Hostouň nám nabídla tři body. Rádi jsme je vzali… FK Admira Praha – Sokol Hostouň 2:0 (1:0)

Osmé kolo ČFL proti sobě svedlo nováčky, vítěze divizních skupin A a B z minulé sezony. Sokolové z Hostouně představili značnou zkušenost. O pozoruhodné fotbalové minulosti Radka Dosoudila, Petra Trappa či Tomáše Marka (hrál kdysi ČFL i u nás) není třeba diskutovat. Vyšší soutěže kopali i brankář Roman Dutka, Jiří Kabele, Martin Antl či Václav Laušman.

Čím mužstvo z obce na Kladensku překvapilo, to byla výdrž. Proti očekáváním Sokol vydržel fyzicky až do konce mače. Překvapil ovšem i hrubými chybami v defenzivě, z nichž dvě dokázala Admira využít. Sama žádnou hrubici vzadu nevyprodukovala, brankář Jan Šrámek podruhé doma udržel nulu a díky tomu jsme prestižní mač, asi po zásluze, vyhráli.

První zajímavou situaci nabídli domácí v 7. minutě, kdy Jiří Kurek pálil z úhlu těsně kolem protilehlé tyče – do zámezí. Hosté kontrovali v 9. minutě z přímého kopu po faulu Ondřeje Vosického na Václava Laušmana. Bombu téhož mířenou dobře pod břevno vytáhl gólman Šrámek na roh. Na další vzrušení se čekalo až do 19. minuty, kdy jinak spolehlivý Antl špatně odhadl postavení svého gólmana Dutky a našeho Michala Douděry. Poslal malou domů tak mizerně, že pro Douděru bylo lahůdkou balón pár kroky doběhnout a podél brankáře chladnokrevně otevřít skóre – 1:0. Sokol byl blízko k brankové situaci ve 23. minutě, kdy se do šance dral Laušman, jenže přitom fauloval Vosického a Hostouňským vzala radost píšťalka rozhodčího. O tři minuty později přišla akce Admiry, kdy z přímého kopu Štěpána Zahálky hlavičkoval na protilehlé tyči Jiří Mošna. Byl ale dost v úhlu a bylo těžké trefit branku – aut. O další tři minuty později se vcelku nečekaně před brankářem Středočechů objevil náš Petr Eliáš, ovšem Dutka svou svatyni uchránil. Admira měla iniciativu dál na svých kopačkách, ve 36. minutě z Douděrova rohu pálil opět Eliáš. Leč vysoko přes plot za brankou, až nahoru na umělku. Vzápětí připravila Admira před Dutkou závar. Výsledkem byla ale situace, kdy se Mošna lehce ukopl, a bylo po šanci. A minutu před poločasem po akci Eliáše a nedůrazu Trappa se v dobré pozici objevil Marek Radimský. Ten ale střelou brankovou konstrukci minul.

Po přestávce přišel na hřiště místo Radimského Jan Martinic a jeho zkušenost s přehledem a důrazem byly znát! V 56. minutě se připomněl Kurek. Využil dalšího nedůrazu obrany hostí a pálil – těsně nad šibenici. Zrcadlově se vedlo o minutu později hostujícímu Kabelemu, když těsně minul šibenici z přímého kopu po faulu Eliáše na Ivana Baratynskyho. Sokolové přitápěli s blížícím se koncem pod kotlem, rádi by stav srovnali. V 81. minutě se do dobré šance cpal Laušman, naštěstí naše defenziva míč odehrála na roh. Pak se na trávník vkradla nervozita a přišly žluté karty v rychlém sledu, po dvou na každé straně. Admira zkoušela odpovídat na tlak Středočechů rychlými brejky a jeden v už nastaveném časem vyšel! Proti střídajícímu Martinu Čáchovi vyběhl brankář Dutka, jenže na tu vteřinu nebude rád vzpomínat… U míče byl sice dříve než náš hráč, jenže si na něj nešikovně šlápl, přeběhl ho a před Čáchou najednou zívala zcela opuštěná branka – 2:0. Čáchova gólová premiéra v ČFL, velká radost na hřišti i v hledišti a vymalováno!

Zajímavost: Kladenský deník ve svém referátu ze střelce našeho prvního gólu Michala Douděry udělal mylně exligového dukláka Davida Douděru. Ten ale kope stále na Julisce.

-APi-

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny

Admira: Šrámek – Herc, Hudec, Vosický, Fric – Eliáš – Zahálka (87. Horák), Mošna (59. Čácha) – Kurek (74. Majer), Douděra (80. Čížek) – Radimský (46. Martinic).

Branky: 19. Douděra 1:0, 91. Čácha 2:0.

ŽK: 4:2

Rozhodčí: Hányš – Melničuk, Nehasil

Do Kobylis přišlo nebo přijelo 255 diváků.

Ostatní výsledky a tabulka:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=13756

Naši střelci v ČFL: První gól Martina Čáchy

5 – Zahálka (1 doma + 4 venku)

3 – Vosický (2 + 1)

2 – Radimský (1 + 1), Douděra (2 + 0)

1 – Eliáš a Čácha (oba 1 + 0)

Foto: Michal Jalovec

Foto Radek Pivný