Bod za dva góly slavnému Jaromíru Blažkovi: SK Újezd nad Lesy – FK Admira Praha B 2:2 (2:1)

Branky: 21. minuta, po centru zprava našel na zadní tyč nabíhající Panýrek před brankou spoluhráče Karvánka a ten si připsal nejen první gól za Admiru B, ale taky zářez proti slavnému exsparťanskému ligistovi Jaromíru Blažkovi v brance Újezda – 0:1. Vyrovnání přišlo hned ve 22. minutě, už z protiútoku pálil na branku domácí hráč a náš Komínek smolně, nechtěně, tečoval míč tam, kam gólman Šrámek nemohl dosáhnout – 1:1. Do vedení šli domácí ve 39. minutě poté, co Šedivý z úhlu prostřelil Šrámka – 2:1. V 85. minutě zařídil Pavlata aspoň bod. Panýrek ho šikovně vyslal přesným pasem ještě z vlastní půle do šance. V ní se náš dlouhán prosadil fotbalově nejen proti Blažkovi, ale dokonce proti trojici (!) domácích zadáků, kteří ho nedokázali ubránit – 2:2.

Trenér Admiry B Pavel Gregor zhodnotil mač takto: „K druhému soutěžnímu utkání jsme nastoupili proti nováčkovi z Újezda nad Lesy za velkého vedra a před slušnou návštěvou. Utkání jsme rozehráli dobře, takticky jsme obstáli a hrozili celý první poločas z rychlých protiútoků. Dokonce jsme šli i do vedení, kdy protiútok dvojice Panýrek a Michálek pohotově zakončil Karvánek a vsítil první branku v našem dresu. Určitě by nás v této chvíli nenapadlo, že půjdeme do kabin s jednobrankovým mankem. Našeho nedůrazu však soupeř dvakrát využil a také s pomocí štěstí šel do vedení. Celý druhý poločas jsme pomalu stupňovali tlak a doplňovali sestavu novými hráči. Kondičně jsme v závěru utkání zvládli lépe než náš soupeř, ale mnoho nepřesností v přechodové fázi nám bralo jasnější příležitosti. Nakonec jsme však Tomášem Pavlatou srovnali, moc pěkně využil chytré nahrávky Jakuba Panýrka.

Posledních deset minut bylo velmi hektických, hřiště se roztrhalo a útoky se valily oběma směry. V posledních sekundách jsme mohli vsítit i obdržet rozhodující branku, stav však zůstal, asi spravedlivě, nerozhodný.

Myslím, že naši hráči pomalu chápou, jak těžká soutěž nás letos čeká a že každý bod bude podložen velkou dřinou a nasazením. Především pro mladé hráče jsou zápasy užitečnou fotbalovou maturitou…“

Za Admiru B zápas odehráli: Šrámek – Komínek, Škarda, Kotek (35. Jákl), Michálek (90. Marcinčík), Panýrek, Karvánek (58. Pavlata), Pelikán, Votlučka, Šindelář (78. Horváth), Štefan (46. Trnka).

Rozhodčí: Bočok – Vítek, Nebáznivý.

ŽK: 0:2

Podívat se přišlo či přijelo 180 diváků

Výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1