Porazili nás dílem dobří „uhlíři“, dílem smůla Admira Praha B – Uhelné sklady Praha 1:2 (0:1)

Hnusné počasí, vodou nasáklý trávník, skoro nikdo v hledišti, v závěru mače už téměř tma… Co víc napsat o prohraném utkání s posílenými „uhlíři“, kteří dosud nebyli poraženi a bojují o čelo tabulky?

Velkou šanci jít do vedení měla Admira ve 12. minutě, ale Michálek z přímého kopu ve velmi dobré vzdálenosti přestřelil břevno. První půle však patřila hostům a ti se ujali ve 27. minutě vedení. Hlavičkou se po přímém kopu zleva trefil Hruška – 0:1. Nutno říct, že Admira vůbec nepřipomínala ten tým, který ukázal kvalitu v Braníku, odkud před týdnem přivezl tři body.

Druhou půli zahájili admiráci náporem, zřejmě se v kabině mluvilo „hodně nahlas“. V 51. minutě nám hosté dali šanci vyrovnat faulem na Michálka ve vápně. Jenže kapitán Lupínek rozezněl prudkým balónem drátěné pletivo nad břevnem gólmana US Kučery. První smůla…

Nedáš – dostaneš… Pokolikáté už? V 59. minutě vystřelil „uhlíř“ Šafránek na Cingela, který v té chvíli stál pár metrů před branou a ránu by asi chytil. Míč se ale otřel o nešťastníka Bílka, nabral trajektorii, za kterou se náš gólman mohl jen smutně dívat, a zaplul do sítě – 0:2. Druhá smůla…

Je fakt, že v 63. minutě zaduněla za Cingelem tyč, to jsme měli zase trochu štěstí. Admira dřela a byla odměněna v 79. minutě. Trestný kop z 18 metrů vyšperkoval Pelikán nádhernou „šibenicí“ – 1:2. Pořád bylo o co hrát, náš tým přitlačil na pilu, ale šance z protiútoků do otevřené obrany měli spíš hosté z Košíř. V 85. minutě přestřelil Šafránek břevno z pěti metrů, kdy se snad už nedalo netrefit branku. V 86. minutě postupovali dokonce tři „uhlíři“ na osamoceného Cingela, ten ale střelu vyrazil.

V závěru pak hosté „tahali čas“. Vysokou školu taktizování předvedl trenér US Hlavica. Jakožto hrající trenér vystřídal v 90. minutě Zilvara a po šedesáti vteřinách pobytu na mokré trávě se nechal vystřídat náhradníkem Borským.

Vyrovnat už admiráci nestihli…

Za Admiru B zápas odehráli: Cingel – Pelikán (79. Šindelář), Douděra (72. Turek), Hájek, Klimt, Lupínek, Michálek, Vachoušek (46. Heinzel), Bílek, Herc, Šimek.

Branky: 79. Pelikán – 27. Hruška, 59. Šafránek.

ŽK: 4:3.

Rozhodčí: Toman – Tikal, Vojáček.

Za extrémně nepříznivého deštivého počasí přihlíželo 25 obětavců.

Naši střelci: Pelikán se trefil podruhé

7 – Michálek (2 doma + 5 venku)

3 – Douděra (3 doma + 0 venku)

2 – Pelikán (1 doma + 1 venku), Šimek (2 doma + 0 venku)

1 – Panýrek, Šindelář (oba 1 doma + 0 venku), Sázel, Lupínek, Vachoušek (všichni 0 doma + 1 venku).

Ostatní výsledky:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příště: Újezd Praha 4 – Admira B, sobota 3. 11., výkop 10.15.