Přehled vítězů soutěže klubových střelců

Překonat letošního kanonýra Štěpána Zahálku bude napříště zatraceně těžké. Leda by snad do Kobylis přestoupil třeba mladoboleslavský Komličenko…

28 – Štěpán Zahálka (Divize, 2018/2019)

19 – Aleš Deré (Divize, 2006/2007)

17 – Tomáš Birma (Divize, 2012/2013)

16 – Jan Martinic (Pražský přebor, 2005/2006)

15 – Jiří Mošna (Divize, 2017/2018)

14 – Jan Martinic (Pražský přebor, 2004/2005)

13 – Michal Mičko (Divize, 2009/2010), Bohumil Nádeníček + Jiří Mošna (Divize, 2016/2017)

12 – Jan Fíček (ČFL, 2001/2002)

11 – Jiří Mošna (ČFL, 2013/2014)

10 – Ladislav Houzar (Divize, 2007/2008)

9 – Jiří Kahoun (Divize, 2003/2004), Miroslav Müller (Divize, 2008/2009), Michal Mičko (Divize, 2010/2011)

7 – Michal Mičko (Divize, 2011/2012), Milan Macek (Divize, 2015/2016)

6 – Dan Smejkal (ČFL, 2002/2003)

5 – František Liška (ČFL, 2014-2015)

Áčko se loučilo s divizí a slavilo postup do ČFL
FK Admira Praha – TJ Přeštice 2:1 (1:1)

Před zápasem, k němuž oba týmy nastoupily za zvuků hymny Ligy mistrů UEFA a v doprovodu nejmenších nadějí kobyliského fotbalu, se klubové vedení a trenér František Peřina rozloučili s Jakubem Lupínkem. Ten pak v sobotu sehrál poslední utkání v admiráckém dresu. A nutno říci, že ho odehrál znamenitě. V dalším fotbalovém působišti, SK Újezd Praha 4, bude hrát přebor Prahy. Jakube, ještě jednou dík!

Za zmínku stojí 6. minuta a špatné došlápnutí asistenta rozhodčího Jakuba Matyše, kterého na výzvu hlasatele nahradil kvalifikovaný rozhodčí Pražského svazu Petr Jelínek. Po devíti minutách prodlení se mohlo pokračovat ve hře. Už za dvě minuty se lehce zranil hostující gólman Šampalík po střetu s naším Fricem a byl dvě minuty ošetřován. To vše zhodnotil hlavní sudí Babka jedenáctiminutovým nastavením první půle.

Soupeři se oťukávali a až ve 24. minutě přišla naše kombinace Zahálka – Majer – Čácha, s jehož střelou si však Šampalík poradil. Za další dvě minuty se Kurek po dlouhém pasu Horáka a centru Majera zprava dostal sám před Šampalíka, jenže pálil nad a chytal se za hlavu. Tlak Admiry pokračoval. Ve 27. minutě zachytil Martinic nepřesnou přihrávku Západočechů, ve vápně našel Zahálku, jeho nepříliš prudká střela však skončila na tyči. Štěpán pak padl na zem s obličejem skrytým v dlaních.

Ve 28. minutě jsme se dočkali první branky. Dal ji, jak jinak, právě bombarďák Zahálka. Horákovu střelu Šampalík vyrazil k Fricovi. Ten vrátil balón před branku a náš nejlepší kanonýr akrobaticky rozvlnil síť – 1:0. Tento stav byl pro Západočechy vcelku milostivý. Přeštičtí o sobě dali vědět ve 37. minutě, kdy Jungr musel boxovat míč z nepříjemné skrumáže před svou brankou. Ve 43. minutě střílel přeštický Skála přímý kop a trefil čísi ruku v admirácké zdi. Pískal se proto další přímý kop, a to o devět metrů patnáct blíž k Jungrově brance. Pálil opět Skála, leč na našeho gólmana si nepřišel. Ten se blýskl i ve 45. minutě po střele Kulhánka, ovšem potom si vybral slabší chvilku. Po centru Blahounka zleva nedoskočil v nastaveném čase na míč a Strejček snadno hlavou srovnal stav – 1:1. Martin sám k tomuto momentu: „Moje chyba, šel jsem na centr jednou rukou a přes hráče soupeře jsem na něj nedosáhl.“

Za tohoto stavu se šlo do kabin. A protože víme, že admiráci mívají druhé poločasy slabší, dal se čekat nápor Západočechů, kteří si do Kobylis přijeli aspoň pro dva body. Ty by jim zajistily třetí místo v konečné tabulce. V 50. minutě hasil Lupínek v pádu nebezpečí po přímém kopu Blahoudka zprava proti hostujícímu Suchému. V 54. minutě naopak zaútočila Admira, Kurek po centru zleva bravurně zasekl balón ve vápně, jenže minul pravou tyč. O čtyři minuty později přišel výpad hostí po pravém křídle a střela Mudry. Jungr byl na místě. Za pár chvil si pronikající střelec gólu Západočechů Strejček natáhl stehenní sval a musel být vystřídán Peterkou. Přeštický tým hnala vidina výhry na Admiře stále dopředu, v 69. minutě se to vařilo v našem vápně po rohu Blahoudka, zakročit musel Jungr a po něm střídající Křížek.

Čtvrt hodinu před koncem se hnal zleva do útoku střídající Západočech Bešta, stříleným centrem našel hlavičku rovněž náhradníka Sýkory a byl div, že jím prudce trknutý míč nezanechal dolík v betonové zdi vedle branky Admiry. Zanedlouho na druhé straně zkusil štěstí náš střídající Pelikán, jenže dost nepřesnou střelou.

Poslední desetiminutovka se nesla ve znamení tlaku hostí, vidina výhry je víc a víc hnala dopředu. V 81. minutě odehrál Vosický na roh střelecký pokus střídajícího Peterky, po Blahoudkově centru od praporku pálil ostře Bešta a Jungrovi za jeho záchrannou robinzonádu tleskala tribuna i ochozy k stání. Takže další roh, po němž si před Jungra naskočil Západočech Suchý, leč hlavičkoval nad břevno.

Šance na výhru byly stále „fifty – fifty“. Až v 86. minutě podruhé zaúřadovala gólově Admira. Střídající Šimek našel přihrávkou Čáchu, který z první chytrým vysokým obloučkem přelstil přeštickou obranu, a nabíhající Zahálka pálil z voleje k pravé tyči – 2:1. Velký kámen spadl v té chvíli ze srdce našemu trenérovi Františku Peřinovi, který toho dne vdával dceru. Myšlenkami už byl na svatbě a penaltový rozstřel by se mu vůbec nehodil do jeho plánů. V Kobylisích vypukla radost, Štěpán ji přiživil svlečením dresu (samozřejmě ŽK), ale bylo potřeba ještě přečkat roh hostí v 89. minutě. To si na hlavičku doběhl do našeho vápna i vysoký gólman hostí Šampalík, jenže tuhle herní situaci zahráli Přeštičtí nevalně a Admira pak už těsné, vybojované vítězství proti opravdu zdatnému soupeři uhájila.

A protože Čížová nakonec prohrála na trávníku sestupující Dobříše, narostl náš náskok v čele konečné tabulky na ohromujících 14 bodů!

-api-

Hodnocení vedoucího mužstva Mirka Petrů, odcházejícího Jakuba Lupínka a Tomáše Novotného za nejvěrnější fanoušky.

Admira: Jungr – Herc, Vosický, Lupínek (86. Komínek), Horák – Martinic (66. Pelikán) – Majer (66. Douděra), Čácha, Kurek (59. Šimek), Fric (46. Křížek) – Zahálka.

Branky: Zahálka 2 – Strejček.

ŽK: 2:2 (z našich Vosický, Zahálka).

Rozhodčí: Babka – Vrchota, Matyš (nahradil ho Jelínek)

S divizí se přišlo v netradičním sobotním čase rozloučit 180 diváků.

Naši střelci: Zahálka přidal dvě trefy a převzal zaslouženou prémii

28 – Zahálka (18 doma + 10 venku)

8 – Čácha (5 + 3)

6 – Šimek (2 + 4)

5 – Kurek (2 + 3), Martinic (4 + 1)

3 – Fric (1 + 2), Pavlata, Panýrek (oba 2 + 1)

2 – Křížek, Horák (oba 0 + 2), Douděra (1 + 1), Michálek a Mošna (oba 2 + 0)

1 – Vosický, Štefan (oba 0 + 1), Čížek a Majer (oba 1 + 0).

  • Konečná tabulka a ostatní výsledky:
  • https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846
Foto Michal Jalovec
Foto Dan „Yetti“ Turek