Branky stříleli Jakubové, Jan udržel čisté konto! FK Admira Praha B – Sokol Kolovraty 2:0 (1:0)

Před týdnem jsme na Admiře sledovali souboj mládí – kobyliského proti vyšehradskému. A Admira uspěla. Tentokrát to byl mač admiráckého mládí proti kolovratské zkušenosti. Vždyť soupeřův tým tvoří prakticky ostřílení borci bývalého SK Horní Měcholupy, doplnění o pár skutečně kolovratských domorodců. A Admira opět uspěla!

Hosté se představili jako soubor urostlých, fotbalově vyspělých pořízků, pro které není problémem kombinovat i vyhrávat hlavičkové souboje. A jejich klíčový hráč Boček se hrnul ke každé standardce a hlavně k autovým vhazováním. Tenhle herní prvek mu jde excelentně, ani v první lize takoví „vrhači“ po trávnících neběhají.

Zajímavé situace:

Ve 26. minutě se prohnal kolem obrany hostí zleva náš Jakub Štefan a prostřelil po zemi gólmana Kolovrat Procházku – 1:0. V první půli ještě zaujaly dva trestné kopy z nebezpečné blízkosti, po jednom na každé straně. Náš Štefan i hostující Boček však pálili svorně nad břevno.

Po změně stran spálili náš Čížek a hostující Dejmek po jedné „ložence“, oba branku přestřelili. Po hodině hry přišlo dlouhé admirácké autové vhazování a Jakub Panýrek se trefil přesně k tyči – 2:0. Hosté pak přitlačili na pilu, pořád věřili v korekci stavu a náš gólman Šrámek se musel blýsknout několika excelentními zásahy v tutových kolovratských šancích. V 72. minutě se některým přítomným zdálo, že náš Michálek byl faulován ve vápně, ale sudí Pytloun nepískal a hrálo se dál. A v 77. minutě se střídající Pavlata řítil sám na kolovratskou branku, jenže „kůži“ poslal vedle tyče. V samém závěru se hra přiostřila, zejména kolovratští borci dost těžce nesli blížící se prohru a vyfasovali čtyři žluté karty.

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora

Za Admiru mač odehráli: Šrámek – Pelikán, Čížek, Michálek, Šindelář (75. Pavlata), Štefan (89. Horváth), Heinzel, Karvánek (66. Jákl), Panýrek (92. Marcinčík), Škarda, Záruba (62. Votlučka).

Rozhodčí: Pytloun – Tikal, Vojtěch.

ŽK: 2:6

Přihlíželo 50 diváků.

Naši střelci: Vedoucí Štefan přidal třetí zářez

3 – Štefan (3 doma + 0 venku)

2 – Panýrek (2 doma + 0 venku)

1 – Karvánek, Pavlata (oba 0 doma + 1 venku), Jákl, Pelikán, Michálek, Douděra (všichni 1 doma + 0 venku).

Příště: AFK Podolí – Admira B, v sobotu 7. září, výkop 1O:15 hod.