Jihočeši postavili „druhou ligu“, na náš tým to nestačilo! FC MAS Táborsko B – FK Admira Praha 0:3 (0:2)

Utkání týmu ze dna tabulky a jejího leadera mělo mít jasného favorita – Admiru. Jenže! Vzhledem k reprezentační přestávce mohlo Táborsko posílit svou rezervu borci z kádru druholigového áčka a udělalo to věru s hojností! Celkem devět (!) profíků, včetně Ch. Frýdka, syna slavného otce, nastoupilo na trávník hlavního stadionu v táborské Kvapilově ulici. Tam domácí přesunuli zápas z původně nahlášené UMT na sezimovoústeckém Soukeníku. V tak silné sestavě Táborsko B zatím nenastoupilo. Budiž ku cti a chvále Admiry, že i s mimořádně posíleným soupeřem zahrála velmi dobře a odvezla si tři body za celkem jasnou výhru 3:0.

Domácí začali svižně, náporem, ale gól nedali. A když ve 31. minutě fauloval ve vápně domácí Ngimbi Čáchu, kopal Zahálka penaltu – 0:1. Jihočeské plány se začaly hroutit jako domeček z karet, neboť po hrubce v domácí defenzivě zvýšil přesnou střelou z úhlu ve 37. minutě Čácha – 0:2. V 64. minutě pak po rohu došlo k hlavičkovému biliáru před táborským gólmanem Zadražilem, na jehož konci byl přesný Fric – 0:3. Střelec byl mimochodem na hřišti teprve šedesát vteřin! Pak už Admira zkušeně dovedla mač k jistému a výraznému vítězství.

Vzhledem k sestavě domácích o to víc těší první jarní nula, kterou udržel gólman Jungr! Divizní premiéru si úspěšně odbyl mladík Trnka.

Zajímavý pohled pro server www.jihoceskyfotbal.cz nabídl vedoucí táborského mužstva Petr Kolář:„Chtěli jsme využít reprezentační přestávku a sestava na papíře byla velmi silná. Výsledek je zklamáním, čekali jsme, že můžeme Admiru potrápit daleko více, ale proti zkušenému soupeři se nám nedařilo.“

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny zde:

Táborsko B (hráči z A-kádru jsou zvýrazněni): Zadražil – De Almeida, Ngimbi, Zárybnický, Mikuláštík, Gebert, Frýdek, Schramhauser (73. Radosta), Kopřiva (63. Bryanta), Kubec, Vandas (79. Postřihač).

Admira: Jungr – Křížek, Vosický, Horák, Čížek – Martinic – Majer (63. Fric), Kurek, Čácha, (65. Fingerhut), Trnka (58. Douděra) – Zahálka (87. Štefan).

ŽK: 1:4 (71. Frýdek – 34. Horák, 38. Křížek, 48. Vosický, 54. Majer).

Za jarního, slunného počasí sledovalo 200 zklamaných táborských fandů.

Rozhodčí: Šimek – Brychta, Hrkal.

Naši střelci: Zahálka se trefil už popatnácté

15 – Zahálka (10 doma + 5 venku)

5 – Kurek (2 + 3)

4 – Čácha (2 + 2)

3 – Šimek (0 + 3), Fric (1 + 2)

2 – Douděra, Martinic, Panýrek (všichni 1 + 1), Pavlata (2 + 0)

1 – Vosický, Horák (oba 0 + 1), Mošna a Čížek (oba 1 + 0).

Tabulka a ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: FK Hořovicko – Admira, sobota 30. března, výkop 16.30 hod.