Překvapivě vyrovnaný boj s řadou chyb rozhodla Zahálkova penalta FK Admira Praha – FK Tachov 1:0 (1:0)

V Tachově chodívali fandové kdysi i na druhou ligu, kterou tam hrávala místní armádní Dukla. Civilní tachovský klub to dotáhl do ČFL, odkud se – z finančních důvodů – propadl do „kraje“. Teď kope divizní fotbal, a přestože z Tachova v zimě odešla pětice hráčů, ve zmrzlém, větrném nedělním dopoledni Západočeši na kobyliském trávníku až nečekaně „zlobili“.

Admira přitom začala náporem a v 6. minutě po kombinaci Zahálka – Martinic prvně jmenovaný pálil z nadějné pozice vedle. Po čtvrthodině se Tachovští osmělili a začali hru vyrovnávat. Paradoxně právě v této fázi dostali jediný gól utkání. Zadák Bydžovský fauloval ve vápně Zahálku a náš nejlepší střelec poslední doby sám proměnil penaltu na 1:0. Kdo by tušil, že víc branek už neuvidíme…

Ve 22. minutě přišel atak Západočechů po levé straně, centr a vysoký Braun trefil míč hlavou. Naštěstí byl gólman Admiry Jungr na svém místě. Pak se hosté dostali do dvou zajímavých situací před kobyliskou brankou, ale pokaždé je zastavil pro ofsajd praporek asistenta rozhodčího Dobrého. Ve 31. minutě měli hosté další dobrou šanci, agilní Vyleta hledal před brankou volného Fabera, ten však – naštěstí pro Admiru – nohou promáchl. Admira kontrovala ve 34. minutě šikovnou kombinací po ose Martinic – Zahálka – Michálek, ale vytěžila z ní jen roh. Pak přišel útočný faul a bylo po šanci. Ve 38. minutě předvedl zákrok zápasu Majer. Jeho čistý skluz zabránil výpadu dvou volných útočníků Tachova na osamoceného Jungra! Za tři minuty přišel útok Admiry, Zahálka našel Kureka, na jeho míč směřovaný před branku pozorného gólmana Tachova Valeše ale nikdo z domácích nenaběhl… Dvě minuty nato se Valeš zaskvěl další po akci Admiry, kdy Vosický našel vpravo Majera a z jeho centru hlavičkoval Michálek. Brankář Tachova však byl tam, kde měl být.

Po přestávce se Valešovi v 55. minutě připomněl Kurek, ovšem strážce tachovské svatyně byl opět na místě a vytáhl dobrou jedovku na roh. Hrála se vyrovnaná partie, hosté zvedli hlavy a zejména Braun s Vyletou byli hodně aktivní. V 64. minutě se přes tachovského obránce dobře uvolnil Čácha, pálil však vedle. Další minuty patřily Tachovu, ovšem Jungra Západočeši příliš neohrozili. Zato v 75. minutě z Martinicovy přihrávky střílel Zahálka, leč Valeš mu vyražením balónu na roh zkazil druhou gólovou radost. Tachovští pochopili, že lídr tabulky nemá právě svůj den, a hnali se za vyrovnáním. V 79. minutě musel Jungr po přímém kopu hostí hasit nebezpečí zákrokem nadvakrát. V 82. osamocený Nemeš přestřelil břevno nad Jungrem. Tlak Západočechů od řeky Mže byl patrný, Admira bránila cenné tři body. V 89. minutě se před tribunou srazili bolestivě Vosický s Vyletou, ale oba mač dohráli. V poslední minutě si vyběhl na hlavičku do vápna při rohu Tachova i jeho gólman Valeš, ale Admira se zuby nehty ubránila.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny :

Za Admiru utkání odehráli: Jungr – Herc, Čížek, Vosický, Martinic (91. Pelikán) – Majer (66. Křížek), Fric (46. Čácha) – Michálek (67. Šimek), Zahálka, Kurek (78. Štefan), Horák.

ŽK: 1:1

Rozhodčí: Pilný – Arnošt, Dobrý.

Byla zima, nevlídno, a tak přihlíželo jen zkřehlých 162 diváků.

Naši střelci: Zahálka přidal už třiadvacátý gól

23 – Zahálka (14 doma + 9 venku)

5 – Kurek (2 + 3)

4 – Čácha (2 + 2)

3 – Šimek (0 + 3), Fric (1 + 2), Martinic, Panýrek (oba 2+1)

2 – Horák (0 + 2), Douděra (1 + 1), Pavlata a Michálek (oba 2 + 0)

1 – Vosický, Štefan, Křížek (všichni 0 + 1), Mošna, Majer a Čížek (všichni 1 + 0).

Příště: Sokol Čížová – FK Admira Praha, šlágr jara, kdy se utká druhý tým tabulky s jejím lídrem, sobota 11. května, výkop ve 13.30 hodin.