Na konci se bude počítat každý bod, i ten z Kopaniny FC Přední Kopanina – FK Admira Praha B 1:1 (0:0)

Přední Kopanina patří už léta k předním týmům přeboru. Její útočná síla je všeobecně známá. Ani letos tomu není jinak, a tak bod z její trávy bereme. Po bezbrankovém prvním poločase jsme šli v 63. minutě Štefanem do vedení, když jmenovaný proměnil penaltu za ruku jednoho z domácích ve vápně po Pavlatově nadějné akci. Tedy – 0:1. Bohužel, už v 66. minutě se prosadil po slabší chvilce naší defenzivy domácí Šultes – 1:1. Do konce zápasu už další gól nepadl, takže jsme si od ruzyňského letiště odvezli do Kobylis vcelku cennou remízu.

Podotkněme, že výkon béčka byl výrazně lepší než před týdnem doma s Podolím. A další pozitivum – úroveň přeborového fotbalu okusili i nadějní dorostenci Trnka a Votlučka.

Trenér Admiry B Pavel Gregor viděl mač takto: „Rád konstatuji, že jsme utkání na Kopanině zvládli velice slušně, a jistě cítíme, že výhra byla na dosah. Na rozdíl od předchozího zklamání s Podolím jsme tentokrát obstáli v bojovnosti, nasazení a pohybu. Pokud jsme dodržovali taktický plán, měli jsme utkání pevně v rukou. Kopanina má skvělý útočný tandem a nebezpečné standardní situace. Právě krytí těchto předností bylo klíčové. Víceméně se to povedlo, ale stačilo malé zaváhání a soupeř byl okamžitě velice nebezpečný. Totéž se dá povědět také na naší straně, zdobil nás rychlý protiútok a efektivní presink. Myslím, že jsme měli šance výraznější a měli jich o trochu více. Nicméně, bod z venku bereme. O to víc však vyznívá zápas s Podolím uboze a nedisciplinovaně. Za sobotu si ovšem celé mužstvo zaslouží poděkování. Budiž potvrzením, že k pěkným výsledkům a rychlé, účelné hře, vede vždy těžší cesta…“

Za Admiru B zápas odehráli: Cingel – Pelikán, Hájek (82. Klimt), Štefan, Beníšek (77. Votlučka), Bílek, Fingerhut, Heinzel, Komínek, Pavlata, Turek (72. Trnka).

Branky: Šultes – Štefan z pok. kopu.

ŽK: 2:1

Sudí: Vojáček – Gotthard, Vojtěch.

Podívat se přišlo, či přijelo, 50 diváků.

Naši střelci: Štefan pálil přesně už počtvrté

11 – Michálek (2 doma + 9 venku)

5 – Douděra (3 doma + 2 venku)

4 – Štefan (1 doma + 3 venku)

3 – Fingerhut (0 doma + 3 venku), Lupínek (1 doma + 2 venku)

2 – Pelikán (1 doma + 1 venku), Panýrek, Šimek (oba 2 doma + 0 venku)

1 – Pavlata, Čácha, Sázel, Vachoušek (všichni 0 doma + 1 venku), Bartoň, Šindelář (oba 1 doma + 0 venku).

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příště: Admira B – Sokol Královice, pátek 19. dubna, výkop 10.15 hod.