Podstatný krok směrem k přeborové jistotě i pro další rok FK Admira Praha B – ABC Braník 3:1 (0:1)

Hosté, vedení trenérem Miroslavem Jírou, který u nás donedávna působil na úseku mládeže, nejsou v nejlepší situaci – hrozí jim aktuálně sestup do 1.A třídy. Ovšem ani naše rezerva si před nedělením odpoledním vzájemným utkáním na naší trávě nemohla zrovna výskat. Pro obě mužstva to byl zápas značné důležitosti!

Braník přijelo podpořit povícero jejich fandů a ty potěšil po staré dobré české uličce ve 33. minutě Novák přesnou střelou k pravé tyči – 0:1. Věru, pohledná akce soupeře. Ještě do poločasu mohlo být skóre srovnané. Béčko tlačilo, hosté se bránili. Ve 45. minutě pronikl zprava Pavlata, jeho jedovku z úhlu gólman hostí Kudláček vyrazil na tyč a nakonec z toho byl jen roh. Už v nastaveném čase první půle přestřelil z přímého kopu v dobré pozici Štefan břevno branické branky.

Další přímý kop už nám přinesl vyrovnání. V 52. minutě „televizním angličanem“ o pravou tyč stanovil Douděra z nějakých 24 metrů skóre na 1:1. Za dvě minuty už jsme mohli vést! Fingerhutovu bombu ale zastavilo břevno nad gólmanem Kudláčkem. Náznak šance předvedli hosté v 58. minutě, kdy po centru zprava hlavičkoval nabíhající Valta, ale hodně vedle tyče. V 62. minutě na druhé straně v dobré pozici netrefil branku Fingerhut. O devět minut později vychytal Kudláček našeho Trnku. Naděje Braníka na body z Kobylis uťal v 79. minutě Pavlata, který po dlouhém nákopu, následné křídelní akci Admiry zleva a přízemním centru snadno doklepával do prázdné branky – 2:1. V 84. minutě jsme ocenili gesto fair play, když gólman hostí Kudláček pomohl účinným zásahem už v křečích ležícímu Pavlatovi. Pověstný kalich hořkosti dopili svěřenci trenéra Jíry v 89. minutě. To po přímém kopu zleva a zmatku v branickém velkém vápně definitivně zajistil Admiře B klid přesnou střelou Panýrek – 3:1.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny, který vedl béčko za jeho nepřítomného kouče Pavla Gregora.

Za Admiru B zápas odehráli: Cingel – Komínek, Votlučka, Lupínek, Záruba (46. Douděra), Pavlata (84. Turek), Panýrek (91. Klimt), Šindelář (59. Horák), Fingerhut, Štefan, Fric (67. Trnka).

Branky: Douděra, Pavlata, Panýrek – Novák.

ŽK: 3:3.

Rozhodčí: Šaróka – Les, Popelka.

Na zápas bylo zvědavo cca 100 diváků.

Naši střelci: Michálek nehrál, druhý Štefan gól nedal

11 – Michálek (2 doma + 9 venku)

8 – Štefan (4 doma + 4 venku)

6 – Douděra (4 doma + 2 venku)

5 – Panýrek (4 doma + 1 venku)

3 – Fingerhut (0 doma + 3 venku), Lupínek (1 doma + 2 venku),

3 – Pavlata (1 doma + 2 venku)

2 – Pelikán (1 doma + 1 venku), Šimek (2 doma + 0 venku)

1 – Čácha, Sázel, Vachoušek, Komínek (všichni 0 doma + 1 venku), Trnka, Bartoň, Šindelář (všichni 1 doma + 0 venku).

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1Příště: Uhelné sklady – Admira B, pátek 24. května, stadion Na Cibulkách, výkop 18.00 hod