První půle na 3:0, druhá patřila hostům – zasloužená plichta FK Admira Praha B – TJ Sokol Královice 2:2 (1:1)

V první půli mohlo béčko o Velkém pátku dopoledne nasázet hostům tři branky, a zasloužilo by si to! Gólové šance měli Štefan, Bílek, znovu Štefan… Urodilo se však jen ve 13. minutě, kdy gólmana Jeřábka znamenitě propálil z dálky Panýrek – 1:0. Jenže místo jednoznačnějšího vedení přišla ve 41. minutě naše zbytečná chyba ve vápně a snadné vyrovnání Sokola Susem zblízka – 1:1.

Ve druhé půli se Královičtí ukázali v lepším světle, těžili z naší nedůslednosti a ovládli pole. V 50. minutě ještě uhasila obrana béčka nebezpečí v podobě kopačky Havlína, ovšem o minutu později po nedorozumění v admirácké defenzivě obešel Pospíšil i brankáře Cingela – 1:2. Za dalších sedm minut vychytal Cingel na roh Vacíka v další stoprocentní šanci. Udržel tak ještě naše naděje aspoň na bod. Pak na druhé straně zase vyrazil hostující gólman Jeřábek nohou střelu našeho Pavlaty v samostatném úniku. V 66. minutě přišel jednoznačný faul ve vápně hostí na Panýrka, verdikt rozhodčího se obešel bez sebemenších protestů, a Štefan proměnil penaltu k tyči – 2:2.

Závěr patřil Sokolům. Nejprve sice Pavlata v dobré příležitosti přes svou výšku nedoskočil nadějný míč před Jeřábkovou brankou, pak ale tlačili Královičtí. V 77. minutě hřmělo před Cingelem, když po přímém kopu hlavičkoval těsně vedle Slováček, a vzápětí Cingel napravil své zaváhání, když v „ložence“ skvěle vytáhl gólovou střelu na roh. Nakonec se i Sokolové smířili s plichtou, když v posledních dvou minutách dvakrát takticky střídali.

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora zde.

Za Admiru mač odehráli: Cingel – Komínek, Votlučka, Křížek (18. Klimt, 55. Douděra), Pavlata (86. Trnka), Bílek (83. Záruba), Pelikán, Panýrek, Fingerhut (73. Turek), Štefan, Čížek.

Branky: 13. Panýrek, 66. Štefan – 41. Sus, 51. Pospíšil.

ŽK: 0:1.

Sudí: Toman – Lafata, Pytloun.

Sledovalo 57 diváků.

Naši střelci: Štefan dostihl pětigólového Douděru

11 – Michálek (2 doma + 9 venku)

5 – Štefan (2 doma + 3 venku), Douděra (3 doma + 2 venku)

3 – Fingerhut (0 doma + 3 venku), Lupínek (1 doma + 2 venku), Panýrek (3 doma + 0 venku)

2 – Pelikán (1 doma + 1 venku), Šimek (2 doma + 0 venku)

1 – Pavlata, Čácha, Sázel, Vachoušek (všichni 0 doma + 1 venku), Bartoň, Šindelář (oba 1 doma + 0 venku).

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příště: Hostivař – Admira B, sobota 27. dubna, výkop 10.30 hod.