Z Kunratic do Kobylis s „hokejovou“ výhrou Dukla Jižní Město – FK Admira Praha B 3:4 (2:2)

Na úplně opačném konci Prahy, v Kunraticích, získalo naše béčko po velmi solidním, bojovném výkonu moc důležitou výhru. A do tabulky si připsalo tři body, které se budou „sakra“ hodit. Ačkoli byli hráči upozorňováni na kanonýra domácích Kotlíka, stejně jim nastřílel hattrick. Nakonec to nevadilo, protože admiráci pokořili dukelského gólmana Petra hned čtyřikrát. Opět dobře se prezentovali naši mladíci z U19.

Klíčové momenty zápasu: v 10. minutě vypálil Panýrek a jeho střela, lehce tečovaná jedním z domácích obránců, rozvlnila síť za Petrem – 0:1. Ve 12. minutě bylo vyrovnáno, když se Kotlík prosadil hlavičkou po centru zprava – 1:1. V 15. minutě došlo ke zranění našeho hráče Bílka na levém rameni v souboji o míč. RZS ho odvezla k vyšetření do nemocnice a na hřiště přišel Klimt. Trenér Gregor: „Všichni v týmu Davidovi přejeme brzké uzdravení a návrat na trávník.“ Ve 33. minutě byl už dukelský brankář Petr překonán, zachránila ho ale dobře postavená tyč. Dvě minuty nato se naopak radovali domácí. Kdo jiný, než Kotlík, si naběhl do „české uličky“ a strhl vedení na stranu Dukly – 2:1. Naštěstí v posledních vteřinách první půl srovnal na 2:2 „sváteční střelec“ Komínek, který si počkal u pravé tyče na přesnou přihrávku a přesně zakončil – 2:2.

Dukla si ale po pauze vzala vedení zpět. A zase Kotlík… Vystřelil po zemi k tyči a míč, poněkud nečekaně, rozvlnil síť za naším gólmanem Cingelem – 3:2. Pak už ale střílela jen Admira B! V 72. minutě po Šindelářově přímém kopu brankář Petr balon vyrazil před sebe a Pavlata nám přesnou střelou vrátil náladu – 3:3. A rozhodující gól admirákům víceméně „daroval“ nejzkušenější duklák, exligista Vidlička, svou minelou v 82. minutě. Na pověstném „stříbrném podnosu“ naservíroval nechtěně míč Štefanovi před Petrovu branku. A výsledek vzápětí dostal pro Duklu JM neradostnou, pro nás naopak potěšující konečnou podobu – 3:4.

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora zde:

Za Admiru B zápas odehráli: Cingel – Komínek, Votlučka, Záruba, Pavlata, Pelikán, Bílek (15. Klimt), Panýrek (88. Rudolf), Šindelář, Fingerhut (59. Trnka), Štefan (85. Turek).

Branky: Kotlík 3 – Panýrek, Komínek, Pavlata, Štefan.

ŽK: 1:0, hráno slušně, fair.

Rozhodčí: Tereba -Tomšů, Andras.

Na zápas bylo zvědavo 50 diváků.

Naši střelci: Štefan už jen tři góly za Michálkem

11 – Michálek (2 doma + 9 venku)

8 – Štefan (4 doma + 4 venku)

5 – Douděra (3 doma + 2 venku)

4 – Panýrek (3 doma + 1 venku)

3 – Fingerhut (0 doma + 3 venku), Lupínek (1 doma + 2 venku),

2 – Pavlata (0 doma + 2 venku), Pelikán (1 doma + 1 venku), Šimek (2 doma + 0 venku)

1 – Čácha, Sázel, Vachoušek, Komínek (všichni 0 doma + 1 venku), Trnka, Bartoň, Šindelář (všichni 1 doma + 0 venku).

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příště: Admira B – ABC Braník (hosté přijedou s trenérem Miroslavem Jírou, který u nás ještě nedávno vedl dorost), neděle 19. května, stadion Na pecích, výkop 14.00 hod.

Foto Pavel Jiřík