Jasné vítězství v posledním divizním utkání venku Tatran Sedlčany – FK Admira Praha 1:4 (0:3)

Čížová v sobotu doma doslova udolala v jihočeském derby Soběslav a přiblížila se nám na osm bodů. Vcelku jednoznačné nedělní vítězství v Sedlčanech – bez několika borců základní sestavy – nám vrátilo před posledním utkáním celé sezóny doma proti Přešticím opět jedenáctibodový polštář.

Tatran, namlsaný dvoubodovým vítězstvím v Klatovech, začal brejkem Němce, který vypálil z úhlu do boční sítě naší branky. Ve 12. minutě poslal Čácha šikovnou nabídku na brejk Pavlatovi, avšak ten byl půl metru v ofsajdu. V 19. minutě se blýskl Čácha. Po autovém vhazování zleva postupoval s míčem po velkém vápně a střelou mezi dvěma zadáky překvapil domácího gólmana Filipa Dřevojana – 0:1. Středočeši zazlobili ve 24. minutě. Po přímém kopu centroval zprava Krůta a Lípa se tlačil do dobré šance. Vše však vyřešil náš gólman Jungr. Už za minutu podnikl Kurek dostih s brankářem Tatranu, kdo bude u míč dřív. Vyhrál pádem pod nohy našeho hráče Dřevojan. Na konci první půlhodiny střílel z naražení Němce Dvořák, Jungrovu branku ale netrefil. Největší paráda mače přišla ve 32. minutě. Po dlouhém pasu od Čáchy doprava zachytil Herc míč ještě na hrací ploše, přihrál do vápna a do odražené „kůže“ se opřel Křížek. Našel z 18 metrů nádherně a nechytatelně levý horní růžek sedlčanské branky – 0:2. Ve 34. minutě to ovšem hořelo před Jungrem. Pavlatův odkop měl důraz mladšího žáka a „Jungy“ musel vzápětí znamenitě hasit velkou šanci Tatranu. Milionkrát omleté „nedáš – dostaneš“ platilo i ve městě na Příbramsku. Křížek vyslal do běhu na útočnou misi před Dřevojana Pavlatu a ten se trefil k tyči – 0:3. Brankář Sedlčan si v podstatě sáhl na míč třikrát. Pokaždé, když ho lovil ze sítě. Patrně proto ho po přestávce nahradil jiný Dřevojan – Lukáš.

Druhý poločas jsme zahájili nadějně. Zahálka přihrál doleva Šimkovi a jeho prudký střílený centr prolétl napříč malým vápnem, aniž by ho však kdokoli tečoval do sítě. O dvě minuty později došlo k situaci, po které se asi tři minuty nehrálo. Sedlčanský Haas běžel na Jungra, ten znamenitě vyběhl a sedlčanskou šanci změřil. Haas ho přitom fauloval, ovšem sám si ublížil, dlouho ho ošetřovali a musel střídat. V 54. minutě kopal Zahálka trestný kop z hodně nadějné pozice. Kolik takových už proměnil! Tentokrát ale z této situace Admira vytěžila jen roh. Na konci první hodiny hry se dostal do nadějného sóla Pavlata, obstřelil náhradníka Dřevojana, jenže co čert nechtěl, u tyče opuštěné branky balon skočil na drnu a nabral směr půl metru vedle… Po další minutě další kuriozní situace, tentokrát na druhé straně. Domácí to na naši obranu zkoušeli rychlými náběhy. Jeden takový vyšel střídajícímu Senftovi, kterého báječnou robinzonádou vychytal Jungr. Jenže míč vyrazil přímo před dobíhajícího Lípu. A ten v situaci „kam to chceš?“ – trefil neuvěřitelně tyč… A zase Pavlata! V 63. minutě byl úplně sám před gólmanem Tatranu, a nepřekonal ho. A opět Pavlata. V 67. minutě ho do velké šance poslal zleva Štefan, ale náš dlouhán pálil – vedle. „Pavlatič“ mohl v Sedlčanech vsítit klidně čtyři góly. Dal tedy aspoň jeden. V 73. minutě se domácí Senft zleva prosadil přes Křížka a tvrdě propálil Jungra – 1:3. Akcie Tatranu na případný bodový zisk trochu stouply, zvlášť když naše obrana vyrobila v 75. minutě hrubici, nakonec však Senft druhý gól nepřidal – byl z toho jen roh. Všechny naděje Sedlčan uťala v 82. minutě admirácká kombinace zleva Fric – Štefan – Fric a následný bochánek na hlavu Zahálky. Ten vzápětí s potěšení přidal do své letošní neskutečné střelecké bilance 26. trefu a Tatran prohrával s Admirou už 1:4. Pak se ještě o trochu vzruchu postaral náš Komínek. V 82. minutě totiž přišel na plac místo Pavlaty, za dvě minuty vyfasoval žlutou kartu a víc už se toho na pěkném sedlčanském stadiónku neudálo.

„Jsem spokojen se ziskem tří bodů venku a s hrou v první půli,“ hodnotil po zápase náš trenér František Peřina. „Hra se nám dařila, oproti minulému zápasu s Doubravkou jsme byli efektivnější, z menšího množství šancí jsme vstřelili tři góly. Ve druhé půli jsme poněkud povolili, méně jsme presovali, ubrali jsme z důrazu. Soupeř nás nejprve vystrašil velkou šancí, která skončila na tyči. Hráči si z toho ale nevzali ponaučení a pro špatné postavení v obraně jsme nezabránili náběhu sedlčanského Senfta do další šance. Ta už skončila gólem v naší síti. Po něm to pak naši zkušenější hráči vzali na své kopačky a náš čtvrtý gól zápas definitivně rozhodl. Byla to zasloužená výhra.“

Admira: Jungr – Herc (46. Majer), Lupínek, Pelikán, Fric – Zahálka – Kurek (66. Štefan), Douděra (46. Šimek), Čácha, Křížek – Pavlata (82. Komínek).

Branky: Senft – Čácha, Křížek, Pavlata.

ŽK: 0:2 (Čácha, Komínek).

Rozhodčí: Šob – Haleš, Slavíček.

Za hezkého, slunného podvečera přišlo či přijelo 305 diváků. Pochválit musíme dva obětavé bubeníky z Kobylis, kteří po celou dobu hodně hlasitě a neúnavně podporovali Admiru. Naši hráči jim také šli po konečném hvizdu zápasu poděkovat.

Naši střelci: Zahálka přidal další zásah

26 – Zahálka (16 doma + 10 venku)

8 – Čácha (5 + 3)

6 – Šimek (2 + 4)

5 – Kurek (2 + 3), Martinic (4 + 1)

3 – Fric (1 + 2), Pavlata, Panýrek (oba 2 + 1)

2 – Křížek, Horák (oba 0 + 2), Douděra (1 + 1), Michálek a Mošna (oba 2 + 0)

1 – Vosický, Štefan (oba 0 + 1), Čížek a Majer (oba 1 + 0).

Příště: FK Admira Praha – TJ Přeštice. POZOR!!! Hraje se už v sobotu 15. června, výkop v 10.15 hod.