Výhra na penalty a sedmibodový náskok v čele tabulky TJ Přeštice – FK Admira Praha 0:0, PK 3:5

Západočeši doma dosud neprohráli, jedině Aritma je obrala o tři body, ale to se zápas hrál ve Zruči u Plzně. Neporazili jsme je na jejich velmi pěkném, moderním stadionku ani my, ačkoli se domácí našeho týmu viditelně obávali a hráli s nemalým respektem. Viděli totiž Admiru v nedaleké Doubravce, kde vyhrála 6:0, a jejich cílem bylo jediné – nedostat podobnou „rychtu“. Nakonec uhráli plichtu a radovali se z ní nadšeně, jako by zvítězili.

Po celý zápas měli admiráci převahu, útočili, ale bohužel – bezzubě. Už ve 4. minutě vyrazil brankář Přeštic L. Růžička Zahálkův přímý kop z nějakých 19 metrů k Douděrovi, který ho vrátil do sítě – bohužel z ofsajdu… Loženou šanci měli naši popravdě až v 63. minutě, kdy Čácha našel vlevo od sebe nabíhajícího Zahálku a ten z mírného úhlu trefil tyč branky hájené gólmanem Růžičkou. Dvě minuty nato poslal střídající domácí Pavlík poprvé na brankáře Jungra cosi jako střelecký pokus, ale vyšel z toho jen šourák a míč se sotva dokutálel do koše našeho gólmana. V závěru Přeštičtí „tahali čas“, evidentně stáli o remízový bod, a když přežili i dvouminutové nastavení, těšili se z nerozhodného výsledku.

Admiráky na hřišti i v hledišti plichta 0:0 mrzela, tenhle zápas jsme měli vyhrát. Pak přišly na řadu penalty. Domácí hlasatel připomněl, že v téhle „disciplíně“ se Přeštickým zatím daří. Ale naši borci se nemýlili a postupně se trefovali Pelikán, Horák, Martinic, Čácha a Zahálka. Za Přeštice skórovali Blahoudek, Michal Růžička a Mudra. Lecjaks ve třetí sérii ovšem minul branku, a tak se pátá západočeská penalta už nekopala.

Tohle „malé“ vítězství zvedlo admirákům o něco málo náladu. A když přišla zpráva, že druhé Klatovy prohrály 0:2 na Aritmě a na Admiru tak ztrácejí už 7 bodů, vraceli jsme se do Kobylis vcelku s veselou.

Admira: Jungr – Horák, Pelikán, Vosický, Čížek – Martinic – Douděra (46. Šimek), Zahálka, Čácha, Panýrek (72. Fric) – Pavlata (46. Šimek).

ŽK: 1:3 (u nás Horák, Čížek, Fric).

Rozhodčí: Němec – Babka, Tupý.

Za slunného, byť chladného počasí zápas sledovaly asi dvě stovky diváků. Těm, kteří přijeli podpořit náš tým, upřímně děkujeme.

Foto a video Michal Jalovec
Naši střelci: Zahálka přezimuje s 13 zásahy

Dosud historicky nejlepší střelec v soutěži o admiráckého kanonýra sezony, Aleš Deré, se během podzimu 2006 trefil čtrnáctkrát. Kdyby byl „Zahy“ proměnil v Přešticích svou šanci, výkon Derého by vyrovnal.

13 – Zahálka (10 doma + 3 venku)

5 – Kurek (2 + 3)

3 – Šimek (0 + 3), Čácha (2 + 1)

2 – Douděra, Martinic, Fric, Panýrek (všichni 1 + 1), Pavlata (2 + 0)

1 – Vosický (0 + 1), Mošna a Čížek (oba 1 + 0).

Podzimní tabulka a ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Admirácký podzim 2018 v číslech

Výhry za 3 body: 11 x

Doma: 6 x

Venku: 5 x

Výhry za 2 body: 2 x

Doma: 1x

Venku: 1 x

Prohry: 1 x

Doma: 0

Venku: 1 X

Prohry na penalty: 1 x

Doma: 1 x

Venku: 0

Skóre: 37:13

Doma: 22:7

Venku: 15:6