První ligové body jsme získali nad plzeňskými viktoriány

Po nepovedené poslední desetiminutovce v zápase s Rakovníkem jsme okupovali poslední příčku s nulovým bodovým ziskem kvůli nejhoršímu skóre. Po třetím hraném kole již není v naší skupině tým, který by na svém kontě neměl alespoň bod. Jak Admira, tak Houstoň i Benešov své zápasy dovedly do penaltových rozstřelů. Jen Admira však ze zmíněné „nulové“ trojice byla v penaltách úspěšná. A to i díky rošádám, které trenér Peřina předvedl v 90. minutě zápasu. Ale začněme pěkně od začátku.

Na admirácký stadion přijela v neděli rezerva plzeňské Viktorie, tedy tým, který byl v obou předchozích duelech stoprocentní. Vstup do zápasu se nesl v duchu opatrnosti, ostatně stejně jako celý první poločas. Plzeňské mužstvo bylo hned na první pohled velmi takticky vyspělé, poctivě se vracelo zpět pod balón a těžko naši hráči hledali skuliny v jejich defenzívě. Velké šance k vidění nebyly, náznak však ano. Ve čtvrté minutě zkoušel pozornost brankáře hostí Sváčka Kurek, ale jeho střela letěla doprostřed branky, kde byl Sváček připraven. V podstatě stejnou akci si oba dva aktéři zopakovali i v šestnáctém minutě po kombinaci středem, kdy Kurek na Sváčka z dálky opět nevyzrál. Mezitím hosté dostali příležitost k zahrání přímého kopu, ale na Jungra si střelec nepřišel. O chvíli později střílel ve skluzu náš Martinic, bohužel však našel pouze prostor, kde stál Sváček. Největší příležitost ke skórování měl v polovině poločasu Čácha, který se z jedné opřel do centru Kureka z levé strany. Čáchova prudká rána zpoza vápna protáhla Sváčka, který střelu směřující k tyči vyrazil na roh. Do konce poločasu jsme se ani my, ani hosté k výraznější šanci nedostali. Dvakrát to zkoušel z dálky Zahálka: jednou obstřelem na vzdálenější tyč, Sváček však nebyl dostatečně venku z branky na to, aby na míč nemohl dosáhnout, a podruhé míč vypálil Zahálka pět metrů za vápnem, bohužel nad.

Vstup do druhé půle byl mnohem aktivnější z obou stran. Nejdříve zahrozili hosté, kdy nás po střele ligisty Mihálika zachránila až tyč! V 54. minutě se začal snášet Kurekův centr nenápadně do brány, brankář Sváček míč musel vyrážet na roh. O dvě minuty později střílel potřetí Zahálka, jeho nebezpečná šajtle prolétla těsně vedle tyče. Z následující akce jsme byli gólu opravdu nejblíže, zleva přilétl křížný míč a Čácha utíkal sám na Sváčka. Míč si však nezpracoval zcela ideálně, i tak obstřelil Sváčka, ale míč směřující do branky stihl odklidit jeden z vracejících se obránců. O dvě minuty později prostrčil Zahálka míč na Eliáše, který měl otevřenou cestu k brance hostí. Rozhodl se hned vystřelit, ale nebylo to ideální řešení. Brankář Sváček nepříliš razantní střelu bez problémů lapil. Tímto výčet našich šancí z druhé půle prakticky končí. Následně se k velké šanci dostali hráči Plzně po kombinaci středem, oběhnutí brankáře Jungra a střele, kdy míč na brankové čáře s vypětím všech sil vykopával nadvakrát Vosický. Po této šanci a následujících minutách, kdy Plzeň přebírala pomyslné otěže zápasu, se zdálo, že se admirácká obrana bude mít ještě co otáčet, ale žádnou další velkou šanci si Západočeši nevypracovali. Vzrušení tedy přinesla až 89. minuta, kdy na dlouhý míč z plzeňské poloviny vybíhal Jungr a při lapení míče stál těsně mimo své pokutové území. Následovala žlutá karta a hlavně přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Střelec Vais však v kritickém momentu poslal míč vysoko nad. Předtím, než sudí Pilný naposledy v hrací době zadul do píšťalky, stihl trenér Peřina provést dva tahy. Na hřiště poslal zkušeného Majera a vyměnil brankáře – do hry šel mladý odchovanec Cingel. A tah to byl úspěšný, což se ukázalo v následných penaltách!

Hned v prvním kopu selhal náš Hudec, za Plzeňské se trefil Vajs. Od této chvíle však byli admiráčtí střelci úspěšní: postupně se trefil Radimský, Mošna, Majer a Fric. Naopak ve druhé a v páté sérii vychytal Cingel Taleskiho, respektive Havla. Dva body tedy zůstaly v Kobylisích, čímž jsme se posunuli z posledního místa nahoru. V příštím kole nás čeká těžké derby, přijede totiž z Holešovic favorizovaná Lokáda.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny

Trenér Pavel Horváth (FC Viktoria Plzeň): „První poločas jsme prospali, soupeř v něm byl lepší, měl asi tři zajímavé střelecké pozice… Druhou půli už jsme byli lepší my. Měli jsme dvě šance, dali jsme dokonce tyčku. Na penalty jsme ale následně bohužel prohráli.“ (Převzato z webu Viktorie Plzeň).

O.CH

FK Admira Praha – FC Viktoria Plzeň B 0:0, po penaltách 4:3

Admira: Jungr (90´ Cingel) – Herc, Vosický, Hudec, Fric – Martinic (68´ Douděra) – Čácha (85´ Michálek), Kurek, Eliáš (90´ Majer), Zahálka (79´ Mošna) – Radimský.

Úspěšní střelci v rozstřelu: Radimský, Mošna, Majer a Fric.

Rozhodčí: Pilný – Vít, Ježek.

ŽK: 4:3

Diváci: 416

Naši střelci: Tentokrát vyšli naprázdno

2 – Radimský (1 doma + 1 venku)

1 – Vosický (1 doma + 0 venku)

Výsledky a tabulka: http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&id_soutez=13756

Příště: Admira – Loko Vltavín, neděle 1. září, výkop 10.15 hodin.