Porážka se zachraňujícím se béčkem Motorletu na závěr sezóny FK Admira Praha B – FK Motorlet Praha B 0:3 (0:2)

Naše béčko mělo už jistotu účasti v přeboru Prahy i v novém ročníku, kdežto soupeř z Jinonic musel za každou cenu vyhrát, pokud se neměl propadnout do 1. A třídy. Hrálo se na hřišti ZŠ Hovorčovická, protože ve stejné době probíhal na stadionu divizní mač Admiry s Přešticemi.

Trenér Admiry B Pavel Gregor dal za dané situace šanci hned osmi dorostencům, aby si vyzkoušeli „dospělý“ fotbal. Však taky právě s těmihle mládenci bychom se měli setkávat v B-mužstvu.

Hosté hráli „o fotbalový život“ a bylo to na jejich výkonu vidět. Ale ani mladá Admira nezůstávala pozadu, byla Motorletu B důstojným soupeřem a konečný výsledek je pro nás trochu krutý.

Rozhodovalo řešení standardních situací a v těch byli Jinoničtí za dané situace přesnější a důraznější. Skóre otevřel ve 32. minutě Kučera, těsně před poločasovou přestávkou, ve 45. minutě, navýšil skóre jeho spoluhráč Podzemský. A když v 77. minutě Kostka přidal třetí branku Motorletu B, bylo jasné, že se oba soupeři na podzim v přeboru utkají určitě znovu.

Trenér Admiry B Pavel Gregor viděl utkání takto: „Vzhledem k souběhu našeho utkání se slavnostním utkáním prvního týmu byla naše sestava, již minulé kolo velmi mladá, ještě omlazenější. Soupeř byl naopak posílen několika opravdu kvalitními hráči. Výsledek vyznívá krutě, ale naši hráči se nemají za co stydět, v úmorném vedru se hrála víceméně vyrovnaná partie a rozhodly, tak jako mnohokrát v soubojích s favority, standardní situace. Pro chlapce, kteří přecházejí do mužů, to byla vynikající zkušenost. Dnes nastoupilo osm dorostenců a rozhodně se neztratili. Od příštího ročníku však již nebudou nastupovat jako hráči, kteří sbírají minuty, zkušenosti a zážitky. Budou již rovnocennými partnery a pouze nadějnými hráči dospělých týmů. A je jen na nich, jak přetaví své předpoklady a prosadí se v mužské kategorii… Do dospělé kategorie mají dveře otevřené, ale ničím jiným, než nepolevujícím úsilím, se ve ´velkém´ fotbale neetablují! Všem hráčům přeji pěkné prázdniny, odpočinek od fotbalu a děkuji za předešlý ročník… Uvidíme se 8.7.!“

Nakonec naše béčko obsadilo 7. místo, umístilo se tedy v horní polovině tabulky. Klíčovým se ukázalo vítězství na trávníku Dukly JM.

Za Admiru B zápas odehráli: Cingel – Klimt (50. Kotek), Záruba, Čížek, Šindelář, Votlučka (21. Bartoň), Pavlata (54. Zbožil), Trnka, Rudolf, Štefan (46. Pronyshyn), Marcinčík.

ŽK: 0:1

Rozhodčí: Vítek – Čermák, Stěhule.

Naši střelci: O prvenství se podělili Michálek a Štefan

12 – Michálek (3 doma + 9 venku), Štefan (7 doma + 5 venku)

6 – Douděra (4 doma + 2 venku)

5 – Panýrek (4 doma + 1 venku)

3 – Fingerhut (0 doma + 3 venku), Lupínek, Pavlata (1 doma + 2 venku), Šindelář 2 doma + 1 venku)

2 – Komínek (0 doma + 2 venku), Pelikán (1 doma + 1 venku), Šimek (2 doma + 0 venku)

1 – Čácha, Sázel, Jung, Vachoušek (všichni 0 doma + 1 venku), Trnka, Bartoň (oba 1 doma + 0 venku)Výsledky a konečná tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1