Další tři body zvenčí, ale byly to nervy… FK Hořovicko – FK Admira Praha 2:4 (0:2)

S Hořovickem jsme poměrně nedávno sehráli mač v rámci turnaje na Meteoru. Plichtili jsme 1:1, stříkaly emoce a nebyla to vůbec pěkná podívaná. Čekali jsme proto, že to v Hořovicích bude hodně složité.

Začátek zápasu na dost nerovné trávě ale domácí totálně nezvládli. Hned ve 3. minutě Zahálka zahrával přímý kop, gólman Hořovicka Bébr míč vyrazil jen před sebe a neobsazený Michálek si vychutnal gólovou radost – 0:1. Za dalších patnáct minut už byl stav 0:2, když po průniku Admiry zprava přišel faul domácích ve vápně a sudí Cupl pískal penaltu. Zahálkovi Bébr sice vystihl směr střely, ale stejně z toho byl v 18. minutě gól.

V 53. minutě po rohu z razantního náběhu trefil Horák balon čelem naprosto přesně pod břevno mimo Bébrův dosah a zvýšil na 0:3. V té chvíli to vypadalo na podobně hladkou výhru Admiry, jako před týdnem v Táboře. Omyl! Přišly i naše kiksy a následně góly Hořovicka. V 58. minutě přehodil Mach z úhlu mazácky Jungra a míč zaplul do naší branky – 1:3. V 73. minutě po naší další chybě kopal domácí Krupička penaltu a poslal Jungra do druhého kouta branky, než kam sám mířil – 2:3. „Začalo to bejt vachrlatý!“ pravil v té chvíli náš fotoreportér Michal Jalovec. A bylo, domácí hrozili vyrovnáním… Naštěstí jejich zadák Machurka vyrobil v 89. minutě ukázkovou minelu, díky které zprava pronikající Zahálka mohl dovést míč, po příkladné kličce gólmanu Bébrovi, až do „kasy“ – 2:4.

Tři velice důležité body z Hořovic tak odjely autobusem spolu s admiráky do Kobylis.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny zde:

Admira: Jungr – Křížek, Vosický, Horák, Čížek – Martinic (89. Herc) – Majer (66. Douděra), Kurek (73. Fric), Michálek (69. Lupínek), Čácha (85. Štefan) – Zahálka.

Branky: Mach, Krupička (pen.) – Zahálka 2 (1 z pen.), Michálek, Horák.

ŽK: 1:0.

Rozhodčí: Cupl – Cihlář, Špindlerová.

Přihlíželo 80 diváků.

Foto a video: Monika Szöke

Naši střelci: Zahálka přidal další dvě trefy

17 – Zahálka (10 doma + 7 venku)

5 – Kurek (2 + 3)

4 – Čácha (2 + 2)

3 – Šimek (0 + 3), Fric (1 + 2)

2 – Horák (0 + 2), Douděra, Martinic, Panýrek (všichni 1 + 1), Pavlata (2 + 0)

1 – Michálek, Vosický (oba 0 + 1), Mošna a Čížek (oba 1 + 0).

Tabulka a ostatní výsledky:
https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: Admira – Jindřichův Hradec, neděle 7. dubna, výkop 10.15 hod.