Tři body z Dobříše a k tomu vylepšené skóre MFK Dobříš – FK Admira Praha 0:4 (0:1)

Středočeši bojují o záchranu ve Fortuna divizi. Před týdnem překvapili nečekaným dvoubodovým ziskem v Klatovech, který jsme, vzhledem k situaci na špici tabulky, rádi uvítali. Proti našemu mužstvu na domácí trávě drželi krok do 67. minuty. To prohrávali 0:2 a po rohovém kopu a faulu v našem vápně dostali od sudího Babky – poprávu – velkou šanci z penalty korigovat skóre. Dobříšský Šebek však poslal přes břevno pozdrav ptactvu vysoko do oblak. Brzy nato Admira přidala další dva góly a nebylo co řešit.

Jak góly padaly?

Na ten první jsme si museli počkat až do 42. minuty. Po centru zleva a přihrávce hlavičkou ji vstřelil Štefan, když trefil břevno a míč skončil odrazem za brankovou čárou – 0:1.

Druhý dal Zahálka z penalty. Po závaru před brankou zahrál jeden z domácích zadáků rukou. Náš nejlepší kanonýr novodobé klubové historie pak poslal z penaltového puntíku gólmana Dobříše Jechorta k levé tyči, zatímco balon letěl k té pravé – 0:2.

Když Středočeši svou penaltovou šanci trestuhodně zahodili, trest pro ně opravdu přišel. V rychlém brejku běželi v 71. minutě na tři zadáky Dobříše tři admiráci. Michálek našel vlevo od sebe v dobré pozici Zahálku – a rázem byl stav 0:3.

A ještě to nebylo všechno. V 74. minutě zaútočila Admira zleva a před brankou se srazil domácí gólman s jedním ze spoluhráčů. Pro Křížka, který byl na hřišti teprve šest minut, nebyl velký problém trefit prázdnou branku – 0:4.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny.

„Utkání v Dobříši nebylo tak jednoduché, jak říká konečný výsledek,“ míní trenér Admiry František Peřina. „A to především vzhledem k prvnímu poločasu, do kterého jsme vstoupili poměrně dobře, ale nevyužili jsme dvě velmi dobré příležitosti ke skórování. Možná i proto se na naše kopačky přenesla nervozita, vázla nám souhra a dopouštěli jsme se velkého počtu nepřesností. Teprve závěrečná desetiminutovka první půle přinesla zlepšení naší hry, několikrát jsme soupeře dostali do úzkých a po jedné z dalších šancí jsme šli zaslouženě do vedení.

Druhý poločas přinesl úplně jiný obraz hry. Začala nám fungovat kombinace a souhra, ve středu pole začala dominovat naše záložní trojice a po krajích jsme podnikali nebezpečné kombinační akce, které také vedly k brankám. Důležitým momentem pak byla neproměněná penalta soupeřem za stavu 2:0, a když jsme v podstatě z protiútoku vstřelili třetí branku, bylo utkání rozhodnuté.

Podstatné jsou tři body z venkovního hřiště, nula na kontě, kterou si po velmi dobrém výkonu zasloužil Jungr, a dobrý pocit ze hry ve druhém poločase.“

Admira: Jungr – Herc, Vosický, Fric, Čížek – Martinic – Majer (46. Douděra), Štefan (68. Křížek), Michálek (76. Trnka), Kurek (86. Pavlata) – Zahálka.

ŽK: 2:1

Rozhodčí: Babka – Němec, Průcha.

Přihlíželo 177 diváků.

Naši střelci: Zahálka dva góly, Štefanova a Křížkova první trefa

22 – Zahálka (13 doma + 9 venku)

5 – Kurek (2 + 3)

4 – Čácha (2 + 2)

3 – Šimek (0 + 3), Fric (1 + 2), Martinic, Panýrek (oba 2+1)

2 – Horák (0 + 2), Douděra (1 + 1), Pavlata a Michálek (oba 2 + 0)

1 – Vosický, Štefan, Křížek (všichni 0 + 1), Mošna, Majer a Čížek (všichni 1 + 0).

Příště: FK Admira Praha – FK Tachov, neděle 5. května, výkop v 10.15 hodin.