Vítězství po solidním výkonu a vyrovnaném průběhuFK Admira Praha – FK Viktoria Žižkov 2:1 (1:0)

Branky Admiry: Lupínek 8., Zahálka 86.

Sestava: Jungr – Křížek, Lupínek, Vosický, Fric – Martinic – Majer (60. Panýrek), Čácha (75. Pavlata), Kurek (73. Michálek), Douděra (70. Herc) –Zahálka.

Utkání se hrálo na stadionu Tempa Praha, přihlížela stovka diváků.

Hodnocení připravil trenér Admiry František Peřina: „Porazit soupeře z druhé ligy se diviznímu celku nepodaří každý den ani rok. Vítězství nad Viktorií Žižkov je pro mne ale o to cennější, že se zrodilo po našem velmi dobrém výkonu a poměrně vyrovnaném průběhu. Na rozdíl od trenéra soupeře nemám pocit, že by hráči Viktorie zápas „odchodili“, ale spíše si nedokázali poradit v útočné fázi, kde jim chyběl dostatek kvality, a proto zápas prohráli. Samozřejmě že to bylo i dílem našeho nasazení a velmi dobrého bránění, Zahálkou počínaje a Lupínkem konče, tedy celého týmu. Zápas nakonec rozhodly dvě Zahálkou skvěle zahrané standardní situace a velice dobrá herní disciplína celého našeho týmu. Moc bych si přál, abychom podobný výkon dokázali přenést i do mistrovských utkání.“

Pamětníkům tato výhra mohla připomenout vítězství Admiry nad stejným soupeřem na podzim 1998. Ve 2. kole Poháru ČMFS přijela do Kobylis tehdy prvoligová Viktorka Žižkov s trenérem Bielikem. Utkání se hrálo ve středu 9. září a náš tým, tehdy třetiligový, vyhrál 3:2 (branky stříleli Filinger 2 a Vopat).

-api-

Foto: Jaroslav Moudrý

Druhé vítězství v Memoriálu Jiřího Kolína
FK Admira Praha – FK Zbuzany 1953 2:0 (2:0)

Branky: Michálek, Pavlata.

Sestava: Jungr – Klimt, Herc, Heinzl, Beníšek – Panýrek, Bílek, Šindelář (Turek), Fingerhut, Michálek – Pavlata.

Zápas se hrál v sobotu dopoledne na UMT v Bedřichovské ulici. Trenér František Peřina zápas zhodnotil takto: „Vzhledem k stále trvající široké marodce jsme pro první ze dvou sobotních utkání dali příležitost několika hráčům z B-týmu. Musím říct, že mě všichni, především mladí hráči Bílek, Heinzl, Klimt, velmi příjemně překvapili. Na všech hráčích B-týmu je vidět velký herní a kondiční progres a v utkání s velmi zkušeným a kvalitním týmem Zbuzan podali výborný výkon. Skvěle tak doplnili ostatní hráče Áčka, přestože např. Heinzl hrál na postu stopera poprvé v životě.

Samotné utkání začalo náporem Zbuzan, kdy jsme v prvních deseti minutách se štěstím přečkali dvě vyložené šance soupeře. Poté se však hra poměrně vyrovnala, hráči Zbuzan měli míč o něco víc ve své moci, ale byli jsme to my, kdo byl v rychlých protiútocích nebezpečnější a nakonec i efektivnější. Především trio Pavlata, Panýrek a Michálek podnikalo rychlé výpady a zaměstnávalo soupeřovu obranu. Myslím, že jsme byli velmi zdatným soupeřem, stačili jsme herně i kondičně. Samozřejmě že únava u některých hráčů pak hrála roli v nedělním utkání B-týmu (na webu viz sekce B-mužstvo) a zkreslila tak jeho výsledek, přestože zápas měl oboustranně velmi dobrou kvalitu.“

Na turnaji má Admira zatím tuto bilanci: prohra s Kladnem 3:5, prohra s Královým Dvorem 1:2, výhra nad Meteorem 2:0, remíza s Radotínem 2:2, remíza s Hořovickem 1:1 a vítězství nad Zbuzany 2:0.

Tedy: 2 – 2 – 2 11:10 8 bodů

Turnaj na Meteoru VIII náš tým zakončí zajímavým soubojem s lídrem ČFL, celkem Záp. Hrát se bude v sobotu 23. února od 14.00.

-api-

Foto: Michal Jalovec