Nedominovali jsme, ale Králův Dvůr jsme porazili FK Admira Praha – FK Králův Dvůr 1:0 (0:0)

V šestém kole přijel na stadion Na Pecích zkušený třetiligový tým z Králova Dvora, který před zápasem okupoval třetí místo tabulky za sparťanským béčkem a Táborskem. A musíme uznat, že první minuty nedělního klání patřily právě Středočechům. Již ve třetí minutě se dostaly po pravé straně do šance, kterou musel hasit výběhem a zákrokem brankář Šrámek. Admiráci byli u míčů později, naopak hráči v červeném byli pohyblivější, přesnější a častěji na míči. Domácím divákům lehce zatrnulo, když v šestnácté minutě nepřesně vyběhl Šrámek na přímý kop, míč jen lehce posunul za sebe. Naštěstí z této situace nezapršelo. Začátek zápasu nám zkrátka nesedl. Byli jsme rozháraní, dopředu jsme posílali pouze dlouhé míč na osamoceného Radimského, který v prvních dvaceti minutách sváděl marné souboje s obránci v přesile. Za Šrámkem zvonila i tyč, když unikající Krejdl vystřelil přes Vosického, který dokázal jeho střelu tečovat, a před pohromou nás zachránila právě branková konstrukce. Ve 21. minutě hlavičkoval zblízka hostující Procházka, ale minul branku. Největší šance Dvora přišla ve 29. minutě, kdy Osvald zahrál přímý kop centrem do vápna, kde minul míč Martinic. Tím hosté dostali prostor, přišla prudká střela, která překonala Šrámka. Na brankové čáře však skluzem zachránil bezbrankový stav Herc a míč vykopl. Po této šanci se hosté taky ze hřiště postupně vytráceli, až ve 44. minutě utíkal jeden z útočníků na branku, kde ho však stačil doběhnout Herc a nebezpečí uhasil. Admiráckých šancí bylo za první půli opravdu poskrovnu. Za zmínku snad stojí přímý kop Zahálky, jehož střelu vyhlavičkoval před brankou jeden z obránců hostů. Do kabin se tedy odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas byl na šance ještě chudší. V 56. minutě se hosté dostali ke standardce, míč už už padal do branky, kde jej stačil jeden z našich obránců vyhlavičkovat. Za osm minut jsme se dostali do naší největší šance, když si propadlý míč našel Radimský a prudkou střelou rozvlnil jen boční síť. O chvíli později střílel z dálky Čácha, ale jeho přízemní střelu k tyči brankář Krček dobře viděl a stačil ji chytit.  V 81. minutě střílel Krejdl zpoza vápna, Šrámek jeho projektil vyrazil. Následný protiútok jsme vedli po levé straně, střídající Mošna potáhl míč, posunul jej do vápna na Douděru, který z mírného úhlu nádhernou střelou na vzdálenější tyč překonal brankáře a posunul nás do vedení – 1:0. Většina diváků se již smiřovala s penaltovým soubojem, rázem však byly karty rozdány zcela jinak. Dvůr se vrhnul do ofenzivního snažení, ale černobílí si zkušeně pohlídali vedení na útočné polovině a hosty již k ničemu nepustili. Získali tak důležité tři body do tabulky a posunuli se na průběžné jedenácté místo!

O.CH

Hodnocení trenéra Peřiny


Branky:
82´ Douděra
Admira: Šrámek – Herc, Vosický, Hudec, Fric – Martinic (90´ Karvánek) – Kurek (44´ Majer), Čácha (78´ Záruba), Zahálka (74´ Mošna), Douděra – Radimský (87´ Čížek)
Dvůr: Krček – Hell, Balšánek, Bouček, Krejdl, Novák, Beňo (77´ Kůžel), Osvald, Procházka, Šebek, Šolaja (70´ Kraus)
ŽK: 2:1, na naší straně Herc a Martinic

Naši střelci v ČFL:
3 – Zahálka (1 doma + 2 venku)
2 – Vosický (2 + 0) a Radimský (1 + 1)
1 – Eliáš a Douděra (oba 1 + 0)

Foto Radek Pivný