Suverénní Újezd Praha 4 v Kobylisích kouzla zbavený! FK Admira Praha B – SK Újezd Praha 4 5:2 (2:1)

SK Újezd Praha 4 projel přeborem jako nůž máslem, v tabulce dominuje s náskokem 14 bodů před US Praha. Na Admiře ale vyhořel, dostal pět gólů a na přijatelnější porážku korigoval v závěru z penalty. Jeho trenér Karel Jeřábek, který svého času působil úspěšně v Admiře, po zápase říkal: „Hodně se na nás podepsalo středeční finále Pražského poháru (Újezd podlehl Přední Kopanině 1:4 – pozn. red). Celkově jsme v závěru sezóny už hodně zatavení. Admira měla víc sil a byla dnes lepší.“

Co zajímavého se na trávníku událo?

Už v 6. minutě jsme mohli vést, jenže gólman hostí Bojčuk vytáhl střelu Štefana na břevno. Konstrukce branky, tentokrát tyč, s Bojčukem hrála taky ve 29. minutě. Skóre otevřel až ve 34. minutě náš Štefan. Zaslouženě! Po přímém kopu z 30 metrů se najednou sám nehlídaný objevil před Bojčukem a snadno ho překonal – 1:0. Hosté pak zatlačili na pilu, byli několik minut nebezpečnější. Ve 41. náš gólman Cingel vyrazil znamenitě bombu Podvína z přímého kopu na roh. Za pár vteřin ale kapituloval, když ho po centru z rohu hlavičkou nechytatelně, a možná i náhodně, přeloboval k tyči Běhounek – 1:1. Jestli ovšem Jeřábkovi svěřenci pomýšleli na lepší výsledek, hned ve 43. minutě jim náladu vzal opět Štefan. Po signálu z přímého kopu vcelku snadno vrátil zblízka Admiře B vedení – 2:1.
Po poločasové přestávce se z nějakých 22 metrů trefil nádherně dirigent admirácké hry Šindelář – 3:1. S újezdskými ambicemi to začalo vypadat vachrlatě, navíc v 61. minutě utekl po levém křídle Douděra, obehrál bránícího beka a našel dva metry před brankovou lajnou nikým nekrytého Michálka – 4:1. Před zápasem jsme se síly Újezda obávali, kdo by si pomyslel, že si z Kobylis odveze „bůra“. Ale stalo se. V 64. minutě totiž zase neobsazený Štefan (kde byla obrana hostí?) skóroval hlavičkou k tyči – 5:1. Zkompletoval tak nečekaný hattrick! Pak už se pro Admiru B velmi důležitý mač jen dohrával. V 85. minutě zkosil ve vápně náš Čížek hostujícího Trana Huye a Běhounek z penalty sečetl a podtrhl konečný nedělní gólový účet – 5:2.
Tříbodový zisk nám přináší klid, přebor se na Admiře bude hrát i v nové sezóně.

Hodnocení trenéra Pavla Gregora, rozhovor s útočníkem Jakubem Michálkem a obrazové zpravodajství Michala Jalovce.

Za Admiru B zápas odehráli: Cingel – Křížek (81. Bartoň), Komínek, Lupínek, Fric, Michálek, Čížek, Douděra (70. Pavlata), Panýrek (46. Fingerhut), Šindelář (57. Záruba), Štefan (64. Votlučka).

Branky: Štefan 3, Šindelář, Michálek – Běhounek 2.

ŽK: 1:4

Rozhodčí: Šaróka – Zelený, Zloch.

Sledovalo asi 40 diváků.

Naši střelci: Štefan se blýskl hattrickem a dohnal Michálka!

12 – Michálek (3 doma + 9 venku), Štefan (7 doma + 5 venku)

6 – Douděra (4 doma + 2 venku)

5 – Panýrek (4 doma + 1 venku)

3 – Fingerhut (0 doma + 3 venku), Lupínek, Pavlata (1 doma + 2 venku), Šindelář 2 doma + 1 venku)

2 – Pelikán (1 doma + 1 venku), Šimek (2 doma + 0 venku)

1 – Čácha, Sázel, Vachoušek, Komínek (všichni 0 doma + 1 venku), Trnka, Bartoň (oba 1 doma + 0 venku)

Výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příště: V sobotu 8. 6. Viktoria Žižkov B – Admira Praha B. Hřiště Horní Měcholupy. Výkop 10.30.