Koho v ČFL známe a kdo je velkou neznámou…

Slavia B – pokud budeme zcela nový tým, která Slavia buduje po zániku Juniorské ligy, považovat za nástupce dávného slávistického béčka, pak si řekněme, že kdysi jsme se Slavií B v ČFL už hrávali. Sešívaní nás hostili ještě ve starém Edenu na hlavním hřišti a pak na trávě vzadu v areálu u zimního stadionu. Památný je výsledek 6:1 pro domácí Admiru z podzimu 1998, to ovšem za hosty nehrál žádný „pendler“ z A-týmu. Současným sídlem Slavie B je stadion Xaverova v Horních Počernicích. Pokud nepadne v Edenu jiné rozhodnutí, povede tým jako trenér Martin Hyský, asistovat mu bude Ivo Knoflíček a brankáře má trénovat Kamil Čontofalský. Co jméno, to kus ligové historie…

SK Rakovník – známe se už léta z ČFL a naposledy z nedávno skončeného divizního ročníku. Na jaře 1997 jsme v ČFL Středočechy rozstříleli 6:1. Poslední vzájemný divizní zápas letos na jaře skončil v Rakovníku 0:0 a na penalty jsme padli poměrem 2:4.

Viktoria Plzeň B – s tímto soupeřem se z historie vůbec neznáme. Nikdy jsme se dosud nesetkali. Příjemnou vzpomínku ale máme na pohárový mač s A-týmem Viktorky Plzeň. V roce 1995 jsme doma ve 3. kole Poháru ČMFS jakožto divizní tým ligové Západočechy porazili 2:1 brankami Sluky a Chalupníka. Béčko Viktorky, vedené zkušeným internacionálem Pavlem Horváthem, bude hrát své domácí zápasy na hřišti v plzeňské Luční ulici.

Loko Vltavín – zeměpisně nejbližší soused sídlí v Holešovicích a hráli jsme spolu v divizi. Když „Lokáda“ postupovala na jaře 2009 do ČFL, trochu jsme jí pokazili oslavy, když jsme na její trávě remizovali 0:0. Poslední mač o body jsme v ČFL na domácím hřišti prohráli dne 19. dubna 2015 poměrem 0:2. V zápasech s Admirou budou Holešovičtí určitě favoritem.

Jiskra Domažlice – se Západočechy jsme se potkali také v ČFL. Doma jsme nad nimi na jaře 2015 vyhráli 2:0. A to Chodové skončili druzí v tabulce, zatímco Admira spadla do divize.

FK Králův Dvůr – tým zvaný Cábelíci jsme taky potkali v ČFL. Na podzim 2014 nás v Kobylisích v dresu Středočechů těžce školil ligista Petr Švancara – podlehli jsme 1:6. Na jaře 2015 jsme jim ale debakl vrátili výhrou 2:0 na královodvorské trávě.

SK Benešov – další staří známí z ČFL. Poslední vzájemný zápas z jara 2015 skončil v Kobylisích naší výhrou 3:0. Jenže Benešov se v lize udržel a hraje ji stále, my jsme mašírovali dolů…

Sokol Hostouň – tady začneme psát zcela novou stránku admirácké historie. S vítězem divizní skupiny B z Kladenska jsme se dosud nikdy nepotkali. Ale pozor! V jeho sestavě najdeme třeba jména Tomáš Marek (dříve Ostrava, Jihlava), Martin Vojtěšek (FC Slovan Liberec, FC Zbrojovka Brno, Slezský fotbalový club Opava), Radek Dosoudil (1. FK Příbram, FC Dinamo Tbilisi, FK Mladá Boleslav, Slovan Bratislava, Artmedia Petržalka, SK Slavia Praha, FK Jablonec 97, Denizlispor, AC Sparta Praha). Prostě kvalita. Asi není co dodat…

Slavia Karlovy Vary – ještě jako Buldoci Karlovy Vary nás Západočeši proháněli v ČFL. Naposledy jsme se potkali v ročníku 2013/2014. Na podzim nás doma ve Dvorech Buldoci vypráskali 5:0, na jaře jsme jim tu pohromu vrátili hladkou výhrou 4:0. V červnu 2017 došlo ke změně názvu akciové společnosti a návratu k názvu nejstaršího fotbalového klubu v Karlových Varech. Do nového soutěžního ročníku tak vstoupila všechna družstva pod novým názvem FC Slavia Karlovy Vary.

FK Příbram B – za tímto soupeřem jsme jezdili buď do Příbrami k Litavce, nebo do Březnice. Připomeňme si dva zápasy. Ten z podzimu 1998 jsme doma vyhráli 2:0 a branka Filingera z přímého kopu byla zařazena dokonce do televizní ankety O gól roku. Na jaře 1999 jsme v Příbrami zvítězili drtivě 5:0 a byl to právě 100. zápas Admiry v ČFL. Hezká oslava!

Motorlet Praha – staří dobří známí z Jinonic… Kopali jsme s nimi už v 60. letech minulého století v divizi, někdy jsme byli lepší my, někdy Jinoničtí. V divizním ročníku 2008/2009 Motorlet usiloval o postup do ČFL a nakonec to dokázal. V květnu nás doma porazil 3:1. Náš gól vstřelil Kocinger. Za rok ale Motorlet z ČFL zase spadl. Na ligové úrovni jsme se s jinonickými fotbalisty zatím nepotkali.

FC MAS Táborsko – jihočeský klub vznikl sloučením Spartaku Sezimovo Ústí a FK Tábor. Měl hodně vysoké ambice, v Táboře se dokonce uvažovalo i o I. lize. Pak ale odešel titulární sponzor, začaly docházet finance a nastal sešup dolů. Na jaře 2019 Jihočeši neudrželi účast ve II. lize. V divizi jsme se utkávali s jejich béčkem, teď k nám přijede v ČFL táborský A-tým. Domácí prostředí má Táborsko v Táboře, v pěkném areálu u Jordánu Na Kvapilce.

FK TJ Štěchovice – v divizním ročníku 2012/2013 jsme se Středočechy bojovali o postup do ČFL. Nakonec Admira postoupila z prvního a Štěchovice z druhého místa. Od té doby se Štěchovičtí v ČFL statečně drží. My se tam vracíme po čtyřleté přestávce. Poslední vzájemné zápasy – na podzim 2014 v Praze plichta 0:0 a naše výhra na penalty, na jaře 2015 ve Štěchovicích vítězství domácích 1:0.

Sparta B – opět návrat tradičního účastníka ČFL. Se sparťanskou rezervou jsme se v ČFL utkávali v Uhříněvsi, kde sídlila. Výsledky záležely v mnohém na tom, jak posílená Sparta B nastupovala. Domácí zápasy teď bude v ČFL hrát na Strahově. Povede ji zkušený trenér Václav Kotal, kdysi opora A-týmu Sparty.

FC Písek – potkali jsme se v divizi i v ČFL. Zatím poslední mistrovské utkání s ligovou visačkou Admira sehrála 14. června 2015 doma právě proti FC Písek. Prohráli jsme před 230 diváky 0:1 gólem Helda a spadli jsme do divize. Písek se naopak zachránil. A kdo tehdy za Admiru nastoupil? Jakimeczko – Sudek, Vosický, Martinic, Kadlec, Farkaš, Šimeček, Tenkl, Paťha, Kurek, Majer. Střídali Zahálka, Mamurov, Čmejla a Mošna. Šest věrných admiráků se tedy s Admirou vrací na ligovou úroveň. Paradox – k sestupu z ČFL dovedl mužstvo trenér Jaroslav Peřina. Po čtyřech letech Admiru k návratu do třetí ligy přivedl taky trenér Peřina, ale František. Jen shoda příjmení…

-APi-

Po čtyřech letech opět v derby změříme síly s Loko Vltavínem

Foto: Radek Černý