Suverénní výkon a zasloužené tři body FK Admira Praha – SK Rakovník 3:1 (1:0)

Do silně deštivého rána, kdy stupnice na teploměru sahala pouze pár jednotek nad nulu, se probudily Kobylisy. Na hlavním stadionu, kde byl trávník již od hluboké noci zkrápěn deštěm a stal se tak silně podmáčeným, jsme hostili Rakovník, před výkopem devátý celek tabulky. I přes nepříjemné podmínky si na stadion našlo cestu 176 obětavých diváků, mezi kterými byla i skupinka věrných Old Boy´z. Ti i v dešti na nekryté tribuně podporovali Peřinovy svěřence po celý zápas svými chorály. Za to jim patří velký dík! Již od prvních minut zápasu byli hráči v černobílém iniciativnější. V páté minutě centroval Zahálka z přímého kopu, míč si našel Pavlata, ale jeho hlavička skončila v náručí brankáře Rakovníka Zacha. Podobná akce se zopakovala za pár minut, kdy si aktéři role prohodili: centroval Pavlata a Zahálka hlavičkoval doprostřed brány. V patnácté minutě se po závaru ve vápně ocitl v ložence Čížek, ale trestuhodně ze vzdálenosti penalty po zemi minul. V dalších minutách byl hlavním protagonistou Zahálka, který nejdříve šel z boku na brankáře, ale míč skončil pouze v boční síti. Ve 29. minutě se objevil v další šanci, kdy byl ve výborné pozici, ale míč si stále posouval kolem bránících hráčů, až akce vyzněla do ztracena. O minutu později se Zahálka postavil k přímému kopu po faulu na pronikajícího Panýrka. Míč měl postavený v ideální pozici, ale trefil pouze břevno. Jak se ukázalo později, zatím se pouze zastřeloval. Před poločasem jsme se však dočkali zasloužené branky, kdy se na pravé straně uvolnil Čížek a centrem do vápna našel Pavlatu. Ten přesnou hlavičkou k tyči nedal Zachovi šanci zasáhnout – 1:0. Jestli vám ve výčtu šancí chybí nějaká akce Středočechů, tak oprávněně. Jedinou možnost k šanci jim zhatilo asi hraniční ofsajdové postavení útočníka Červeného, který se šinul sám na brankáře Jungra. Jinak nic.

Do druhé půle vstoupili naši hráči opět aktivně. Z pravé strany pálil Čížek, ale svou druhou branku v sezóně nepřidal, míč skončil v boční síti. Za pár minut však ke zvýšení stavu skóre došlo. Šikovný Panýrek dostal míč na levou stranu, probil se do vápna a dokázal po zemi propálit vyběhnuvšího brankáře křížnou střelou na vzdálenější tyč – 2:0! Brzy jsme mohli vést již o tři branky, ale Zahálku v 53. minutě ve velké šanci vychytal parádním reflexem Zach. A tak platilo klasické nedáš, dostaneš. Hosté se o dvě minuty později dostali do ojedinělého brejku, průniková přihrávka prošla mezi našimi stopery a Červený šel znovu sám na Jungra. Tentokrát akci dohrál a našeho gólmana dokázal překonat – 2:1. Byla to zároveň facka, která měla na výkon vliv. Počet šancí se ztenčil, další přišla až po centru Horáka zakončeném volejem Kureka doprostřed branky, kde byl brankář hostí připraven. Dech se nám plně vrátil po přímáku Zahálky. Ze své oblíbené pravé strany zahrál náš nejlepší střelec přímý kop levačkou tak dobře, že rozvlnil síť potřetí a připsal si již dvanáctý zásah v sezóně – 3:1. O minutu později mohl skóre navýšit kapitán Martinic, ale jeho tutovka z hranice pokutového území skončila těsně vedle pravé tyče. Málem tak přišel opět trest, ale hosté svou druhou šanci neproměnili. Po rohu se při závaru v našem vápně dostal míč ke Stuchlovi a ten trestuhodně šancí pohrdl. Závěr zápasu tak mohl být mnohem dramatičtější.

Závěrečná desetiminutovka už patřila střídáním a taky dvěma našim šancím. Nejdříve Zahálka pálil do boční sítě, poté střídající Douděra obral za vápnem brankáře hostí Zacha o míč a ten zkoušel poslat do odkryté branky. Tam se však stihl vrátit jeden z rakovnických obránců a dokázal míč odkopnout. Zápas na státní svátek tedy skončil naším zaslouženým vítězstvím, které bylo i přes krajně nepříznivé podmínky a terén podpořeno dobrým výkonem naší sestavy. Výbuch z Mariánských Lázní byl tedy napraven.

O.CH

Branky: 35´ Pavlata, 48´Panýrek, 69´ Zahálka – 55´ Jar. Červený.

Admira: Jungr – Horák, Sázel, Vosický, Čížek – Martinic – Kurek (68´ Douděra), Zahálka, Čácha (84´ Fric), Panýrek (81´ Majer) – Pavlata (78´ Šimek).

Naši střelci: „Zahyho“ průměr – co zápas, to gól!

12 – Zahálka (9 doma + 3 venku)

3 – Kurek (2 +1)

2 – Fric (1 + 1), Čácha (2 + 0)

1 – Douděra, Šimek, Martinic, Vosický (všichni 0 + 1), Pavlata, Panýrek, Mošna a Čížek (všichni 1 + 0).

Ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: Senco Doubravka – Admira, 3. 11., výkop 14.00 hod.