Obnovená třetiligová premiéra nám rychle zhořkla

Kobylisy se 11. srpna probudily do slunečného nedělního rána, které v kombinaci se začátkem ČFL a lákavým protivníkem přilákalo do hlediště admiráckého stadionu početnou návštěvu. Na stadion si našlo cestu 840 diváků, což náš stadion dlouhou dobu nezažil (loni v srpnu na pohárové utkání s ligovými Teplicemi přišlo téměř 750 diváků). A musíme uznat, že atmosféra na stadionu stála za to. Díky zejména našim vlajkonošům!

V okolí stadionu i v jeho areálu byli vidět černooděnci a vozy Policie ČR, protože někteří slávističtí „fandové“ umějí fotbal totálně zkazit (viz ligový zápas Slavia – Olomouc). Ale do Kobylis přijeli jen slušní slávisté. Naštěstí…

Utkání začalo pěkně zostra. Naši hráči nechtěli dát slávistům žádný míč zadarmo, hořela pod nimi tráva a k vidění bylo i pár tvrdších zákroků. Jeden z nich hned ve 4. minutě odměnil hlavní rozhodčí Severýn žlutou kartou pro čerstvou posilu Admiry z Hradce Králové Eliáše. K vidění nebyly od začátku jen ostré zákroky, ale také šance. V 5. minutě se hnal za míčem po průnikovce sešívaný Tecl, jenže brankář Jungr byl rychlejší. Hned o minutu později chybovala Slavia v rozehrávce, čehož se snažil využít Zahálka rychlou střelou z dálky, ale brankář byl u tyče včas. Do první loženky se prosmýkl po uvolnění Frice Radimský, který posílil Admiru ze Sparty, avšak v souboji s brankářem Slavie selhal a napálil míč pouze do něj. Další tutovku spálil Zahálka, který po závaru nastřelil tyč. Utkání se hrálo v rychlém tempu, opticky měli admiráci převahu. Ve 20. minutě se po Zahálkově rohu uvolnil na přední tyči Vosický, ale jeho hlavičku brankář s námahou vytáhl na další roh. A z něho udeřilo! Akce jako přes kopírák, jen Vosický hlavičkoval na vzdálenější tyč, kam brankář Markovič nemohl dosáhnout – 1:0. Stadion bouřil, bohužel ne na dlouho. Hned z prvního protiútoku se povedlo sešívaným vyrovnat, Baluta utekl po levé straně, centrem našel Olayinku, který z jedničky prostřelil Jungra – 1:1. Ano, čtete správně. Za slávistickou rezervu mimo zmíněné dvojice nastoupili z mistrovského áčka ještě Tecl a Zelený. Všichni čtyři (podívat se na ně přišel i trenér A-týmu Slavie Trpišovský) byli na hřišti (a skóre) znát. Za pár chvil se mohl Olayinka prosadit podruhé, po rychlém sledu přihrávek pádil sám na Jungra, ale vysoko přestřelil. Ve 28. minutě se červenobílí dostali do vedení, když se opět po brejku na levé straně uvolnili a centr do vápna tentokrát našel úplně volného Zinhasoviče. Ten i přes svůj nevelký vzrůst pohodlně hlavičkoval a po několika odrazech se míč došoural přes Jungra za brankovou čáru – 1:2. Po úspěšné dvacetiminutovce nás polila studená sprcha. Z ní se Admiru snažil vymanit Zahálka, ale přímý kop, jeho oblíbená disciplína, mu bohužel proti jeho bývalému klubu nesedl – mířil vysoko nad. Do konce prvního poločasu slávisté hrozili pomocí velmi rychlého přechodu do útoku, hlavně po stranách jsme jejich náběhy často nezachytávali. Po jednom takovém se dostali ve 41. minutě k rohu, který po další sérii odrazů doputoval k Teclovi, jenž neměl problém z bezprostřední blízkosti uklidit míč do sítě – 1:3. Tímto skóre také skončil první poločas.

Vstup do druhé půle nám těžce nevyšel. Inkasovali jsme po třech minutách, což naše šance na případný zvrat zápasu rapidně snížilo. Opět se po prostrčení prosadil zblízka ligový šutér Tecl – 1:4. Obdržený gól jako by sebral domácím lačnou mentalitu a utkání nabralo pomalý spád. O korigování skóre se pokusil Radimský, ale jeho přízemní střelu vykryl Markovič. V 61. minutě jsme obdrželi neoblíbeného bůra. Hlavičku po rohovém kopu ještě stihl brilantně vytáhnout Jungr na břevno, jenže k odraženému míči se žádný z bránících admiráků neměl a tak Červ doklepl v klidu míč za bezmocného Jungra – 1:5. Kupodivu tento gól rozvířil aktivitu našich hráčů a začali předvádět opět hru z první dvacetiminutovky – tedy aktivní, svižnou, drzou a efektivní. V 67. minutě, po rychlém brejku z levé strany, se míč dostal doprostřed na Eliáše, který vyslal bombu na bránu. Míč bohužel orazítkoval spojnici tyče a břevna, poté odskočil před brankovou čáru. O chvíli později pálil z dálky Čácha, brankář byl uprostřed připraven. Až v 81. minutě došlo ke snížení skóre, kdy se přízemní střelou zpoza vápna šikovně prosadil Radimský a dal tak svůj třetí gól ve druhém soutěžním zápase v černobílém dresu – 2:5. O další snížení se pokusil bombou z dálky Čácha, ale pumelice skončila pouze na břevně a míč se odrazil zpět do vápna. Zde měl na hlavě třetí gól náš Douděra, ale svou dorážku namířil pouze do míst, kde se pohyboval Markovič a ten míč v pohodě lapil. Stejný hráč to zkoušel o pár chvil později zleva, kdy střílel z voleje pouze do boční sítě.

Pomalu se zdálo, že utkání dospěje do svého konce za skóre 2:5. Rozhodčí nastavil tři minuty, které však naši borci absolutně nezvládli. Přišly dva útoky, špatné vystoupení obrany a prosadil se ještě Baluta se slávistickým mladíčkem Douděrou, čímž rozšířili střelecký účet Slavie na sedm. Škoda, tříminutové nastavení zanechalo na zápase pro Kobylisy zvláštní pachuť.

Ve druhém kole jede Admira na zápas do Rakovníka, kde dojde k souboji dvou postupujících z Divize A. V příštím domácím zápase hostíme další rezervu ligového týmu, tentokrát Viktorky Plzeň.

O.CH

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny

Hodnocení trenéra hostí Martina Hyského na webu Slavie zde:

https://www.slavia.cz/clanek.asp?id=Zapas-mel-parametry-dospeleho-fotbalu-rika-Hysky-16798

Naši střelci:

1 – Vosický a Radimský (oba 1 doma + 0 venku)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď