Atraktivní zápas: Utkáme se s polským účastníkem Poháru UEFA!

FK Admira Praha v. Wisla Plock – sobota 3. března 10.30, UMT Satalice

Slavný polský klub Wisla Plock bude soupeřem našeho A-týmu v sobotu 3. března. Na UMT v Satalicích bude zápas rozehrán od 10.30 hodin.

Půjde o naši generálku před startem jarní části divize, v němž v neděli 11. března přivítáme na stejné umělé trávě v Satalicích favorita divizní skupiny C – FK Kolín.

Jak se zápas s Wislou Plock zrodil?

Vysvětlení nabízí sekretář Josef Vavruška: „V sobotu 3. března jsme měli hrát poslední utkání zimního turnaje ve Zličíně s divizními Štěchovicemi, které trénuje náš bývalý brankář Zdeněk Vrána. Štěchovičtí nás ale zaskočili zprávou, že na stejný termín si sjednali přátelský zápas s třetiligovou Českou Lípou, a žádali nás o sehrání utkání zimního turnaje v jiném termínu. Pro nás to byla nepříjemná komplikace, protože zápas se Štěchovicemi měl pro náš tým být generálkou na jarní divizi. Za této situace nám přišla velmi vhod nabídka ze Satalic, s níž se na nás obrátila paní Eva Haniaková, bývalá vynikající hráčka a nyní trenérka ženské kopané, se kterou Admira udržuje dobré kontakty. Polský klub Wisla Plock bude v uvedeném termínu v Satalicích na soustředění a má zájem o sobotní přípravný zápas. V plánu mají Poláci i návštěvu ligového utkání Sparta – Plzeň. Pro nás je to znamenitá možnost vyzkoušet si satalickou umělku a prostředí, v němž týden poté přivítáme Kolín. Za nabídku paní Haniakové děkujeme a vítáme ji!“

Dohrávka zimního turnaje ve Zličíně zůstává zatím otevřená.

Wisla Plock je momentálně účastníkem druhé nejvyšší soutěže – 1. ligy. Více se dozvíte na adresách:

http://www.eurofotbal.cz/kluby/polsko/wisla-plock/info/
http://www.eurofotbal.cz/kluby/polsko/wisla-plock/zapasy/1-liga-2011-2012/?cID=69&sID=282

V moderní historii klubu je patrná i česká stopa. Trenér Josef Csaplár dovedl fotbalisty Wisly Plock v roce 2006 k zisku Polského poháru. Po vítězství 3:2 v prvním duelu zdolal Csaplárův tým celek Zaglebie Lubin i v druhém zápase, tentokráte 3:1.

A tak se Wisla v sezoně 2006-2007 zúčastnila předkola Poháru UEFA, v němž byla ale vyřazena ukrajinským Černomorcem Oděsa po remíze 0:0 v Oděse a 1:1 v Plocku.

Přijeďte se do Satalic podívat na konfrontaci českého divizního a polského ligového fotbalu!

Jak do Satalic? Od stanice metra Střížkov autobusem č. 186. Linka odjíždí v 9.43, na stanici Satalice sportareál, přímo ke stadionu přijede v 10.10, případně odjezd v 9.58, v Satalicích příjezd v 10.25.

Zemřel Zdeněk Stanke – čest jeho památce!

Smutná zpráva dorazila na Admiru koncem týdne. Dne 11. února zemřel náš bývalý hráč z 60. let Zdeněk Stanke. Do fotbalového nebe odešel ve věku 68 let.

Rozloučení se konalo v úzkém rodinném kruhu. Admiráci nezapomenou!