Od sváteční slunečné pohody k strachování o těsnou výhru FK Admira Praha – TJ Spartak Soběslav 2:1 (2:0)

Slunečné sváteční odpoledne o Velkém pátku, nečekaně hojná návštěva v hledišti, gól hned v samém úvodu mače, co víc bychom si mohli přát? Kureka už ve 3. minutě vychytal gólman Jihočechů Kuník, ale za další dvě minuty prošel Martinic „stylem Hazard“ elegantně obranou hostí a přesně zakončil – 1:0. Ve 32. minutě mohl náš kapitán přidat druhou trefu, tentokrát hlavou, ale jihočeská defenziva velkou šanci zmařila – jen roh. A ve 36. minutě přišla velká gólová paráda Majera. Jeho první trefa v tomto divizním ročníku měla televizní parametry, polonůžky ještě před vápnem, prudký volej a Kuník v brance Spartaku neměl nárok – 2:0. Pro Admiru pohodový první poločas, Jihočeši dohromady nic neukázali.

Ještě první čtvrthodina druhé půle vypadala na další navýšení skóre. Po šikovné kombinaci Admiry v 59. minutě pálil Zahálka, leč vedle. V 61. minutě mohl dát gól Čácha, ale Kuník mu robinzonádou šanci zhatil. Pak však začali úřadovat překvapivě Jihočeši. Došlo jim, že s Admirou, byť leaderem soutěže, se i v její tvrzi dá hrát rovnocenná partie. Spartakovci se ukázali v o poznání lepším světle, než jejich krajané z Jindřichova Hradce před dvěma týdny. V 66. minutě vytvořili před brankářem Jungrem dvakrát nebezpečný závar, kdy to opravdu „hořelo“. Gól ale nedali. Zato v 72. minutě už ano. Rychlý útok hostí zakončil přesnou dorážkou Dvořák – 2:1. Jihočeši měli ještě skoro dvacet minut na vyrovnání, a tak útočili ze všech sil, které jim zbývaly. Tak se samozřejmě otvíral prostor pro admirácké nadějné protiútoky do otevřené defenzivy Spartaku, jenže ani jeden z několika náš tým k pojišťovací třetí brance nedotáhl. A tak jsme byli opravdu rádi, když sudí Šlajs naposledy foukl do píšťaly a šlo se do kabin. Tři body zůstaly doma, a to bylo podstatné.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny zde.

Admira: Jungr – Herc, Vosický, Lupínek (18. Čížek), Fric – Martinic – Majer (68. Panýrek), Michálek (52. Douděra), Čácha (83. Štefan), Kurek (90. Trnka) – Zahálka.

Branky: 5. Martinic, 36. Majer – 72. Dvořák.

ŽK: 0:1

Rozhodčí: Šlajs – Pálek, Hodek.

Přihlížela velmi pěkná sváteční návštěva – 322 diváků.

Naši střelci: Majerův první – a ukázkový! – gól

20 – Zahálka (13 doma + 7 venku)

5 – Kurek (2 + 3)

4 – Čácha (2 + 2)

3 – Šimek (0 + 3), Fric (1 + 2), Martinic, Panýrek (oba 2+1)

2 – Horák (0 + 2), Douděra (1 + 1), Pavlata a Michálek (oba 2 + 0)

1 – Vosický (0 + 1), Mošna, Majer a Čížek (všichni 1 + 0).