem Františkem Peřinou a střelcem branky Adamem Čížkem zde:

Rozhodčí: Matoušek – Hocek, Žáková.

ŽK: 1:2

Vše sledovala velmi pěkná návštěva 330 diváků.

Naši střelci: První zápis mladíka Čížka

11 – Zahálka (8 doma + 3 venku)

3 – Kurek (2 +1)

2 – Fric (1 + 1), Čácha (2 + 0)

1 – Douděra, Šimek, Martinic, Vosický (všichni 0 + 1), Mošna a Čížek (oba 1 + 0).

Ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: Viktoria Mariánské Lázně – Admira, sobota 20. 10., výkop 15.00 hod.