Vítězný obrat v závěru režírovali dorostenci FK Admira Praha B – SK Union Vršovice 3:2 (0:1)

Pohled na sestavu Admiry B skýtal mylný dojem, že náš tým by měl poslední celek tabulky přejet. Kdepak! Nic takového… Hosté v týdnu vyměnili trenéra a bojovali jako o život. V 18. minutě se po přímém kopu zprava trefil vršovický Monnier a rázem jsme prohrávali 0:1.

Ve druhé půli se sotva začalo a už střídající dorostenec Záruba získal pro Admiru penaltu, když byl zjevně faulován ve vápně Unionu. Michálek ji ale kopl – prostě, mizerně. A gólman Vršovic Nigoš byl pro svůj tým rázem hrdinou. Admira B pak přece jen vyrovnala. Štefan se trefil v 51. minutě z přímého kopu – 1:1. Po hodině hry měl dvě šance náš Panýrek a pokaždé ho Nigoš vychytal. Už to vypadalo na smírný výsledek, když se začaly dít věci! V 88. minutě po centru zprava dostal hostující Tomaides balón za záda gólmana Cingela. Sice jen dvacet, třicet centimetrů za lajnu, ale pomezní sudí Gotthard hned signalizoval gól – 1:2. Jenže pak se otěží zápasu chytili dva střídající dorostenci. Jistě nezpychnou, když je na tomto místě pochválíme. Admiráci totiž nerezignovali a v 90. minutě po přesné přihrávce mladíka Záruby vyrovnal Štefan – 2:2. Vršovické tenhle gól zmrazil, už se těšili na tříbodovou kořist a nakonec si neodvezli nic. V nastaveném čase se totiž podél brankáře Nigoše trefil k tyči další mladík Trnka (jeho první gól za dospělé a hned vítězný!) – 3:2.

Protože v dolní polovině tabulky to začíná v boji o udržení přituhovat, je pro béčko toto vítězství zatraceně důležité!

Hodnocení trenéra Pavla Gregora.

Za Admiru B mač odehráli: Cingel – Komínek, Křížek, Čácha, Michálek, Bílek,. Pelikán, Panýrek (65. Trnka), Fingerhut (46. Záruba), Štefan, Šimek (79. Klimt).

Branky: Štefan 2, Trnka – Monnier, Tomaides.

ŽK: 1:2

Rozhodčí: Vítek – Gotthard, Gryc.

Přihlíželo 49 diváků.

Naši střelci: Štefan už stíhá Michálka!

11 – Michálek (2 doma + 9 venku)

7 – Štefan (4 doma + 3 venku)

5 – Douděra (3 doma + 2 venku)

3 – Fingerhut (0 doma + 3 venku), Lupínek (1 doma + 2 venku), Panýrek (3 doma + 0 venku)

2 – Pelikán (1 doma + 1 venku), Šimek (2 doma + 0 venku)

1 – Pavlata, Čácha, Sázel, Vachoušek (všichni 0 doma + 1 venku), Trnka, Bartoň, Šindelář (všichni 1 doma + 0 venku).

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příště: Dukla Jižní Město – Admira B, sobota 11. května, hřiště Kunratice, výkop 10.30 hod