První výhra v nové sezóně aneb Koníci přeskákali šemíky FK Admira Praha B – FC Slavoj Vyšehrad B 4:1 (1:0)

První výhra v nové sezóně stála za to. Kdyby zápas skončil poměrem 8:4, vyjadřoval by takový výsledek zhruba poměr brankových šancí, které se na obou stranách urodily. Nutno připomenout, že už v 18. minutě tahal hostující Macej faulem zezadu za záchrannou brzdu, když se před vápnem dral do šance náš Michálek. Sudí Lafata poslal Maceje červenou kartou nekompromisně do šatny a Admira tak mohla hrát přes sedmdesát minut přesilovku. Využila ji a mohla ji vyjádřit ještě výraznějším skóre.

Branky: Až ve 44. minutě, po šancích na obou stranách, otevřel skóre Panýrek. Zásluhu na tom měl hlavně Michálek. Ten unikl po levém křídle, nejprve se zbavil vyšehradského Krivosheeva, pak obehrál i Starečka a předložil Panýrkovi lahůdku – dej si góla! A Panýrek si ho zblízka dal rád – 1:0. Šemíci z Vyšehradu zůstali po přestávce na začátku druhé půle duchem zřejmě ještě v šatně, protože dopřáli Admiře, aby během dvou minut mač rozhodla. A zase u toho byl pokaždé Michálek. Ve 48. minutě předvedl taneček s míčem mezi třemi zadáky a gólmanem hostí Dočekalem a pak přihrávkou doleva vybídl pro změnu Štefana – dej si góla ty! A Štefan si ho zblízka taky dal rád – 2:0. Už za minutu Michálek ve vápně Vyšehradu přiklepl balón znovu Štefanovi a ten z elegantní otočky trefil pravou šibenici – 3:0. Gólman Dočekal se mohl jen smutně dívat… Šemíci ale nevyšli úplně naprázdno. V 55. minutě přišel nákop z vlastní půle. Richter hlavou míč prodloužil na Klána, jenž hrával v Jirnech ČFL, a ten z jedné přeloboval admiráckého gólmana Šrámka, který neměl nárok – 3:1. Hosty to lehce nakoplo a často zkoušeli, co admirácká defenziva vydrží. Ale gólově už neuspěli. Naopak to byli černobílí koníci, kteří z několika svých šancí proměnili aspoň jednu. V 68. minutě Záruba ve středu pole přihrál zblízka Čížkovi, který krásným křížným pasem poslal do „loženky“ Douděru a ten bombou k tyči stanovil konečné skóre – 4:1.

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora.

Za Admiru mač odehráli: Šrámek – Pelikán, Čížek, Michálek (73. Jákl), Šindelář (54. Záruba), Štefan (78. Horváth), Heinzel, Karvánek, Panýrek (59. Douděra), Rudolf, Škarda.

Rozhodčí: Lafata – Zelený, Hrivík.

ŽK: 3:1

ČK: 0:1 (18. Macej)

Přihlíželo 55 diváků.

Výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1