Gregor: Silné béčko má propojit A-tým a talenty z dorostu

*Trenére, nejprve se admirácké veřejnosti krátce představ. Kde jsi fotbal hrál a kde už jsi trénoval před příchodem do Kobylis?

Jsem odchovancem Aritmy Vokovice, kde jsem i debutoval v divizi. Svoji nejvyšší soutěž jsem si zahrál v Brandýse nad Labem, šlo tehdy o celostátní druhou ligu, kde hrála mužstva jako např. Plzeň, Liberec, Zlín nebo Jablonec. Třetí ligu jsem hrál v Českém Brodě a především, téměř pět let, na Kladně. Po návratu do Prahy jsem dlouhý čas prožil v dresu Kopaniny a závěr kariéry jsem odehrál v barvách Vlašimi. Končil jsem ve středočeském přeboru v třiatřiceti letech.
Prakticky po konci aktivní kariéry jsem trenérsky naskočil do přeborového Tempa. V přeboru jsem dále vedl Union Vršovice a kluky z Královic. Dvě angažmá jsem rovněž prožil ve Střešovicích.

*S jakými představami a cíli přebíráš přeborový B-tým?

Plány bych rozdělil na krátkodobé, tzn. stabilizovat naše béčko, dobře ho připravit na jarní část soutěže a vyhnout se bojům o záchranu. A dlouhodobě si všichni v Admiře přejeme silné B-mužstvo, které propojí náš první tým a přicházející talentované mladíky z ligového dorostu. Jinými slovy, vybudovat pevný kádr v béčku a umožnit rozehrávání klukům z A-mužstva a usnadnit našim nadějím přechod do dospělé kategorie.

*Současně s béčkem povedeš i nadále, a to do léta, starší ligový dorost U19. Zvládneš to hlavně časově?

Věřím, že ano, nakonec jedná se jen o půl roku a nebudu na to sám. Bez přislíbené podpory Františka Peřiny, Standy Krejčíka a našeho vedení bych o takovém typu spolupráce neuvažoval. Myslím, že riziko únavy a prvotních komplikací však za nastavení spolupráce našich prvních třech týmů určitě stojí!

*Trenér A-týmu František Peřina hovořil o tom, že máte společný pohled na fotbal. Jak by měla fungovat spolupráce vás dvou?

Jsem rád, že to tak oba vnímáme, je to základní předpoklad spolupráce. Vzájemný respekt, přímé jednání, pracovitost a častá komunikace by měly být základními atributy napojení obou mužstev. Moc se na naši spolupráci s Františkem těším!

*S jakým umístěním budeš spokojený v případě B-týmu a v případě U19?

Pokud podzimní umístění v tabulce udržíme u obou mužstev, nebo i zlepšíme, bude to jistě bráno za úspěch. Obě soutěže jsou opravdu náročné. A jestli se našemu A-mužstvu povede dotáhnout senzačně rozjetou soutěž, a jistě pro to dýchá celý oddíl, byl by to fantastický rok…

-api-