Nadějné: V našem dresu se na zisku bodu podílelo šest dorostenců! FK Viktoria Žižkov B – FK Admira Praha B 2:2 (1:0)

Do Horních Měcholup, kde hrává svá mistrovská utkání béčko žižkovské Viktorky, jelo naše béčko se čtyřmi dorostenci v základu, další dva dorostenci střídali (v přehledu hráčů níže jsou vyznačeni kurzívou). A ten úplně nejmladší, Marek Jung, nakonec pro Kobylisy vystřelil vyrovnávací gól a zajistil tak konečnou plichtu. Z tohoto pohledu byly hra mužstva a konečný výsledek opravdu potěšující. I když je třeba otevřeně podotknout, že podobně na tom byla s mládežníky sestava soupeře.

Skóre otevřela Viktorka B. Ve 14. minutě se po rohu do prázdné branky lacino, po celkovém selhání naší defenzivy, trefil profesionál z A-týmu Mashike – 1:0.

Odpověděli jsme až ve druhé půli. V 53. minutě vyrovnal, taky po rohu, tečovanou střelou Komínek – 1:1.

Do vedení šla Viktorka B znovu v 69. minutě. Po rozehraném přímém kopu na vlastní půli zaútočila zprava a přesný centr trkl hlavou za záda našeho gólmana Cingela Tesař – 2:1.

Ale už v 72. minutě Admira B srovnala krok i skóre. Také po centru zprava a také hlavičkou se prosadil trestuhodně neobsazený mladík Jung – 2:2.

Hodnocení trenéra Pavla Gregora: „Po úlevné záchraně z minulého týdne jsme přijeli na hřiště stále ohrožené Viktorky, abychom využili možnosti nasazení mladých hráčů z dorostu. Jsem velmi spokojený s herní symbiózou zkušenosti a hráčů směřujících z dorostu do kategorie dospělých. Celý zápas jsme měli mírnou převahu, vypracovali jsme si víc gólových šancí. Bohužel, v koncovce někdy chyběla potřebná zkušenost. Fotbal, který jsme předváděli, i atmosféra v mužstvu jsou velkým příslibem pro příští ročník v přeboru Prahy.“

Za Admiru B zápas odehráli: Cingel – Komínek, Záruba, Fric (57. Krejčí), Michálek (41. Jung), Douděra, Kotek (46. Klimt), Čížek, Šindelář, Trnka, Rudolf (62. Bartoň).

Branky: Mashike, Tesař – Komínek, Jung.

ŽK: 0:0, hráno slušně, fair.

Rozhodčí: Tereba – Gotthard, Popelka.

Sledovalo asi 70 diváků.

Naši střelci: Dorostenec Jung vstřelil svůj první přeborový gól!

12 – Michálek (3 doma + 9 venku), Štefan (7 doma + 5 venku)

6 – Douděra (4 doma + 2 venku)

5 – Panýrek (4 doma + 1 venku)

3 – Fingerhut (0 doma + 3 venku), Lupínek, Pavlata (1 doma + 2 venku), Šindelář 2 doma + 1 venku)

2 – Komínek (0 doma + 2 venku), Pelikán (1 doma + 1 venku), Šimek (2 doma + 0 venku)

1 – Čácha, Sázel, Jung, Vachoušek (všichni 0 doma + 1 venku), Trnka, Bartoň (oba 1 doma + 0 venku)

Výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příště: Poslední zápas končící sezóny mezi Admirou B a Motorletem B, který je stále ohrožen sestupem, bude na pořadu v sobotu 15. června. Vzhledem k časovému souběhu s divizním utkáním A-týmu s Přešticemi se bude hrát na hřišti Hovorčovická. Výkop je úředně stanoven na 10.30 hodin.