V Újezdě Praha 4 nečekaně zazpíval kanár SK Újezd P4 – FK Admira Praha 0:6 (0:3)

Na UMT v Újezdě, kde domácí na podzim 2018 válcovali v přeboru Prahy každého soupeře, sehrála v sobotu Admira generálku na jarní část divizní soutěže. Za dlouhé komentáře hovoří výsledek 0:6 pro náš tým. Skóre poměrně brzy otevřel Čácha – 0:1. Po rohu zvýšil z úhlu Martinic na 0:2. Třetí gól přidal Zahálka z penalty – 0:3. Po změně stran pokračovala Admira v navyšování skóre. Fingerhut upravil na 0:4. Fric pak zblízka po závaru před brankou korigoval na 0:5. A mazácká patička Pavlaty uzavřela brankový účet na 0:6. V první půli jsme ještě zahodili tři loženky, které měly skončit gólem.
Trenér domácích Karel Jeřábek, který svého času vedl i náš tým, byl po zápase nazlobený a stručný: „Nejhorší výkon mužstva, co jsem tady. Víc k tomu nemám co říci.“

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Poslední přípravné utkání před startem divizního jara jsme si přáli odehrát na přírodní trávě, ale okolnosti nakonec byly proti. I tak jsme však odehráli velmi dobrý zápas, ve kterém jsme byli lepší než soupeř, lépe jsme se pohybovali, dobře jsme kombinovali a byli také efektivní. Nutno ovšem dodat, že soupeř postrádal tři klíčové hráče, Běhounka, Jeřábka a Podvína, což, při vší úctě k ostatním hráčům Újezdu, je minimálně 50% síly a kvality jejich týmu. I tak jsem s výsledkem i hrou spokojen.“

A teď už na Aritmu!

Divizní jaro odstartuje Admira derby-utkáním na Aritmě ve Vokovicích. Na podzim jsme s tímto týmem doma remizovali 1:1 a prohráli jsme na penalty. Oproti tomu budou nyní Aritmě chybět opory Rybka a Hrabák. Velkou posilou je ale exligista Štohanzl, který v mládežnických letech reprezentoval ČR a ligu kopal za Bohemku, Mladou Boleslav, Slavii a Brno. Absolvoval také zahraniční angažmá v Indii, v klubu Mumbai City FC.

Ve Vokovicích se hraje v sobotu 9. března, výkop 10.15.

Admiráci, přijďte a přijeďte! Naši borci budou vaši podporu potřebovat!

Text a foto: -api-