Konečně vítězství na konci podzimu – a stálo za to! FK Motorlet Praha B – FK Admira Praha B 3:6 (2:1)

Hráč Podolí Václav Hruška na portálu www.fotbalpraha.cz tipoval výsledek 5:5. Plichtu netrefil, ale konečnému počtu vstřelených branek se hodně přiblížil! Hrálo se na UMT Motorletu v Jinonicích, tedy na známé větrné pláni, a mač skončil naším hokejovým, chcete-li tenisovým, vítězstvím. Po třech porážkách za sebou bylo zapotřebí zabrat, aby se dalo na tabulku přes zimu přece jen klidněji koukat. Proto taky do Jinonic odjelo béčko hodně posílené pendly z A-týmu.

Začali jsme šťastně, přežili jsme tyč z jasné šance Motorletu a pak ve 14. minutě otevřel skóre Fingerhut přesnější střelou k tyči. Na tu si gólman Motorletu Sklenář sice sáhl, ale nebylo mu to nic platné – 0:1. Jenže poločas jsme stejně prohráli. Ve 32. minutě domácí zahrávali zleva přímý kop a Čepelák umístěnou ránou k tyči Cingelovy branky srovnal na 1:1. A už v nastavení, tedy ve 45. + 2. minutě, jsme si nechali dát typický gól do šatny. Po centru zprava přehodil Cingela hlavičkou Fiedler – 2:1.

Po tradiční hlasitější rozpravě v kabině začala Admira B jezdit na vyšší obrátky. A bylo to vidět. V 52. minutě dostal Čácha přesný pas doleva a vzpomněl si, jak na Motorletu dával branky v jinonickém dresu. Teď je ale hráčem Admiry a skóre srovnal střelou k protilehlé tyči na 2:2. V 56. minutě už jsme vedli 2:3. To Michálek potáhl míč podél hranice vápna a pak zvolil přesnou střelu, taky k tyči. Zdálo se, že se iniciativa přestěhovala definitivně na kobyliské kopačky, jenže přišla 61. minuta, roh Motorletu zprava, hlavička Čepeláka, který dal v neděli už druhý gól, a bylo to zase nerozhodně – 3:3. Jenže Admira byla lepším týmem. Znovu zapnula na vyšší rychlostní stupeň, přidala plyn a v 67. minutě po přímém kopu od autové čáry zprava zajistil našemu béčku už potřetí vedení Douděra – 3:4. Jinonická rezerva dostala tvrdý úder, ze kterého se už nevzpamatovala. Naopak, v 71. minutě svým druhým gólem v utkání Michálek (nejlepší podzimní střelec našeho béčka) zvýšil vedení na 3:5. Proměnil svou šanci po rychlém protiútoku střelou k levé tyči a gólman Motorletu Sklenář se za míčem jen smutně podíval. V té době pořád žila teoretická šance tipéra Hrušky z Podolí na konečnou plichtu 5:5, ale ta by nedělnímu utkání prostě neslušela. A tak v 81. minutě Fingerhut stanovil konečný výsledek na 3:6, a to po admiráckém útoku z levého křídla, po přesné přihrávce a milimetrové střele do šibenice jinonické branky.

V podzimní tabulce jsme tím béčku Motorletu utekli už na rozdíl pěti bodů a posunuli jsme se do klidnějšího středu.

Za Admiru B zápas odehráli: Cingel – Komínek (85. Hochman), Lupínek, Fric (85. Bouguetouta), Michálek, Čácha, Bílek (58. Klimt), Pelikán, Fingerhut, Douděra (79. Heinzel).

Trenér Pavel Máj byl po třech zápasech konečně zase spokojen: „První půli jsme prohráli, ve druhé jsme ale byli jednoznačně lepší. Proč? Začali jsme běhat, přidali jsme k tomu důraz a upřímně, do čeho jsme kopli, to nám tam spadlo. Spokojen jsem i se střídajícími hráči. Přes zimu bude na tabulku přece jen lepší pohled, než byl před tímto zápasem.“

ŽK: 1:0.

Rozhodčí: Štípek – Tereba, Váša.

Sledovalo 60 diváků.

Naši střelci: Michálek už je na devíti gólech

9 – Michálek (2 doma + 7 venku)

4 – Douděra (3 doma + 1 venku)

3 – Lupínek (1 doma + 2 venku)

2 – Fingerhut (0 doma + 2 venku), Pelikán (1 doma + 1 venku), Šimek (2 doma + 0 venku)

1 – Čácha, Sázel, Vachoušek (všichni 0 doma + 1 venku), Panýrek, Šindelář (oba 1 doma + 0 venku).

Ostatní výsledky a podzimní tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1