Přehlídka zahozených šancí, a přece výrazná výhra FK Admira Praha – TJ Tatran Sedlčany 4:1 (1:0)

Zápas, ve kterém jsme mohli nastřílet sedm, osm, devět branek… Projděme si výčet spálených admiráckých šancí v první půli. V 11. minutě vyrazil brankář hostí Glogar na roh střelu Zahálky po akci Vosického. Ve 14. minutě znovu vyrazil Glogar střelu Zahálky na roh. V 16. minutě Martinic po rohu přehlavičkoval hostujícího Senfta, míč skončil půl metru vedle. Ve 33. minutě přestřelil Zahálka břevno z trestného kopu. Byla to pozice, ze které často dává gól. Ve 35. minutě Panýrek utekl šikovně po levé straně, ale neprostřelil z úhlu houštinu nohou před sedlčanskou brankou. Ve 36. minutě srazil gólman Glogar ve vápně Zahálku, viděl ŽK a pak Zahálkovi vyrazil penaltu na roh. Ve 41. minutě posadil Horák přímý kop zleva na hlavu Vosickému, ten míč trkl – vedle tyče. Ve 42. minutě Čácha přeloboval gólmana, ale bohužel i břevno.

Naštěstí ve 14. minutě vystihl Pavlata mizernou Brotánkovu malou domů, sebral míč těsně před gólmanem Glogarem a z těžkého úhlu se zprava nemýlil. Zaslouženě jsme vedli 1:0 a za tohoto stavu se šlo do kabin.

A co hosté ze středních Čech z pohledu první půle? Zlobil jejich rychlík Němec na hrotu, ale několikrát ho zastavil asistentův praporek pro ofsajd. Jejich šance v první půli? Ve 20. minutě po rohu Kdolského pálil Krůta nad břevno. Ve 27. minutě si Senft v nadějné pozici sám šlápl na míč. A už v nastavení první půle „žlutě“ fauloval před šestnáctkou náš Vosický, umístěnou střelu Kdolského přes zeď vytáhl ze šibenice znamenitě gólman Admiry Jungr.

Po přestávce začali lépe hosté. Aspoň co do první šance. Němec, dobře tísněný naším Pelikánem, v úniku pálil těsně vedle. Na naší straně střílel vedle z dobré pozice v 51. minutě Panýrek. O dvě minuty později z Čáchovy přihrávky pálil Zahálka a zase se netrefil – vedle… V 55. minutě už ale Kobylisy slavily druhý gól. Zahálkův centr zleva přímo z voleje poslal do sítě Douděra, který už v 17. minutě vystřídal zraněného Kureka – 2:0. Stejný hráč v 60. minutě po úniku zprava jen orazítkoval tyč. Martinicovu ránu z dálky v 65. minutě likvidoval gólman Glogar jen s obtížemi, ale do sítě míč nepustil. Martinic si spravil chuť v 67. minutě. To se po faulu na Čížka kopal zprava přímý kop a Zahálka našel přesně Martinicovu hlavu, od které balón putoval přesně k levé tyči – 3:0. Za tři minuty se dočkali i hosté. Zleva postupující Novák našel před brankou Admiry nekrytého Senfta a ten pokazil Jungrovi radost z čistého konta. Náš gólman si sice na míč sáhl, ale stejně Sedlčany snížily – 3:1. Středočeši dostali choutky zápas ještě zdramatizovat a nejnebezpečnější hráč Tatranu Novák čtvrt hodiny před koncem ze sóla přestřelil naši branku. Pak už jen brankář hostí Glogar vychytal po Zahálkově přihrávce zleva Šimka ve stoprocentní šanci. Jenže za šedesát vteřin, v 79. minutě, Douděra oplatil Zahálkovi gólovou nabídku a náš nejlepší střelec podzimu se konečně trefil do prázdné branky – na definitivních 4:1.

Admira: Jungr – Horák (77. Herc), Pelikán, Vosický, Čížek – Martinic – Kurek (17. Douděra), Zahálka (84. Komínek), Čácha, Panýrek (64. Majer) – Pavlata (50. Šimek).

ŽK: 1:4 (u nás Vosický).

Rozhodčí: Zita – Čechlovský, Hurych.

Vzhledem k pozdnímu podzimu byla návštěva 234 diváků obstojná.

Naši střelci: Zahálka navýšil svůj náskok

13 – Zahálka (10 doma + 3 venku)

5 – Kurek (2 + 3)

3 – Šimek (0 + 3), Čácha (2 + 1)

2 – Douděra, Martinic, Fric, Panýrek ( všichni 1 + 1), Pavlata (2 + 0)

1 – Vosický (0 + 1), Mošna a Čížek (oba 1 + 0).

Ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: TJ Přeštice – Admira, 17. 11., výkop 10.15 hod.