Pražské derby s Holešovickými jsme ovládli FK Admira Praha – FK LOKO Vltavín 3:2 (2:2)

Lokáda vstupovala do nedělního zápasu jako favorit. Několik ročníků patří ke špičce ČFL, v sezóně 2013/2014 dokonce okusil klub z Holešovic i druhou nejvyšší soutěž. A nutno říci, že jsme Lokádě vstup do zápasu velmi usnadnili. Již v první minutě jsme totiž inkasovali. Hráči v zeleném přesunuli po úvodní rozehře míč doleva, kde se přes Kureka dostali k centru. Na vysoký míč vystoupil brankář Jungr, který ho však podběhl, a kulatý nesmysl zahučel ve zmatku do vápna. Tam si jej našel Vieira a uklidil jej do sítě – 0:1. Studená sprcha, někteří diváci si skoro ani nestihli najít na tribuně své místo a domácí již prohrávali. Nicméně admiráci se z obdržené branky nesesypali, již ve čtvrté minutě hlavičkoval z těžké pozice Radimský po centru Frice, ale těsně minul. Z protiútoku zahrozila Lokáda střelou z voleje, míč prolétl kousek od Jungrovy levé tyče. V sedmé minutě jsme se na levé straně dostali k přímému volnému kopu. A že jej admiráci provedli náramně! Zahálka jej rozehrál po zemi na hranici vápna, jeden hráč míč pustil za sebe a Vosický jej poslal po zemi k tyči – 1:1.
Utkání mělo v prvních minutách velké tempo, do další šance se tlačil holešovický Pouzar, admirácká obrana se mu až nečekaně otevřela, ale Jungr jeho ránu dokázal ztlumit.  O dvě minuty později zkoušel z dálky náš Eliáš pozornost hostujícího brankáře Koblence, ovšem ten se přízemní střelou nenechal nachytat. Udeřilo však na druhé straně. V sedmnácté minutě se Lokáda valila středem hřiště, prostrkávačkou mezi obránci se dostal do šance opět Vieira, z úhlu postupoval na Jungra. Ten možná až zbytečně brzy vyběhl, odkryl část brány a Vieira toho využil. Jungra přehodil a míč doskákal do opuštěné branky – 1:2. Tento gól uzemnil další útočné aktivity na obou stranách, hra se stala hlavně soubojem o střed hřiště. Z tohoto marasmu se po Zahálkově přistrčení hrnul sám na branku Radimský, ale přízemní střelou na zadní orazítkoval pouze tyč. Gólovou radost však přinesla střela Zahálky, který se k míči dostal po dlouhém nákopu a podskočení obránce Vltavínu. Z mírného úhlu pak dokázal prostřelit Koblence a vyrovnal skóre zápasu – 2:2. Vedení na naši stranu mohl těsně před půlí strhnout Radimský. Po zasekávačce se mu otevřel prostor, ale jeho střelu dokázal brankář Koblenc vyrazit. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Do druhého poločasu vstoupili černobílí mnohem aktivněji. Tlačili se do vápna, což pět minut po poločase zúročili. Radimský vystřelil zpoza vápna, Koblenc jeho pokus vyrazil. Útok však pokračoval, zleva se míč dostal opět doprostřed, kde míč sklepnul Radimský na Eliáše a ten z první vypálil na branku takovým způsobem, že míč zaplul přímo do šibenice – 3:2. Lokáda evidentně s touto výsledkovou variantou příliš nepočítala. Do šancí se dostávala zřídka, naopak v 59. minutě se proháčkoval do vápna aktivní Radimský, jeho postup zastavil až zákrokem Koblenc. Vyražený míč doputoval k Eliášovi, ten ihned zkoušel brankáře lobovat, ale Koblenc se vytasil s dalším parádním zákrokem a držel tak Lokádu na dostřel.  V 60. minutě musel zasahovat proti dalekonosné ráně Jungr, který rychle padající střelu vyškrábl na roh. Po hodině zápasu se úroveň hry trochu zhoršila, na admirácích byla vidět touha udržet vedení, Lokáda naopak znervózněla z nepříznivého stavu a míče létaly hlavně vzduchem. K vidění bylo mnoho soubojů a později také faulů. Do další šance stojící za zmínění se tlačil Čácha, ale na Kurekův centr nedosáhl (stejně jako brankář Koblenc) a unikla mu tedy příležitost zakončit do odkryté branky. V posledních minutách se dostal do největší šance Lokády v druhé půli střídající Šafařík. Centrem ho našel Šípek, ale úplně volný Šafařík z blízkosti hlavou zcela minul branku. V 90. minutě jsme mohli utkání rozhodnout. Rychlý brejk vedený Mošnou a Kurekem zakončoval únikem Eliáš, ale jeho střela prolétla těsně vedle tyče. V nastaveném čase se ani admiráci, ani hráči holešovické Lokády nedostali do žádné šance, tudíž závěrečný hvizd sudího Urbana znamenal tři body pro domácí Admiru. Favorita utkání jsme tedy v tabulce bodově dohnali a výrazně jsme si tak vylepšili svou situaci. Vítězství je o to cennější, že i když jsme dvakrát prohrávali, vždy jsme dokázali vyrovnat a nakonec i utkání otočit.
O.CH

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny

Branky: 7´ Vosický, 37´ Zahálka, 50´ Eliáš – 1´ a 17´ Vieira.

Admira: Jungr – Herc, Hudec (51´ Čížek), Vosický, Fric – Martinic (74´ Mošna) – Kurek (86´ Michálek), Čácha (90´ Karvánek), Eliáš, Zahálka – Radimský (83´ Majer).

LOKO: Koblenc – Uvíra, Podzimek, Kühnel (64´ Šafařík), Pouzar (64´ Valíček), Hovorka, Mysliveček, Šípek, Šnajdr (88´ Šmajcl), Maione, Vieira.

Diváci: 340

Rozhodčí: Urban – Vychodil, Hrkal.

ŽK: 1:1 (Eliáš – Koblenc)

Naši střelci v ČFL: Zatím jsou čtyři
2 –
Radimský (1 doma + 1 venku), Vosický (2+0)
1 – Zahálka a Eliáš (oba 1+0)

Výsledky a tabulka: http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&id_soutez=13756

Příště v ČFL: Jiskra Domažlice – Admira, sobota 7. září, výkop 17.00 hodin.

Foto Michal Jalovec