Od Berounky jsme odjížděli s náladou „pod psa“… ČLU Beroun – FK Admira Praha 0:0, PK 4:2

Zápas, na který raději brzy zapomeneme. V první půli se admiráci v nepříznivé atmosféře okolo hřiště prezentovali na berounské trávě bohužel podobným stylem, jakým hráli domácí. Tedy – nakopávané balóny dopředu, víceméně na náhodu. Nebylo divu, že do přestávky byl stav 0:0.

Ten se nezměnil ani ve druhé půli. Zato se k lepšímu změnila hra Admiry. Po technické stránce začala Středočechy přehrávat. Měla tři gólovky, které Berounští hasili vždy až na brankové čáře. Ukázalo se, že domácí postupně odcházeli fyzicky, proto urputně bránili plichtu. Přes viditelnou převahu jsme však gól nedali.

Šlo se tedy na penalty, a ty jsme bohužel prohráli – z berounského pohledu poměrem 4:2. A protože Klatovy ani Čížová nezaváhaly a vyhrály za tři body, náš náskok v čele tabulky se ztenčil.

Náladu, v jaké admirácká výprava odjížděla od Berounky do Kobylis, můžeme označit dávným úslovím – „pod psa“…

Trenér Admiry František Peřina zápas zhodnotil takto: „V Berouně to byl zápas nehodný divize. Na velmi nekvalitním terénu jsme narazili na soupeře, který fotbal moc hrát nechtěl. Hru založil na jednoduchém způsobu – nákop, souboj, dosáhnout území a z případné standardky ohrozit naši branku. My jsme si celý první poločas nedokázali s touto hrou poradit a do jisté míry jsme se soupeři a jeho stylu přizpůsobili. Ve druhém poločase hráčům Berouna evidentně docházely síly a našim hráčům přestávali stačit důrazem a rychlostí. My jsme naopak zlepšili pohyb, roztáhli a zpřesnili hru a prakticky celý poločas jsme drželi soupeře na jeho polovině. Logicky tak přišly i gólové šance, které jsme však, bohužel, nevyužili. Zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu, který, jak víme, je v podstatě hrou v kostky. Bohužel ani v něm jsme nebyli tím šťastnějším týmem a odvezli jsme si tedy jen jeden bod. Nebo spíše výstižnější je vyjádření, že jsme dva body ztratili.“

Admira: Jungr – Křížek, Vosický, Martinic, Čížek – Majer (54. Douděra), Michálek (74. Lupínek), Čácha (90. Herc), Fric, Kurek (63. Panýrek) – Zahálka.

ŽK: 3:0

Rozhodčí: Štrincl – Šlapák, Žáková.

Přihlíželo 160 diváků.

Naši střelci: Tentokrát nula od nuly pošla…

20 – Zahálka (13 doma + 7 venku)

5 – Kurek (2 + 3)

4 – Čácha (2 + 2)

3 – Šimek (0 + 3), Fric (1 + 2), Panýrek (2+1)

2 – Horák (0 + 2), Douděra, Martinic (oba 1 + 1), Pavlata a Michálek (oba 2 + 0)

1 – Vosický (0 + 1), Mošna a Čížek (oba 1 + 0).

  • Tabulka a ostatní výsledky:
  • https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846
Příště: POZOR! Nepřehlédněte!

Nechoďte na Admiru v neděli dopoledne, jak jste zvyklí! Nic byste neviděli!

Admira – Spartak Soběslav, hraje se netradičně již na Velký pátek 19. dubna, výkop 14.00!!!