K té nedělní kanonádě…

Vážení admiráci, kanonáda (konečný výsledek 2:7) při mači se Slavií B, které jsme se dočkali v neděli, není v ČFL zase takovou mimořádností, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pamětníkům připomenu – se sparťanským béčkem jsme kdysi doma prohráli 1:6. To Spartu A trénoval Ivan Hašek, který proti nám postavil snad osm, možná devět „áčkařů“ a usmíval se: „Jsou to profesionálové, musejí hrát!“ Podobně 1:6 nás rozstřílel Králův Dvůr, když jsme zkrátka nenašli obranu proti ligistovi Petrovi „Švancimu“ Švancarovi.

A v Milíně, to ještě velmi úzce spolupracoval se sousední Příbramí, jsme v říjnu 2002 za poločas prohrávali 0:7! Jeho dres tehdy oblékali Kyklhorn (nastřílel sám čtyři góly), Polodna, Kuchař… Naštěstí Středočeši ve druhé půli zvolnili a další gól už nepřidali. To by byl ještě větší výprask. Mimochodem, za Admiru hrál tehdy z dnešního kádru od 20. minuty Martinic.

A ještě dodám stejný debakl, v říjnu 2014 v Chrudimi, taky 0:7… Z dnešního kádru to pamatují Herc, Mošna, Majer a Zahálka.

Ale po temné noci přichází slunečné ráno! Tak třeba, Slavii B, pravda, bez jediného pendla, jsme kdysi v ČFL „vypráskali“ 6:1. Stejným výsledkem jsme kdysi vyprovodili také Rakovník či dnes už neexistující SK Smíchov. A někdejší velmi ambiciózní 1. FC Plzeň, jehož majitelé vážně přemýšleli o první lize a o konkurenci slavné plzeňské Viktorce, jsme rozdrtili dokonce 8:0. Připomenu tehdejší střelce branek: T. Kučera, Pfeifer, Vápeník, Fülöp, M. Kučera, Jiráň, Miřatský a Zlatník.

Takže žádné chmury, přátelé, ono to jednou zase přijde a Kobylisy se budou radovat z potěšující gólové nakládačky do sítě soupeře.

A aspoň jedna potěšující zpráva na závěr. Dosud činil divácký rekord na ČFL v kobyliském hledišti 830 duší, které na jaře 1999 přihlížely zápasu Admira/Slavoj – Spolana Neratovice (1:2). Ejhle, ten rekord v neděli padl. Na Slavii B přišlo slovy o deset fandů víc – 840 diváků.

Kdypak se asi dočkáme jeho překonání?

APi