Dva dvoubrankoví střelci rozhodli o jasné výhře nad Doubravkou FK Admira Praha – SK Senco Doubravka 4:1 (2:0)

Před prvním červnovým víkendem platilo tvrzení, že Admiře stačí k definitivě postupu a zaručení prvního místa v divizní skupině A uhrát ve zbývajících třech zápasech jeden bod, aby se nemusela ohlížet na výsledky Čížové. Po sobotě již platilo tvrzení jiné: od příští sezóny se Admira představí v ČFL, jelikož Čížová podlehla Berounu a Admira se tak nemusela o stvrzující body rvát na svém trávníku proti plzeňské Doubravce. I tak ale nasadil František Peřina to nejsilnější, co v jeho kádru bylo k dispozici. A na hřišti to bylo vidět. Ačkoli Západočeši mají fazónu, devět utkání předtím za sebou vyhráli, v Kobylisích prostě nestačili.
Hráči Admiry od začátku zápasu dominovali. Již ve třetí minutě se po kombinaci Martinice se Zahálkou řítil do šance Šimek, ale při svém zakončení mířil pouze doprostřed branky, kde stál připravený brankář Luhový. Zápal pro vstřelení rychlé branky byl hmatatelný, Horákův roh se odrazil za vápno, kde číhal Kurek. Jeho střelu s vypětím všech sil dokázal zastavit těsně před brankou obránce a odehrál zpět do zámezí na roh. Z druhého rohového kopu ještě neudeřilo, ale z toho třetího již ano. Na přetažený centr si na zadní tyči naskočil Honza Martinic, který křížnou hlavičkou k přední tyči rozvlnil v jedenácté minutě poprvé síť za doubravským brankářem – 1:0. Úvod zápasu patřil našemu kapitánovi, který si o pět minutu později uzmul míč u středového kruhu. Svou klasikou se protáhl kolem bránících hráčů a rázem stanul sám před brankářem. Mazácky jej prostřelil. Krásný gól – 2:0! Po dvou brankách si mohl Martinic připsat i asistenci, když krásně narazil Zahálkovi, tomu však rozšíření střeleckého účtu zatrhl zákrokem brankář Luhový. Zvýšit naše vedení mohl Šimek, ale opět tváří v tvář brankáři zaváhal a západočeský brankář vyšel ze vzájemného souboje podruhé jako vítěz. Pár minut před poločasovým hvizdem pálili za vápnem mimo Kurek a Zahálka. Pokud vám ve výčtu chybí nějaká šance hostí, nešálí vás zrak. Admira svým sebevědomým výkonem pustila soupeře jen k jednomu rohu ve 39. minutě, ale ani z něj se nedokázali hosté nikterak výrazněji prosadit. Černobílí tedy odcházeli do kabin za zaslouženého vedení, které mohlo být ještě vyšší, kdybychom lépe proměňovali šance v góly.
Jenže na kdyby se v životě a ve fotbale nehraje. Hosté měli lepší vstup do druhé půle a z ničeho nic se prosadili po rohovém kopu. V 51. minutě si nejvýše na centr vyskočil vytáhlý kapitán Krejčí a zatloukl hlavou míč mimo dosah Jungra – 2:1. Západočeši se začali osmělovat a chytat dech. Jejich projev byl rázem sebevědomější, nicméně mnoho šancí si vypracovat nezvládli. První část druhé půle z naší strany také dvakrát produktivní nebyla, Majerovou lišáckou přihrávku „houslemi protihráče“ ve vápně Kurek nevyslyšel. Za zmínku stojí Zahálkovy tanečky v pokutovém území hostů, po kterých vyslal přízemní střelu, kterou brankář Luhový reflexivně vykopl. Následná trma vrma skončila faulem na jednoho z bránících hráčů. V 68. minutě zastavil slibně se rozvíjející se útok hostů včasným výběhem Jungr, o pár minut později se snažil o srovnání hlavou opět Krejčí, ale jeho pokus po rohou tentokrát mířil mimo tři tyče. A tak udeřilo na druhé straně. Po rychlém autovém vhazování na pravé straně prostrčil Kurek míč na střed Čáchovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:1. O chvíli později bylo na admiráckém stadionu ještě veseleji, admiráci přenesli hru zleva na pravou stranu k Majerovi, který z jedné nacentroval míč do vápna. Tam si na míč počíhal opět Čácha, akrobaticky ve vzduchu trefil míč a ten, za přispění lehké teče, doletěl za záda Luhového do sítě – 4:1. Ač se z tribun ozýval obligátní pokřik „Dejte jim bůra“, admiráci jeho naplnění nedošli. Nebezpečně pálil těsně před koncem Křížek, ale jeho tečovaná střela skončila mimo branku.
Předposlední domácí zápas tedy admiráci zvládli, sebevědomým výkonem jasně přehráli šestý tým tabulky, kterému nedovolili převzít otěže zápasu. Navíc se na předvedený fotbal za pěkného počasí dobře koukalo, takže s chutí do posledních dvou divizních kol potvrdit celosezónní dominanci!

Branky: 11´ a 16´ Martinic, 76´ a 80´ Čácha – 51´ Krejčí.

Admira: Jungr – Herc, Vosický, Pelikán, Horák – Martinic (84´ Komínek) – Majer (79´ Fric), Čácha (79´ Křížek), Šimek (64´ Pavlata), Kurek (77´ Douděra) – Zahálka.

Hráno slušně, oboustranně bez karet.

Rozhodčí: Mrkáček – Martínek, Řeháček.

Přihlíželo 245 diváků. Ti nejnadšenější z nich oslavili spolu s hráči Admiry postup do ČFL pozápasovou pyroshow.

Zajímavost: do ČFL postupujeme potřetí v historii. Poprvé na jaře 1996, podruhé na jaře 2013 a potřetí nyní. Je pozoruhodné, že pokaždé se to podařilo z divizní skupiny A.

O.CH

Hodnocení trenéra Františka Peřiny, rozhovor s brankářem Martinem Jungrem a obrazové zpravodajství Michala Jalovce.
Naši střelci: Zahálka se odmlčel, stříleli Martinic a Čácha

25 – Zahálka (16 doma + 9 venku)

7 – Čácha (5 + 2)

6 – Šimek (2 + 4)

5 – Kurek (2 + 3), Martinic (4 + 1)

3 – Fric (1 + 2), Panýrek (2 + 1)

2 – Horák (0 + 2), Douděra (1 + 1), Pavlata, Michálek a Mošna (všichni 2 + 0)

1 – Vosický, Štefan a Křížek (všichni 0 + 1), Čížek a Majer (všichni 1 + 0).

Pozn.: Server www.fotbalpraha.cz uvádí u Štěpána Zahálky 26 branek. Jednu mu totiž započítává jako vítěznou trefu v penaltovém rozstřelu.

  • Tabulka a ostatní výsledky:
  • https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: Tatran Sedlčany – FK Admira Praha. Hraje se v neděli 9. června, výkop v 17.00 hod.