TJ Sokol Třebeš – Admira U16 1:0

V sobotu 14. září 2019 náš tým vycestoval do Hradce Králového, kde v části města Třebeš, jsme odehráli utkání 6 kola ČDD. Předcházející utkání soupeře TJ Sokol Třebeš napovídala, že by se mělo jednat o obtížné a vyrovnané utkání. Po příjezdu na místo nás přivítal rozsáhlý sportovní areál a slunečné počasí. První poločas naplnil naše očekávání o vyrovnaném utkání a oba týmy se střídali ve zmařených šancích. V 44. minutě jsme měli míč v držení v křídelním prostoru soupeře, ale špatnou volbou řešení jsme umožnili protiútok soupeře. Náš záložník přes veškeré snahy pouze tečoval střelu soupeře a v kombinaci s vyběhnutím našeho brankáře došlo k vlastnímu gólu a přelobování golmana. Gól do šatny byl vyústěním našeho „chodícího“ fotbalu, kterému dominovala nedůslednost, absence agresivity a nedostupování soupeře. Celkový obraz poločasu se dá pouze nazvat pasivitou. 

O poločasové přestávce proběhla „bouřka“ v kabině a následná komunikace mezi hráči, která přispěla k tomu, že do druhého poločasu nastoupil naprosto rozdílný tým. Snad tomu přispělo také rozhodnutí trenéra o střídání ve 46. minutě a to hned dvěma hráči. Náš tým nastoupil na soupeře a vnutil mu svůj styl hry. Vysoké procento držení míče, celoplošná kombinace a průnikové přihrávky nás dostávali do šancí, avšak naše neproduktivita znamenala, že stav na výsledkové tabuli se neměnil. Soupeř si za poločas vypracoval pouze tři gólové šance, ale nedokázal je využít a utkání rozhodnout. Náš tým ovšem bojoval a 10 gólových šancí bylo příslibem otočení stavu utkání.  V rozmezí 70. až 74. minutě ve snaze rozhýbal střed hřiště bylo přistoupeno ke střídání, avšak toto se do konce utkání nepodařilo. Samotné utkání skončilo vítězstvím týmu, který nevstřelil branku.  Přesto gratulujeme vítězům a doufejme, že náš tým se z utkání dostatečně poučil o tom, že fotbal se hraje 90 minut a né jen jeden poločas. Přesto chválím hráče, kteří nastoupili na druhý poločas za předvedenou hru. Po skončení utkání převládalo zklamání jak z výsledku, tak zejména z výkonu některých hráčů, kteří neodvedli 100% svých možností.


Trenér: Mgr. Petr Heichel