Tři minuty stačily Hradci k otočení zápasu a postupu FK Admira Praha – FC Hradec Králové 1 : 2 (1:0)

Úředním hracím dnem druhého kola MOL Cupu sice byla středa 28. srpna, ale po vzájemné dohodě klubů odehrála Admira s Hradcem svůj vzájemný zápas o týden později. Hradec již pět zápasů v druhé nejvyšší soutěži nenašel přemožitele a stoupá tabulkou do pater, kam chce patřit – tedy do úzké špičky bojující o postup do Fortuna ligy. O favoritovi zápasu tedy nebylo sporu, navíc Hradec nenasadil vůbec béčkovou sestavu. Proč by taky, když nastává reprezentační pauza a Hradec čeká další zápas až za deset dní?

V úvodu zápasu byla znát technická vyspělost Hradce. Přihrávky do nohy, prostrkávačky mezi soupeři, navíc hráči Votroků byli u většiny míčů zkrátka dřív. Nicméně žádnou větší šanci si ne a ne vypracovat. Ve třinácté minutě se proháčkoval obranou Milan Černý, nabil Procházkovi, ten však zpoza vápna mířil vedle tyče. Poté se probudili i Admiráci, první nebezpečný pozdrav vyslal k brance hlavou Douděra, ale těsně minul. V 18. minutě již bylo veseleji, Douděra posunul míč na Radimského do lajny a ten zleva poslal do hradeckého vápna přesný centr. Letící míč si našel Majer a ránou z jedné jej poslal nekompromisně k tyči – 1:0. Ochromené hradecké mužstvo mohlo rázem prohrávat o dvě branky! Zahálka vysunul Radimského a ten zleva postupoval na brankáře Vízka. Ten jeho ránu dokázal zneškodnit, Radimský se k následné dorážce přes (možná až příliš) důrazný obranný zákrok nedostal. Ve 38. minutě střílel po přiťuknutí Radimského nebezpečně Mošna, ale brankář Vízek dokázal střelu vytěsnit na roh. Hradec byl více na míči, ale šancí měl jako šafránu. Centry létající do admiráckého vápna nebyly přesné, často útočníci ani nestačili do vápna doběhnout. Zato se dostávali ke střelám, ty však končily zblokované těly Admiráků nebo vedle. K větší šanci se tak dostal až těsně před půlí kapitán hostí Martinec, ale jeho hlavička z malého vápna byla velmi nepřesná.

Těžkopádný úvod do druhého poločasu zčeřil jen střídající Samko, který nebezpečně střílel z prvního doteku. Ale jeho projektil jen prosvištěl kolem tyče brankáře Cingela. Dlouhé minuty se čekalo na větší šanci, která přišla v 63. minutě. Brankář Cingel se nedohodl s Vosickým při výběhu na vysoký míč, který se odrazil k hradeckému Doležalovi. Jeho střelu však dokázal skvělým reflexivním zákrokem vykopnout Cingel. O čtyři minuty se již Hradečtí dočkali vytouženého vyrovnání. Ale jakým způsobem… Hradec vedl útok středem, náš obranný val byl ale správně sešikovaný. Míč se začal odrážet, ve vápně byl bez míče jedním z Hradeckých sražen k zemi Vosický, nepokrytý Urma se dostal k volnému míči a pohodlně jej poslal k pravé tyči za záda bezmocného Cingela – 1:1. Po vyrovnávací brance se faulovaný Vosický spolu s Eliášem jali vysvětlit rozhodčímu svůj pohled na inkasovanou branku a byli odměněni žlutou kartou… Otočení skóre na sebe nenechalo dlouho čekat, v 70. minutě rozhozená admirácká sestava nepokryla Rajnocha, který zpoza vápna vystřelil přesně k tyči – 1:2. Do konce zápasu si hosté vypracovali jednu pološanci, kdy z nenápadné hlavičky Martince spadl míč z vrchu na břevno. Těsně před koncem se zjevil v šanci admirácký Michálek, ale jeho hlavička po centru Radimského bohužel neměla ani zdaleka gólové parametry.
Nutno uznat, že Hradec byl po celý druhý poločas lepším, aktivnějším a přesnějším mužstvem, které bylo i více na míči. I fyzicky, zvláště ke konci zápasu, měli Votroci navrch. Vyhrát druhé kolo MOL Cupu si Východočeši zasloužili, ač nepředvedli tak dominantní výkon, jak se nejspíše předpokládalo. Ale způsob, jakým si hradecké mužstvo pomohlo k vyrovnání skóre, snad nemá druholigový tým zapotřebí.

O.CH

FK Admira Praha – FC Hradec Králové 1:2 (1:0)
Branky: 18´ Majer – 67´ Urma, 70´ Rajnoch‘
Admira: Cingel – Herc, Vosický, Hudec, Fric – Douděra (66´ Michálek), Mošna (59´ Čácha), Zahálka, Eliáš, Majer (80´ Martinic) – Radimský
Hradec: Vízek – Kopečný, Kvída, Zbrožek, Urma – Jukl, Soukeník – Černý (46´ Samko), Doležal (71´ Leibl), Procházka (56´ Rajnoch) – Martinec
ŽK: 25´ Hudec, 67´ Vosický, 67´ Eliáš – 84´ Urma, 90+3´ Martinec
Diváci: 345

Foto a video Michal Jalovec