Podzimní porážku 0:3 jsme Západočechům odvedli i s úroky FK Admira Praha – FC Viktoria Mariánské Lázně 6:1 (3:1)

Nedělní klání na Admiře bylo tím posledním, které v rámci 26. kola zbývalo v Divizi A odehrát. Na kobyliskou trávu přijely Mariánské Lázně, tedy tým, který bude mít v posledních kolech opačné starosti, než čekají na hráče Admiry – tedy záchranářské. Sobotní výsledek utkání Čížové s Hořovickem 4:0 nás motivoval, abychom nenechali Čížovské stáhnout náš náskok na sedm bodů. To se povedlo, jelikož jsme Mariánky přejeli tenisovým výsledkem 6:1!

Zápas začal pěkně zostra a již ve 4. minutě jsme se dostali k exekuci penalty. Ač rozhodčímu trvalo pěknou chvíli, než odpískal hraní rukou jednoho z beků ve vlastním vápně, Zahálka si mohl rovnat míč na penaltový puntík. Střelec se nemýlil a poslal nás rychle do vedení – 1:0. Kdo si myslel, že nás první gól nakopne a dodá nám sebevědomí, ten se mýlil. Přišla totiž velmi rozháraná pasáž bez větší šance, zápas byl spíše o boji ve středu hřiště a nepřesnostech. Opticky jsme nejspíše měli lehce navrch, ale ve 25. minutě se hosté objevili zčista jasna před Jungrem, který včasným výběhem zmenšil střelci úhel a ten zamířil mimo tři tyče. O chvíli později si již Jungr připsal úspěšný zákrok proti střele Pěčka, vyražený míč se dostal k druhému útočníkovi, který však vystřelil hodně nad. Po třiceti minutách hry udeřilo na druhé straně. Po pěkné kombinaci a přenesení hry se míč dostal doleva, kde jej Čácha sklepl Šimkovi, který přízemní střelou překonal brankáře Šmejkala – 2:0. Tentýž hráč se prosadil o pět minut později, když využil velké chyby obránce hostí. Jeho malá domů hlavou postrádala razanci, toho Šimek využil, v souboji jeden na jednoho proti brankáři byl opět úspěšný a připsal si druhý gól v zápase – 3:0. Chvíli před poločasovým hvizdem se osmělili i hosté, ale že to byla paráda! Všem na stadionu předvedli pěknou kombinaci, na jejímž konci byl úspěšně skórující Štěpán – 3:1. Do kabin jsme i tak odcházeli s komfortním dvoubrankovým vedením,

Do druhé půle jsme vyrazili s jednou změnou, kapitána Martinice vystřídal útočník Pavlata. Definitivně jsme převzali otěže zápasu, tempo a styl hry jsme určovali my. V 51. minutě měl šanci rozšířit svůj gólový účet Zahálka, ale ze své oblíbené pozice pro přímý kop se neprosadil. Jeho pokus vyrazil brankář Šmejkal před sebe a Majerovu dorážku dokonce lapil. Ještě více do bot začalo hostům téci po 56 minutách, jelikož kapitán Drahorád po faulu na unikajícího Pavlatu, který by jinak šel sám na bránu, uviděl od rozhodčího naprosto správně červenou kartu. To neunesl asistent hostujícího trenéra Kotoun, který urazil rozhodčího slovně a ještě na něj plivl. Samozřejmě šel pryč z lavičky. Do šancí jsme se pak dostávali snadněji, leč – neproměňovali jsme je. Nejdříve pálil mimo Fric, hattricku se zalekl Šimek, Zahálkova přízemní střela skončila těsně vedle tyče. Úspěšnou cestu do sítě si tedy našla až Čáchova střela zpoza vápna v 81. minutě. Ale musíme uznat, že střele značně pomohla teč jednoho z obránců – 4:1. V poslední desetiminutovce jsme ještě více sešlápli plyn a soupeře přimáčkli do jeho vápna. Horáka v jeho velké šanci vychytal brankář Šmejkal, reflexivně vytáhl i Mošnův dalekonosný lob. Čtete správně, poprvé od srpna se na domácím stadionu předvedl i Jirka Mošna, nastoupil na posledních deset minut. A byl hodně vidět! Mezitím se ještě z úhlu zastřeloval dělovkou Zahálka, aby pak mohl v 88. minutě využít „trmy vrmy“ po úniku Pavlaty a skórovat tak do odkryté branky – 5:1. V 90. minutě rozjel akci střídajících hráčů Mošna, narazil si s Křížkem, který jej našel polovysokým centrem, a Mošna se z voleje trefil přesně mimo dosah brankáře – 6:1.

Chvíli po Mošnově brance zadul rozhodčí Vyhnanovský naposledy do píšťalky a náš náskok na Čížovou opět narostl na deset bodů. Do konce soutěže zbývá odehrát čtyři kola, k jistotě postupu nám stačí uhrát dva body. Snad je uhrajeme hned příští kolo v Rakovníku, který je ovšem na jaře štikou naší divizní skupiny a vyšplhal už na čtvrtý post v tabulce!

O.CH

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny:

Branky: 4´a 89´ Zahálka (první z penalty), 30´ a 35´ Šimek, 81´ Čácha, 90´ Mošna – 42´ Štěpán.

Admira: Jungr – Herc, Pelikán (72. Křížek), Vosický, Horák – Martinic (46. Pavlata) – Majer, Šimek (80. Mošna), Čácha (83. Štefan), Fric (64. Douděra) – Zahálka.

Naši střelci: Zahálka stále nedostižně v čele

25 – Zahálka (16 doma + 9 venku)

6 – Šimek (2 + 4)

5 – Kurek (2 + 3), Čácha (3 + 2)

3 – Fric (1 + 2), Panýrek a Martinic (oba 2+1)

2 – Horák (0 + 2), Douděra (1 + 1), Pavlata, Michálek a Mošna (všichni 2 + 0)

1 – Vosický, Štefan a Křížek (všichni 0 + 1), Čížek a Majer (všichni 1 + 0).

Příště: SK Rakovník – FK Admira Praha. Hraje se v neděli 26. května, výkop v 17.00 hod. Pokud získá náš tým aspoň dva body, bude jistým postupujícím do ČFL!